gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113

kolay bir oyun hamuru tarifi

Konu, 'okul öncesi eğitim' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

oyun hamuru tarifi tutkal hamuru nasıl yapılır tutkal tutkallı hamur nasıl yapılır oyuncak hamur İnternette arama yaparak bir sürü oyun hamuru tarifi bulabilirsiniz. Bunlardan yenilebilir olanları ve olmayanları var. İçlerinde glikoz olanlar olmayanlar, bir sürü versiyon var. Bizimki yenilmiyor ve çok kolay. İki malzeme var: Un ve tahta tutkalı. Tarifimiz Saliha Erdim'den.
    Bir kabın içine bir kaç avuç un koyup üstüne 1-2 kaşık tutkal koyun. Kulak memesi yumuşaklığını yakalamaya çalışın. Sert olmuşsa tutkal, çok sıvı kaldıysa un ilavesiyle kıvamınızı bulun. Su konulmuyor.

Renklendirmek için genellikle gıda boyası kullanılıyor yenilir hamurlara. Ben denemedim ama aklıma birazcık parmak boyası karıştırmak geldi bu tarifteki hamura, renklendirmek için. İsteyen deneyebilir.

ALINTI

2. Yok
    Teşekkürler gerçekten çok güzel.. :) Thank you.. Very Good..

3. SaBıR MeLeĞi

SaBıR MeLeĞi Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    47
    Ödül Puanları:
    28
    çocuklara yapıvereyim baari de oynasınlar :D emeğine sağlık cicim :D

4. EMİNE TURHAN

EMİNE TURHAN Forum Okuru

çok güzel bir sey
    :d
    <3 <3 <3 <3 <3 <3

kolay bir oyun hamuru tarifi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Hayat Bir Oyun Hamurudur Aslinda

Hayat Bir Oyun Hamurudur Aslinda

HAYAT BİR OYUN HAMURUDUR ASLINDA Her zaman ki gibi oğlunu okuldan almaya gitmişti genç bayan. Oğlu henüz 6 yaşındaydı ve anasınıfına gidiyordu. Her gün yeni şeyler öğreniyordu. Oğlunu almaya her gün yarım saat erken gidiyordu. Sınıfın bir köşesinde oturup oğlunu izliyordu yarım saat boyunca. Bugün de aynısını yapmıştı. Bugün kü konuları oyun hamurundan şekiller yapmaktı. Özenle arabasını...
  2. Evde uygulayabileceğiniz çok kolay bir maske tarifi

Evde uygulayabileceğiniz çok kolay bir maske tarifi

kolay maske yapımı çocuk maskesi nasıl yapılır çocuk maskeleri nasıl yapılır maskesi yapımı çocuklar için maske İşte size evde kolaylıkla uygulayacağınız keyifli bir güzellik maskesi tarifi. HAVA değişiminden olumsuz etkilenen cildinizi eski canlılığına kavuşturmak ister misiniz? O halde evde büyük bir kolaylıkla uygulamayabileceğiniz Yumuşak Yulaf Ezmesi Maskesi tarifimiz tam size göre....
  3. Oyun Hamuru Hastalık Saçıyor..Dikkat!!

Oyun Hamuru Hastalık Saçıyor..Dikkat!!

Ben nedense hiç sevemdim bu oyun hamurlarını.Boş boşunada sevmemişim baksanıza hastalık saçıyormuş.Bu oyun hamurlarından çocuğuma almadım ve bu yazıdan sonra asla almam artık...Buyrunuz meleklerim.... Oyun Hamuru Hastalık Saçıyor Sağlıksız Oyuncaklar!!! İlköğretim birinci sınıflar ve anasınıfı öğrencilerinin en çok kullandığı kırtasiye malzemelerinden boyalı oyun hamurları tehlike...
  4. Şeker hamuru tarifi

Şeker hamuru tarifi

şeker hamuru nasıl yapılır şeker hamuru tarifi şeker hamuru kurabiye Kurabiye ve pasta yaparken şeker hamuru nasıl yapılır diyenler için, bu sayfamızda pratik şeker hamuru tarifi sunuyoruz. Pasta ve kurabiye yapmaya meraklı Melek'lerimiz ve ben gibi mutfakta acemi olan arkadaşlarımız için şeker hamuru tarifi burada! Malzemeler 900 g pudra şekeri 60ml su 3 tatlı kaşığı toz jelatin 170g...

Sayfayı Paylaş