Klomenle Hamile Kalan Var mı? / Klomen Kullananlar

duphaston vermiş bana doktor. adet düzenleyici gibi bişey . anlamadım gitti. neyse ya çok da önemli değil zaten bu ay için. bi daha da bu doktora gitmeyi düşünmüorum

Progesteron içeren bir ilaç olmalı. Yani adeti gelmeyenlere sekonder amenore denen şeyi yaşayanlara veriyor doktorlar. Birkaç ay ben de adet söktürücü bu ilaçlardan kullanmıştım. 40 küsur günlerden 34 güne düştü adet sürem ve düzene bindi. Ama senin yumurtan büyümüş, çocuk isteğin de var. İnşallah yerinde bir uygulamadır doktorunun yaptığı... Şüphen varsa da doktorunu değiştir evet... İyi bir doktora denk gelmek o kadar önemli ki. Benim kaç oldu dur bakayım... Imm 5 doktor gezdim iyiyi buldum nihayet. ;)

Progesteron içeren bir ilaç olmalı. Yani adeti gelmeyenlere sekonder amenore denen şeyi yaşayanlara veriyor doktorlar. Birkaç ay ben de adet söktürücü bu ilaçlardan kullanmıştım. 40 küsur günlerden 34 güne düştü adet sürem ve düzene bindi. Ama senin yumurtan büyümüş, çocuk isteğin de var. İnşallah yerinde bir uygulamadır doktorunun yaptığı... Şüphen varsa da doktorunu değiştir evet... İyi bir doktora denk gelmek o kadar önemli ki. Benim kaç oldu dur bakayım... Imm 5 doktor gezdim iyiyi buldum nihayet. ;)
doğru söylüyorsun. şimdilik benm için aman hemen hemen çocuğum olsun düşüncesi yok. hatta bu ay olmazsa bir süre ara vericez yurtdışına çıkacağımız için. ama bundan sonraki süreçte başka bir doktora gideceğim kesin

slm kızlar bende adetimin 5.günü klomene başladım bittikten 3gün sonrada çatlatma iğnemi vuruldum bugün iğnemin 12.günü.iğnenin ertesi günü ve daha sonraki gün eşimle birlikte olduk.bugün dayanamadım ve idrar testi yaptım sonuç negatif çıktı :( moralim baya bozuldu dr.bana adetin gecikirse gel demişti daha adetime bir hafta var sizce bir haftaya kadar bi deişiklik olabilir mi?? yardımcı olursanız sevinirim

slm kızlar bende adetimin 5.günü klomene başladım bittikten 3gün sonrada çatlatma iğnemi vuruldum bugün iğnemin 12.günü.iğnenin ertesi günü ve daha sonraki gün eşimle birlikte olduk.bugün dayanamadım ve idrar testi yaptım sonuç negatif çıktı :( moralim baya bozuldu dr.bana adetin gecikirse gel demişti daha adetime bir hafta var sizce bir haftaya kadar bi deişiklik olabilir mi?? yardımcı olursanız sevinirim
idrar testi için daha çok erken hamile olsan da sonuç değişmeyecektir. kan testinde bile çıkmaz daha biraz daha bekle

merhaba. bende uzun zamandır sitenizi takip ediyorum.37 yaşındayım. ilk evliliğimden 11 yaşında bir oğlum var. 1 yıl önce 2 evliliğimi yaptım. eşimin ilk evliliği olduğu için çocuk sahibi olmak iistiyoruz. şubat ayında dış gebelik geçirdim. 6 aylık bekle-korunma sürecininden sonra yeniden bebek sahibi olmak için korunmayı bıraktık ancak olmadı. 3 aylık bekleme süreci normal olmasına rağmen benim ve eşimin yaşından dolayı aceleci davrandık doktorumuz klomen tedavisi uyguladı. benim pko yada yumurtlama sorunum yok bu arada. ancak klomen yumrutlama takviyesi olmakla beraber rahim duvarını incelten yan etki yaptığından hepimizde olduğu gibi progestan kullandım. bu ilaç progestoron (hamilelik) hormnu takviyesi yani klomenle incelen rahim duvarının kalınlaşması ve olası gebelik halinde gebeliğin düşükle sonuçlanmaması için tedavide kullanılıyor. bu nedenle yumurtlama dönemini takip eden günlerin devamında ilacın etkisi ile çok fazla hamilelik beliritleri yaşadım. sitede yazan tüm belirtiler vardı.gerek ben gerekse eşim hamile olduğuma o kadar emindik ki. ancak sonuç elbetteki hayal kırıklığı. doktorumla görüştüğümde tüm bunların ilaç etkisi olduğunu oda kabul ediyor. aslında kullandığımız ilaçlar ile beynimiz hamile olmadığımız halde hamile komutu verilerek kandırılıyor. bizim ilaçları kullandığımız sürede yaşadığımız belirtiler normal koşullarda 6-7 haftadan sonra hissedilebilir olan belirtiler. bende pek çok arkadaş gibi bu belirtilere kanım erken dönemde kan ve idrar testleri yaptırdım. tüm negatif sonuçlara rağmen umut devam etti. sonuçta şunu öğrendim ki adet günleri mutlaka beklenmeli ve yaşadıklarımızın ilaç kaynaklı olduğunu bilmek belkide psikolojik olarak kendimizi daha az yıpratmamızı sağlayacaktır.

