gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Kızlar boşanmaktan korkuyorum

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Kızlar ben her gün dayak yemekten bıktım bir çocuğum var belki ailem bana sahip çıkar kardeşlerim vs ama kimseye de birşey diyemiyorum kan çıkmasın diye ben boşanmak istiyorum tam olarak ne yapmam lazım bıktım usandım çocuğumun önünde dayak yemekten. Allah rızası için bana bir akıl melekler noluuuuur.

2. BEYZA21

BEYZA21 ♥ سن بنيم جننتيم نفسيمسين ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    1.517
    Ödül Puanları:
    113
    Canım öncelikle eşinle sakin bir şekilde konuşmaya çalış..Sorunlarınızın ne olduğunu ,neden böyle davrandığını,istemiyorsa ayrılmak istediğini belirt...Eğer tekrar şiddete maruz kalır isen,öncelikle karakola baş vur,karakoldan seni hastaneye götürüp muayene ettirirler,darp var ise darp aldığına dair rapor alırsın.Bu müddet içinde eşin evden uzaklaştırılır..Ve boşanmakta kararlı isen bu yolları izlemen gerekiyor.
    Çiftler anlaşarak yada biri diğerinden bağımsız olarak, anlaşamama nedenlerini ileri sürerek, aile Mahkemelerinde boşanma dilekçelerini vererek boşanma davasını açabilirler.
    Eşlerden iki taraf da boşanmayı isterse mahkeme uzamaz kısa sürede tamamlanır.
    Boşanma nedeni ispatlanmış ise hakim boşamayı kısa zamanda gerçekleştirir.
    Boşanma davası başlamadan yada boşanma davası görüldüğü esnada hakim tarafların anlaşmamaları ile ilgili gerekli bilginin toplanmasını ve inceleme, araştırma yapılmasını isteyebilir. Gerek görürse sosyal danışman yada psikolog atayarak inceleme yaptırabilir.

İzlenilmesi gereken yol:

Avukat aracılığı ile yada bizzat boşanma dilekçesi mahkemeye verilir.(Yada eşlerden biri tarafından dilekçe verilir.)
    Mahkeme boşanma dilekçesini gözden geçirerek, boşanma nedenine bakarak eşlere yada avukata bildiri gönderir.
    Hakim boşanma nedeninin araştırılmasını isteyebilir.
    Mahkemenin yoğunluğuna göre, yakın yada ileri bir zamanda mahkeme günü belirlenir.
    Şiddetli geçimsizlik nedeniyle veya başka bir nedenle ( anlaşmalı boşanma hariç) mahkemeye başvurulursa taraflar (çiftler) katılmadan da avukat aracılığı ile boşanma gerçekleşebilir.

MaWiM bunu beğendi.
  3. canelif

canelif Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    47
    Ödül Puanları:
    28
    allah yardimcin olsun canim...

4. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.216
    Ödül Puanları:
    113
    Çok yazık...Bakalım eşin diğer tarafta Allaha nasıl hesap verecek. Kadınlar erkeklere Allahın bir emanetidir. Ya o minik evladınız yarın büyüdüğün de onun psikolojisini düşünemiyorum bile....Allah yar ve yardımcın olsun Beyza admin gerekeni belirtmiş bende ona katılıyorum.

BEYZA21 bunu beğendi.
  5. smiley

smiley Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    925
    Ödül Puanları:
    113
    Allah yardimcin olsun canim, cok zor bir durum. Rabbim hakkinda hayirlisini nasip etsin. Amin

Kızlar boşanmaktan korkuyorum konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Boşanmak

Boşanmak

Bekarın eşini boşaması bulunduğu durumu terk etmesine, Evli birinin eşini boşaması geçim sıkıntısına, Geçerli bir sebeple eşlerin ayrılması her iki taraf için zenginliğe, Boşandığı eşine dönmek eski duruma avdet etmeye, hastanın iyileşmesine, Boşondığınaa üzülmek veya kızgınlık sonucu boşandığı eşine dönmek işlerin düzelmesine delalet eder. (Ayrıca Bakınız; Nikah.)Rüyada boşandığını gören...
  2. Gebelikten korkuyorum :( yardım lütfen kızlar..

Gebelikten korkuyorum :( yardım lütfen kızlar..

adetim 15 gün gecikti gebeliğin ilk günlerinde kasık ağrısı hamileliğin ilk günlerinde karın ağrısı hamileliğin kasıklarda ağrı olurmu adetim 4 gün geçikti Arkadaşlar selamlar.ben izmirden katılıyorum aranızda.bu aralar canım çok sıkkın.sitemizi googlede araştırma yaparken buldum ve çok aydınlandım.ancak hala şüphelerim var.ilk olarak size ön bilgileri sunayım.. en son adetim 24 mayıstı.ondan...
  3. Boşanmak istiyorum ne yapmalıyım gereken evraklar neler kızlar

Boşanmak istiyorum ne yapmalıyım gereken evraklar neler kızlar

Kızlar merhaba, ben boşanmak istiyorum bunun için tam olarak nereye başvurulur, hangi evraklar gereklidir, neler yapmam gerekiyor bana biriniz bunu anlatabilir mi ? Avukata gidecek parayada sahip değilim. Neden boşanacağım hususunda buraya yazıpta kafanızıda şişirmek istemiyorum. Ama artık dama dedi ve ben kesinlikle boşanacağım çocuğumda yok biriniz beni yönlendirebilir mi lütfen.
  4. topuk kanında tsh yüksekliği nedir kızlar korkuyorum

topuk kanında tsh yüksekliği nedir kızlar korkuyorum

Kızlar 13 günlük bir oğlum var. bebeğimden doğduktan sonra topuk kanı aldılar. Neyse ertesi hafta sağlık ocağına götürdük ordanda bir topuk kanı daha aldılar. bizi dün aradılar ve oğlumuzun tsh hormonunun yüksek çıktığını ve bi daha kan vermemiz gerektiğini söylediler. Çok korkuyorum. Bu tsh si yüksek çıkan hiç bir arkadaşımız var mı burada. Yok ise lütfen bu tsh neyin belirtisidir ne demek...

Sayfayı Paylaş