Kumpir Tarifi

Konu, 'Mezeler - Ordövrler' kısmında Lamazi tarafından paylaşıldı.

1. Lamazi

Lamazi Yeni Üye

kumpir tarifi kumpir tarifleri mezeleri nasıl yapılır [​IMG]

Kumpir tarifi
    MALZEMELER :
    [FONT=Palatino Linotype, Palatino, sans-serif]3-4 iri patates [/FONT]
    [FONT=Palatino Linotype, Palatino, sans-serif]3 tatlı kaşığı tereyağı [/FONT]
    [FONT=Palatino Linotype, Palatino, sans-serif]6 yemek kaşığı rendelenmiş kaşar peyniri[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, Palatino, sans-serif]Garnitur olarak :[/FONT]
    [FONT=Palatino Linotype, Palatino, sans-serif]Mısır, bezelye, haşlanmış havuç, yeşil veya siyah zeytin,[/FONT]
    [FONT=Palatino Linotype, Palatino, sans-serif]yeşil acı biber, küp küp doğranmış domates, kornişon [/FONT]
    [FONT=Palatino Linotype, Palatino, sans-serif]turşu, ketçap ve mayonez vb. eklenebilir. [/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, Palatino, sans-serif]HAZIRLANIŞI :[/FONT]
    [FONT=Palatino Linotype, Palatino, sans-serif]Patatesleri yıkayıp kurulayın. Önceden ısıtılmış Fırında 190 derecede 1-1,5 saat pişirin. (Varsa, yakınınızdaki ekmek fırınına da verebilirsiniz. daha ekonomik oluyor)[/FONT]
    [FONT=Palatino Linotype, Palatino, sans-serif]Patatesleri fırından çıkarın. Patateslerin üzerini bıçakla kesip iki yana açın. İçi açılmış patatesin üzerine birer tatlı kaşığı tereyağı ve rendelenmiş kaşar ekleyip tuz serpin ve bıçağın ucuyla iyice karıştırarak yedirin. İnce ince kıyılmış biber, domates ve mısır tanelerini ve diğer garnitürleri patateslerin üzerine koyup uzerine ketçap ve mayonez ile hemen servis yapabilirsiniz.[/FONT]
    afiyet olsun..

deniz-07 bunu beğendi.
  2. AuSSie-AnGeL

AuSSie-AnGeL Daimi Üye

Cevap: Kumpir Tarifi
    offff cnm çektii şimdiiiii... :( paylaşım için teşekkürler ama sanırsam şimdi en yakın kumpirciye gitmek zorundayım yoksemmmm bana bişiler olabilir... mmmm sıcacık patates kokusunu alabiliyorum.. mmmm mmmmm özelliklee sadesinee bayılıyorumm boooolll bolll kaşarlıı..... [​IMG]

3. eslem tuana

eslem tuana Forum Okuru

tarif sayesinde azımın damak tatını buldum:)

4. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Teşekkürler, çok yardımcı oldunuz. :d

5. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Gerçekten iyi bir tarif Beğendim <3

6. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Ben yapabilmek icin aldım yapıcam walla süper poluo:D dısarda 7.00 lira :D

7. Kayıtsız Üye zee

Kayıtsız Üye zee Forum Okuru

oha süperr ya bende istiyoruum

8. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

kumpir çok lezzetli görünüyor ilk defa yapım yemek istiyorum tadı nasıl bilmiyorum ama çok güzel olucaktir bence
    buna ınanıyorm hayatınızda hiç kumpir yemeyenler tadına baksın

9. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

harika gözüküyoo ben de şimdi malzemeleri aldım yapıcamm.. ama en çok patatesini seviyorum... herkeze tavsiye ederim :D

10. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

kumbir

ilk defa yiiyyormuş ben 1000 kere yedimm ama tadı çok güzel bende herkese tafsiye ederim :))

11. deniz-07

deniz-07 Rüya Tabiri Editörü

bende pek severim kumpiri ve sık yaptığım yemeklerdendir.......sıcak sıcak ohhhhhhh ne gözel

12. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

valla çok hoş bi şey yapımıda kolay ben çok sviyorum..

13. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Benim en sevdiğim yemek kumpir kumpiri çok ama çok seviyorum hergün kumpir yesem yinede tadına doyamam herkese kumpir yemelerini kesinlikle tavsıye ediyorum.

14. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

tadı müthiş bişe herkese tafsiye ediyorum...

