kızlar düşük yapanlar yardım edin...

saol canım hayırlısı olsun inşallah...
sabah Allah ın izniyle sonucu paylaşırım sizlerle..

esinerkean mrh bişey soracam peki.ben de düşük yaptım 3 ay önce .şimdi de doktor coraspin verdi düşük yaptıgım için.siz içtiniz mi böyle bır hap.baska vitamın hapı da verdi.neden verdı acaba .2 ay içtim bebek tutmadı normal mı.ilkinde hemen olmustu ama.acaba ilaç ters mı edıyor.

merhaba canım iş güç derken bakamadım buralara şimdi grdüm yazdıklarını. şöle söyliyim ben sana ... coraspin ben kullanmadım ama birdaha gebelik oluşursa düşmemesi ve sağıklı olması için kullanılan bir ilaç diye duymuştum canım doktorun bir bildiği vardır merak etme sen kullanmana ve doktor kontrolünden çıkmamaya devam diyorum... ilk hamilelikler her zaman kolay olur bende ilk olmuştu ama şimdi napalım uğraşıyoruz ama merak etme her şeyin bir vakti ve sırası var bizlerde onu bekliyoruz canım ... ayrıca ilacına güvenerek devam et sonuçta doktor bilmediği bişeyi vermez öle değilmi? buarada klomeni sormuşsun klomen ilacı mesela ayda 2 yumurtan oluşuyosa klomen bu yumurtlamanın daha fazla olmasını 6 yada daha fazla mesela 8 tane taze yumurta ve çok sağlıklı yumurtaların oluşmasını sağlıyo .. klomen ve aşılama iğneleri farkılı klomen kullanırken başka hiç bişey kullanmıyosun doktor kontrolünde içiyosun zaten 1 ay sonra tekrar muayene 3 ay boyunca kullanıla biliyo klomen olmassa çatlatma iğnelerine falan geçiliyo yani aşılama oluyo canım öle öle aşamalar var işte ben nisan ayında klomen başlıcam ilk defa bakalım neler olucak en çok umutluyum hayırlısı inşallah herkes için canım yardım edebildiysem ne mutlu bana

inş sima hamilesindir.
adına cok sevınırım.ama bize haber ver.iyi haberlerını alırız inş.olmazsa da cok üzülme beraber bekleriz artık.
haber vermeyı unutma

testi yaptım sonuç negatif :(
hayırlısı artık napalım. ama yani bu belirtiler ister istemez kendimi hamile hissetmeme neden oluyor. vücut ısım bile yüksek 2 haftadır bariz bir şekilde.. neyse bayanlar beklemeye dewam ;))

arkadaşları coraspini sormuşsunuzda o benim bildigim kan pıhtılaşmasından dolayı bebek ölebilir bundan sonrasında böyle bişey olmasın diye vermıstir.bence düzenli içilmeli

kızlar benımde 8 ay oldu bebegımı kaybedelı ama benım dusuk degıl erken dogum oldu servıkla yetmeslıgındemıs sonradan ogrendım 5.5 aylık bebegımı normal dogum ıle dunyaya getırdım ama gobek bagı kesılınce bebegım nefes atısları yarım saat sonra bıttı benım sorun erken suyun gelmesı enfeksıyon kapması allah kımseye boyle bı acı yastmasın cok zor sunı sancıyla dogum yaptım yaklasık 10 saat sancı cektım ben sımdı 6 ay korundum 2 aydır korunmayı bıraktık allahtan hayırlısı inşallah ıkıncı meleklerımız saglıklı dogarlar

