gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Krem Sürmek Abdesti Bozarmı biliyor musunuz

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Selam arkadaşlar abdestliyken el kremi ya da güneş kremi ya da normal her hangi bir kremi sürebilirmiyiz? Kremlerin içeriğini bilmiyorum sadece şunu bilmek istiyorum Krem Sürmek Abdesti Bozarmı

2. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Krem Sürmek Abdesti Bozarmı

Vücuda Krem Sürmek Abdesti Bozarmı

Doğal Krem içersinde Alkol bulunmayan krem sürmek abdeste mani değildir

Abdesti bozan şeyler bellidir.Ancak alkollü ve diğer malzemelerden müteşekkil üretilen kremler necis olduğu için temizlenmesi gerekir yıkayarak ve başka şekillerde temizlenmelidir.

elle dokunsa sabunla yıkanarak temizlenebilir.Elbiseye ise değmesi daha tehlikelidir.

Elbise yıkanmadan yada değiştirilmeden namaz kılınmaz.

Necaset ise namaza mani olduğu için temizlenmesi gerektir

Krem Sürmek Abdesti Bozarmı biliyor musunuz konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Krem Sürmek Orucu Bozuyor mu arkadaşlarım

Krem Sürmek Orucu Bozuyor mu arkadaşlarım

Selamlar, bir komşumuz oruçlu iken krem bile sürmek istemedi ve orucu bozar dedi. Ben o kadar orucuna bişey olmaz ayşe abla dediğim halde o beni dinlemedi benimde kafamda soru işaretleri oluştu. Acaba kızlar sahiden de krem sürmek orucu bozuyor mu ya ?
  2. Gusül Abdesti Alırken Banyoya Hangi Ayakla Girilir biliyor musunuz

Gusül Abdesti Alırken Banyoya Hangi Ayakla Girilir biliyor musunuz

Merhaba arkadaşlar ben gusül abdesti konusunda tam olarak bilgi sahibi değilim etrafımda ki arkadaşlarıma soruyorum doğrusunu söylemek gerekirse herkes farklı bir şey diyor sanırsam kimse doğru olanı bilmiyor. Acaba Gusül Abdesti Alırken Banyoya Hangi Ayakla Girilir siz biliyorsanız bana yazar mısınız?
  3. Abdest Alırken Gülmek Abdesti Bozar Mı biliyor musunuz

Abdest Alırken Gülmek Abdesti Bozar Mı biliyor musunuz

Selam arkadaşlar ben geçen abdest alırken bir şey oldu güldüm abim abdest alırken gülünmez abdestin bozuldu dedi bu doğru mu ben ilk defa duydum acaba Abdest Alırken Gülmek Abdesti Bozar Mı ?
  4. Gusül Abdesti Alırken Nelere Dikkat Edilir biliyor musunuz

Gusül Abdesti Alırken Nelere Dikkat Edilir biliyor musunuz

Selam arkadaşlar bana acil tarafından Gusül Abdesti Alırken Nelere Dikkat Edilir konusunda bilgi aktarırsanız çok sevinirim.
  5. Oje sürmek abdeste manimidir?

Oje sürmek abdeste manimidir?

Soru: Oje, abdeste ve gusül abdestine mâni midir? Bir bayan tırnakları ojeli veya cilalı iken abdest alabilir mi? Cevap: Oje, tırnakların üzerinde tabaka oluşturan ve suyun tırnakların altına geçmesini engelleyen bir maddedir. Kadınlar bunu süslenme amacı ile tırnaklarına sürerler. Eski ulema döneminde böyle bir maddenin olmamasından dolayı, bunun abdeste veya boy abdestine (gusle) engel olup...

Sayfayı Paylaş