gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Kuru Mürdüm Eriği ve Faydaları

Konu, 'Alternatif Tıp' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

Mürdüm Eriğinin Yararları Kurutulmuş Mürdüm eriği

Doğada bulunan birbirinden faydalı bitkilkerden biri olan mürdüm eriği kurusu neleree iyi geliyor, kullanım alanları nedir öğrenmek için makalemizi inceleyebilirsiniz melekler :)

Rengi mor ile mavi arasında olan sonbahar mevsiminde satılmaya başlanan mürdüm eriğinin bir çok faydası bulunuyor. Aslen asya kökenli bir meyve olan mürdüm eriğini farklı şekillerde kullanmak mümkündür. Bu erikten reçek, komposto yapılıp ülkemizde tüketiliyor.

Mürdüm eriğinin faydaları:

-C vitaminin bakımından zengindir.
    -Kan yapıcı özelliği olması münasebetiyle anemi problemine iyi gelir.
    -Bağırsakları çalıştırır.
    -İnsan için önemli olan potasyum içerir.
    -Kalp ve tansiyon problemine yaşayanların bol bol mürdüm eriği tüketmesi önerilir.
    -İyi bir adet düzenleyicidir.
    -Terletir.

Kuru Mürdüm Eriği ve Faydaları konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Mür yağının faydaları

Mür yağının faydaları

mür ağacı Mür yağını belki içinizde bilenler ve duyanlar olmuştur ama ben mür yağı hakkında bilgi sahibi olmayanlar yada ilk kez duyanlar için gerekli olan bilgileri ve mür yağının faydaları konusunda bilmek istediklerinizi paylaşmak istiyorum:) Smyrna, mür (ağacı) anlamına gelmektedir, hoş kokulu mür yağı elde etmek için mür ağacının gövdesi bir keskiyle çizilerek akan reçine toplanır....
  2. Kuru erik faydaları

Kuru erik faydaları

kuru eriğin faydaları kuru erik faydaları erik faydalari kaç kalori kuru erik, faydaları, kompostosu, reçeli, kalorisi, hoşafı, kaç kalori, sosu, yararları, tatlısı Kompostosu, reçeli, hoşafı yapılan kuru erik, kimi zamanda sos olarak lezzet katar tatlılara Melek'ler. Peki kuru erik kaç kaloridir, bilen var mı? Buyrun Melek'ler kuru erik ve faydalarına:) Kuru erik, sağlık açısından çok...
  3. Eriğin faydaları

Eriğin faydaları

eriğin faydaları, nelerdir, ve zararları, saymakla bitmiyor, buyrun gelin öğrenin bol bol erik yiyin arkadaşlar. Benim en sevdiğim meyvelerin başında gelir erik. Faydasını bilmem ama, ishal ve karın ağrısı gibi zararlarını çok iyi bilirim Melek'lerim:D:D:D:D O zaman gelin, faydalarınıda birlikte öğrenelim:A Of off şu güzelliğe bakın, lezzetini tahmin edebiliyorum yahuu :D:D Hadi gelin...
  4. Mürdüm Eriği ve Faydaları

Mürdüm Eriği ve Faydaları

Mürdüm Eriği hakkında bilgi Mürdüm Eriği faydaları, yararları Severek tükettiğimiz, reçelini marmelatını yaptığımız mürdüm eriğinin faydaları ile ilgili olarak sizleri bilgilendirelim melekler :) Erik türlerinin iklim istekleri birbirinden farklıdır Mevcut türler içerisinde değişik iklim koşullarına en iyi uyabilen P cerasifera'dır Avrupa erikleri (P domestica) kışı nisbeten soğuk geçen...
  5. Can eriğin faydaları

Can eriğin faydaları

papaz eriğinin faydaları eriğin faydaları nelerdir yeşil eriğin faydaları Merhaba Sevgili Melek'ler, mevisim olan ve benimde çok sevdiğim eriğin faydaları hakkında ki merak edilen bilgileri bu yazımızda konu alıyor ve erik yerken bunları bilmeniz< gerekir diyoruz :) - Erik vücuda güç ve enerji verir. - Beden ve zihin yorgunluğunu giderir. - Sinirleri sakinleştirir. - Kansızlığa...

Sayfayı Paylaş