merhaba. bende uzun zamandır sitenizi takip ediyorum. 37 yaşındayım. ilk evliliğimden 11 yaşında bir oğlum var. 1 yıl önce 2 evliliğimi yaptım. eşimin ilk evliliği olduğu için çocuk sahibi olmak istedik. şubat ayında dış gebelik geçirdim. 6 aylık bekleme -korunma dönemi sonucunda temmuz ayından bu yana korunmuyoruz. ancak hamile kalamadım. benim ve eşimin yaşları sebebi ile erken olmasına rağmen tedaviye başladık. klomen kullandım. benim pko yada çatlama sorunum yok bu arada. klomen yumrutlama takviyesi olmakla birlikte rahim duvarını incelten bir yan etkisi olduğu için tedavinin devamında progestan kullandım. bu ilaç progestoroun (hamililelik) hormonu takviyesi. ulaşılmak istenen sonuç ise olası gebelik halinde klomenle incelen rahim duvarını kalınlaştırıp düşük tehlikesini önlemek. sonuçta progestoron ile beynimzin kandırılıyor. yumurtlmayı takip eden günlerde o kadar fazla hamilelik belirtileri yaşadım ki sitede bahsi geçen tüm belirtler vardı. neredeyse bende eşimde hamile olduğuma emindik. ancak sonuç elbetteki hayal kırıklığı oldu. bu arada bekleyemeyip idrar testleri de yaptırdım. tüm negetif sonuçlara rağmen umut hala vardı. adet olduktan sonra doktorumla görüştüm ve o da ilaçların etkilerinden kaynaklanan psikolojik süreçleri doğruladı. hissettiğimiz her belirti bizim uydurmamız değil ilaçlar sebebi ile vücudumuzun yaşadığı şeyler. ben kendi kendimi çok kaptırmakla suçlamıştım ama gerçek o ki kaptırmıyoruz vücudumuzun hormonal dengesi ile oynandığı için bizde bunun etkilerini yaşıyoruz. sonuçta adet dönemini mutlaka beklemek ve yaşadıklarımızın ilaçlar kaynaklı olduğunu bilmek psikolojik olarak belki rahatlamamıza yardımcı olacaktır.

klomen tedavisi

meraba bn klomen kullanıyorum ilk ayımda kullandım ilişkiden dolayı düşük oldu bu ay normal adet günümden 1 hafta önce mi ilişkiye girilmiycek dr bişey söylemedi bende sormayı unuttum siz biliyomusunuz biliyosanız cevap verebilir misiniz

merhaba. bende uzun zamandır sitenizi takip ediyorum.37 yaşındayım. ilk evliliğimden 11 yaşında bir oğlum var. 1 yıl önce 2 evliliğimi yaptım. eşimin ilk evliliği olduğu için çocuk sahibi olmak iistiyoruz. şubat ayında dış gebelik geçirdim. 6 aylık bekle-korunma sürecininden sonra yeniden bebek sahibi olmak için korunmayı bıraktık ancak olmadı. 3 aylık bekleme süreci normal olmasına rağmen benim ve eşimin yaşından dolayı aceleci davrandık doktorumuz klomen tedavisi uyguladı. benim pko yada yumurtlama sorunum yok bu arada. ancak klomen yumrutlama takviyesi olmakla beraber rahim duvarını incelten yan etki yaptığından hepimizde olduğu gibi progestan kullandım. bu ilaç progestoron (hamilelik) hormnu takviyesi yani klomenle incelen rahim duvarının kalınlaşması ve olası gebelik halinde gebeliğin düşükle sonuçlanmaması için tedavide kullanılıyor. bu nedenle yumurtlama dönemini takip eden günlerin devamında ilacın etkisi ile çok fazla hamilelik beliritleri yaşadım. sitede yazan tüm belirtiler vardı.gerek ben gerekse eşim hamile olduğuma o kadar emindik ki. ancak sonuç elbetteki hayal kırıklığı. doktorumla görüştüğümde tüm bunların ilaç etkisi olduğunu oda kabul ediyor. aslında kullandığımız ilaçlar ile beynimiz hamile olmadığımız halde hamile komutu verilerek kandırılıyor. bizim ilaçları kullandığımız sürede yaşadığımız belirtiler normal koşullarda 6-7 haftadan sonra hissedilebilir olan belirtiler. bende pek çok arkadaş gibi bu belirtilere kanım erken dönemde kan ve idrar testleri yaptırdım. tüm negatif sonuçlara rağmen umut devam etti. sonuçta şunu öğrendim ki adet günleri mutlaka beklenmeli ve yaşadıklarımızın ilaç kaynaklı olduğunu bilmek belkide psikolojik olarak kendimizi daha az yıpratmamızı sağlayacaktır.
Yaşadığın dış gebelik için üzüldüm. İnşallah en kısa zamanda dileğine kavuşursun. Yumurtlama ve çatlama sorunun yoksa klomen kullanmasaydın. Yaşın dolayısıyla endişeye kapılmışsın ama benim teyze kızımla aynı yaştasın. 4. çocuğunu doğurdu. Gebelik şekeri dışında hiç problem yaşamadı. Çocuğu da doğdu gayet sağlıklı, büyüyor maşallah. Evet ilaçlar yüzünden birçok şeyi yaşadığımız doğru, çok güzel ifade etmişsin. Benim doktorum da olacağına o kadar inanıyor ki filan gün kan testi yapmaya gel dedi. Ama ben adet gecikmem olursa test yapacağım dedim kendime. Boşu boşuna test yaptırmak istemiyorum artık. Evet o zaman yaşadığımız şeyin adı hayal kırıklığı oluyor.

Son düzenleme:
Geri