tekrarlayan düşük

merhaba bayanlar...
uzun zamandır yazılarınızı takip ediyorum ama bu ilk mesajım...
bende yaklaşık 6-7 ay önce düşük yaptım. daha doğrusu düşük denir mi bilmiyorum. bebeğim karnımda ölmüş. kürtaj yapıldı.. ilk gebeliğimdi ve tam 1 buçuk senelik özlemin ardından gelmişti ama gitti:( 1 sene hamile kalamayınca doktora gittim klomen verdi ama kullanmadım çünkü hormonları bozduğunu duydum zaten adetin yeni düzene gitmişti bende kullanmadım. birkaç ay sonrada hamile kaldım işte ;) neyse 6 haftadan sonra gelişmemiş bebeğin dedi doktor. tam 8 haftalıkken kürtaj yapıldı. sonrasında 3 ay korunduk doktor tavsiyesiyle. önceki ay birtakım hamilelik belirtileri yaşadım ama emin olun psikolojik değil çünkü yaşadıklarımın hamilelik belirtisi olduğunu sonradan öğrendim (burası sayesinde). gördüğüm bi rüya wardı çocuğa yorumlanıyormuş bende iyice hamileyim hawalarına girdim. birde yaşayanlar bilir insan hissediyo yani ben kaybettiğim bebeğimde bigün farkettimki sanki hiç hamile gibi değilim hatta anneme söyledim kendimi hiç hamile gibi hissetmiyorum garip dedim oda daha çok minik ne hissedeceksinki demişti bana. ve birkaç gün sonra bebeğin ölmüş olduğunu öğrendim. işte önceki ay aynen böyle hissediyordum yine. ve sonra hastalığıma bir hafta falan kala 1 2 damla kan geldi bende eywah hasta oldum dedim. sonrada bir daha kanamam olmadı. hemen internetten araştırdımki yerleşme kanaması denen şeye oldukça uygun. tamam artık dedim kesin hamileyim. hasta olacağım gün dayanamadım idrar testi yaptım negatif çıktı. ama teste bile inanmıyordum o kadar emindimki hamile olduğuma. ertesi gün adet oldum ve kızlar çektiğim sancıyı size anlatamam. normaldede çok sancılı olur ama bu kez yerden yere vurdum kendimi. sanırım düşük yaptım. ya düşük böylemi yapılıyo? çünkü internette oluşan hamileliklerin %60ı sizin daha haberiniz olmadan sonlanır gibi bişi yazıyodu. inanın bu konuda cahilim sanırım ;))
o adet sancısı sizce düşük sancısı olabilir mi?
bu arada baya uzun yazmışım. ilk ya idare edin ;))

bu arada bu ay yine bazı belirtiler mevcut adetime 5 gün war daha ve karnım sancılanmaya ayaklarım donmaya başladı.. bakalım hayırlısı ;)

merhaba öncelikle geçmiş olsun, anlatmak istediklerim var benimde, biri 8.5 haftalık biride 9 haftalık olması gerekirken, 6 haftada kalan kürtajlarım oldu, ilkinin kalbi durdu ikincisi gelişmedi malesef, neyse herşey allahtan ama ilkinden sonra banada coraspirin vermişti doktorum ,içime kurt düşmüştü niye diye, araştırdım kan pıhtılaşmasından dolayı veriliyormuş doktor emin olmadığından sadece onu veriyor, çünkü kan pıhtılaşması testleri tekrarlayan düşüklerden sonra yapılıyor! ve çıkarsa testlerde 9 ay boyunca, yani gebelik boyunca kullanıyorsun ve benim ikinci kürtajım 10 gün oldu 1.5 ay sonra hemotalagla birlikte, testler yapılacak kan pıhtılaşması varmı diye ve inşallah diğer hamileliğimde sağlıkla bebeğimi kucağıma almayı nasip eder allahım, sana bunları anlattım çünkü gidip sende bu testleri kesin kes yapmalısın sağlıklı bir gebelik sağlıklı evlatlar diliyorum isteyen herkese...

merhaba canım iş güç derken bakamadım buralara şimdi grdüm yazdıklarını. şöle söyliyim ben sana ... coraspin ben kullanmadım ama birdaha gebelik oluşursa düşmemesi ve sağıklı olması için kullanılan bir ilaç diye duymuştum canım doktorun bir bildiği vardır merak etme sen kullanmana ve doktor kontrolünden çıkmamaya devam diyorum... ilk hamilelikler her zaman kolay olur bende ilk olmuştu ama şimdi napalım uğraşıyoruz ama merak etme her şeyin bir vakti ve sırası var bizlerde onu bekliyoruz canım ... ayrıca ilacına güvenerek devam et sonuçta doktor bilmediği bişeyi vermez öle değilmi? buarada klomeni sormuşsun klomen ilacı mesela ayda 2 yumurtan oluşuyosa klomen bu yumurtlamanın daha fazla olmasını 6 yada daha fazla mesela 8 tane taze yumurta ve çok sağlıklı yumurtaların oluşmasını sağlıyo .. klomen ve aşılama iğneleri farkılı klomen kullanırken başka hiç bişey kullanmıyosun doktor kontrolünde içiyosun zaten 1 ay sonra tekrar muayene 3 ay boyunca kullanıla biliyo klomen olmassa çatlatma iğnelerine falan geçiliyo yani aşılama oluyo canım öle öle aşamalar var işte ben nisan ayında klomen başlıcam ilk defa bakalım neler olucak en çok umutluyum hayırlısı inşallah herkes için canım yardım edebildiysem ne mutlu bana

teşk ederim esinerkan
yardımcı oldun tabi.çoık ii anladım.ben ozaman devam edeyım coraspine bırakmıstım vallahi
beklemeye devam...

senlin bende buarada düşükten sonra ilk adetimi oldum tam gunünde ya korkuyorum bu ay korunsammı korunmasammı diye.doktor 3ay dedi ama sizce neyapayım.

Geri