Kumpir Tarifi konusuna benzer içeriklerimiz
  1. kek tarifi

standart kek tarifi kurabiye tarifleri malzemeler. 4yumurta.1.5su bardagışeker.1cay bardagı zeytin yag.4subardagı unvanilya.kapatmatozu. yapılışı yumurtanın sarısını köpürtün sonra beyazını ekleyin şekeri ekleyin sonra yag ekleyin sonr a unu eliyerek ekleyin ve kapatma tozunu ve vanilya ekleyin 170dreede pişirin
  2. Kolay Kumpir

Malzemeler: - 1 kg patates,- 1 yemek kaşığı tereyağ,- 1 adet kırmızı biber,- 1 kase konserve bezelye,- 1 kase rendelenmiş kaşar peyniri,- Tuz, karabiber,- Mayonez, ketçap. - ½ kutu krema,- 1 adet sosis,- 1 kase mısır, - ½ kangal sucuk, Yapılışı:Patatesleri haşlayıp, soyup rendeleyin. Sıcakken tereyağ, ince doğranmış kırmızı biber ile iyice karıştırın. Yağlanmış fırın kabına yayın. Üzerine...
  3. Aşk Tarifi

NO RESERVATIONS TÜRKÇE ADI:Aşk Tarifi YÖNETMEN:Scott Hicks SENARYO:Carol Fuchs ÜLKE:ABD, Avustralya TÜRÜ:Romantik / Komedi GÖRÜNTÜ YÖNETMENİ :Stuart Dryburgh YAPIM YILI:2007 SÜRE: OYNAYANLAR:Catherine Zeta-Jones, Aaron Eckhart, Abigail Breslin Baş aşçı Kate Armstrong hayatını, Manhattan'daki 22 Bleecker Restaurant'ı yönettiği gibi yönetmektedir:...
  4. baklava tarifi

Etrafta un çuvalları var. Bidonun içinde de su var. Yine şeker çuvalıda kenarda duruyor. Fırında tam karşıda. Gördüğünüz un çuvalı açık olan pencereden gelen hava cereyanı ile devrilir ve tepsinin içine akar. Bu un çuvalı devrilirken yanındaki şeker çuvalına takılır oda tepsinin içine akar. Ani bir sarsıntı ile su bidonu yerinden kayar ve tepsinin içine dökülür. Hava cereyanının verdiği ilk...
  5. açma tarifi:)

acma tarifi acma tarifleri yumuşak açma tarifi yumuşak açma tarifleri kuru maya Malzemeler; 1 su bardağı ılık süt 1 su bardağı ılık su 1 su bardağı sıvı yağ 1 paket kuru maya 2 yemek kaşığı şeker 1 çay kaşığı tuz Alabildigi kadar un Üzeri için; Yumurta sarısı Çörekotu Hazırlanışı; Malzemelerimizle yumuşak bir hamur elde edene kadar yoğuruyoruz.. bir saat hamuru mayalanması için...
  6. Oje yapılışı tarifi

ojenin yapılışı oje nasıl yapılır oje nasıl yapılır tarifi neyden neden Şüphesizki her bayanın vazgeçilmezlerinden biride ojelerdir.Bakımlı el ve onun tamamlayan yine manikürlü tırnakları güzel bir ojeyle çok daha şık bir hale getirebiliyoruz.Çok fazla göz önünde olan bir bayanın elleri ve tırnakları her daim bakımlı olmalıdır bana göre. Peki hiç oje yapmayı denediniz mi kızlar? Eğer...
  7. Evde Kumpir Yapımı nasıl oluyor

Merhaba kızlar kocişim kumpiri çok seviyor nedense o seviyor diye bende sevmeye başladım sürekli dışarı çıkmak zorunda kalıyoruz kumpir yemek için ama benim aklıma kumpiri evde yapmak geldi de işte tarifini bilmiyorum aranızda evde kumpir yapan varsa bana tarifini versin lütfen.
  8. Evinizde Yapabileceğiniz Kumpir Tarifi Burada

Evde Kumpir tarifi Evde Kumpir yapılışı Sevgili melekler, sokaklarda satılan ve yemeye doyamadığımız kumpiri siz de evde yapabilirsiniz. Patates yemekleri içinde aslında pek te yemekten sayılmayan ancak doyurucu ve besleyici bir öğün olan, evde kumpir yapılışı hakkında sizlere bilgiler veriyoruz... :) Evde Kumpir malzemeler 1 kilo patates 2 çorba kaşığı tereyağı 1 su bardağı kaşar...
  9. Enfes Bir Pasta Tarifi Çikolatalı Bisküvili Pasta Tarifi..

Çikolatalı Bisküvili Pasta Tarifi Çikolatalı Bisküvili Pasta Nasıl Yapılır Oktay Usta yaz aylarında hazırlaması ve hazmetmesi kolay bir pasta tarifi sunuyor.İşte enfes tadı damaklarda kalacak bir pasta tarifi..Denemeyen yemeyen pişman olur...:) Bizden demesi... Çikolatalı Bisküvili Pasta Tarifi Malzemeler: 2,5 paket petibör bisküvi 1 çorba kaşığı tereyağı 1 çorba kaşığı kakao 1...
  10. Evde Kumpir Keyfi İçin Buyrun Kumpir Tarifimize !

evde kumpir nasıl yapılır evde kumpir yapılışı evde kumpir tarifi Dışardan satın aldığımız ve yemeye doyamadığımız kompiri evde de yapabiliriz melekler :) Patatesin her hali benim gibi, sizin de hoşunuza gidiyorsa ve evde kumpir nasıl yapılır diyorsanız işte evde kumpir tarifi siz meleklerimiz için geliyor... (Ama yok kumpir bana göre değil uğraşamam diyorsanız evde cips te yapabilirsiniz...

Sayfayı Paylaş