Kumpir Tarifi

Konu, 'Mezeler - Ordövrler' kısmında Lamazi tarafından paylaşıldı.

1. Lamazi

Lamazi New Member

kumpir tarifi kumpir tarifleri mezeleri nasıl yapılır

Kumpir tarifi
    MALZEMELER :

[FONT=Palatino Linotype, Palatino, sans-serif]3-4 iri patates [/FONT]
    [FONT=Palatino Linotype, Palatino, sans-serif]3 tatlı kaşığı tereyağı [/FONT]
    [FONT=Palatino Linotype, Palatino, sans-serif]6 yemek kaşığı rendelenmiş kaşar peyniri[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, Palatino, sans-serif]Garnitur olarak :[/FONT]
    [FONT=Palatino Linotype, Palatino, sans-serif]Mısır, bezelye, haşlanmış havuç, yeşil veya siyah zeytin,[/FONT]
    [FONT=Palatino Linotype, Palatino, sans-serif]yeşil acı biber, küp küp doğranmış domates, kornişon [/FONT]
    [FONT=Palatino Linotype, Palatino, sans-serif]turşu, ketçap ve mayonez vb. eklenebilir. [/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, Palatino, sans-serif]HAZIRLANIŞI :[/FONT]
    [FONT=Palatino Linotype, Palatino, sans-serif]Patatesleri yıkayıp kurulayın. Önceden ısıtılmış Fırında 190 derecede 1-1,5 saat pişirin. (Varsa, yakınınızdaki ekmek fırınına da verebilirsiniz. daha ekonomik oluyor)[/FONT]
    [FONT=Palatino Linotype, Palatino, sans-serif]Patatesleri fırından çıkarın. Patateslerin üzerini bıçakla kesip iki yana açın. İçi açılmış patatesin üzerine birer tatlı kaşığı tereyağı ve rendelenmiş kaşar ekleyip tuz serpin ve bıçağın ucuyla iyice karıştırarak yedirin. İnce ince kıyılmış biber, domates ve mısır tanelerini ve diğer garnitürleri patateslerin üzerine koyup uzerine ketçap ve mayonez ile hemen servis yapabilirsiniz.[/FONT]
    afiyet olsun..

deniz-07 bunu beğendi.
  2. AuSSie-AnGeL

AuSSie-AnGeL Well-Known Member

Cevap: Kumpir Tarifi

offff cnm çektii şimdiiiii... :( paylaşım için teşekkürler ama sanırsam şimdi en yakın kumpirciye gitmek zorundayım yoksemmmm bana bişiler olabilir... mmmm sıcacık patates kokusunu alabiliyorum.. mmmm mmmmm özelliklee sadesinee bayılıyorumm boooolll bolll kaşarlıı..... [​IMG]

3. eslem tuana

eslem tuana Kayıtsız Kullanıcılar

tarif sayesinde azımın damak tatını buldum:)

4. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Kayıtsız Kullanıcılar

Teşekkürler, çok yardımcı oldunuz. :d

5. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Kayıtsız Kullanıcılar

Gerçekten iyi bir tarif Beğendim <3

Kumpir Tarifi konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Kolay Kumpir

Malzemeler: - 1 kg patates,- 1 yemek kaşığı tereyağ,- 1 adet kırmızı biber,- 1 kase konserve bezelye,- 1 kase rendelenmiş kaşar peyniri,- Tuz, karabiber,- Mayonez, ketçap. - ½ kutu krema,- 1 adet sosis,- 1 kase mısır, - ½ kangal sucuk, Yapılışı:Patatesleri haşlayıp, soyup rendeleyin. Sıcakken tereyağ, ince doğranmış kırmızı biber ile iyice karıştırın. Yağlanmış fırın kabına yayın. Üzerine...
  2. Shortbread Tarifi

shortbread tarifi shortbread [FONT=Palatino Linotype][COLOR=seagreen][B]Değişik tariflerden hoşlanan melekler için çok basit ve orjinal tariflerden bir tane...[/B][/COLOR][/FONT] [IMG]http://www.jstott.me.uk/recipes/shortbread.jpg[/IMG] [FONT=Palatino Linotype][COLOR=olive][B][U]Malzemeler[/U][/B][/COLOR][/FONT] [FONT=Palatino Linotype][COLOR=olive]Yaklaşık 16 parça [/COLOR][/FONT]...
  3. Evde Kumpir Yapımı nasıl oluyor

Merhaba kızlar kocişim kumpiri çok seviyor nedense o seviyor diye bende sevmeye başladım sürekli dışarı çıkmak zorunda kalıyoruz kumpir yemek için ama benim aklıma kumpiri evde yapmak geldi de işte tarifini bilmiyorum aranızda evde kumpir yapan varsa bana tarifini versin lütfen.
  4. Evinizde Yapabileceğiniz Kumpir Tarifi Burada

[B]Evde Kumpir tarifi Evde Kumpir yapılışı[/B] Sevgili melekler, sokaklarda satılan ve yemeye doyamadığımız kumpiri siz de evde yapabilirsiniz. [URL="http://www.meleklermekani.com/tag/patates-yemekleri"]Patates yemekleri[/URL] içinde aslında pek te yemekten sayılmayan ancak doyurucu ve besleyici bir öğün olan, evde[U][B] kumpir yapılışı [/B][/U]hakkında sizlere bilgiler...
  5. Evde Kumpir Keyfi İçin Buyrun Kumpir Tarifimize !

[B]evde kumpir nasıl yapılır evde kumpir yapılışı evde kumpir tarifi[/B] Dışardan satın aldığımız ve yemeye doyamadığımız kompiri evde de yapabiliriz melekler :) Patatesin her hali benim gibi, sizin de hoşunuza gidiyorsa ve[B][U] evde kumpir nasıl yapılır[/U][/B] diyorsanız işte [B][U]evde kumpir tarifi [/U][/B]siz meleklerimiz için geliyor... (Ama yok kumpir bana göre değil uğraşamam...

Sayfayı Paylaş