gebe
  1. _BaLıM_

_BaLıM_ Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    4
    Ödül Puanları:
    0

Kuru Üzümlü Top Kek

Konu, 'Kekler - Pastalar' kısmında _BaLıM_ tarafından paylaşıldı.

ağlayan kek tarifi pop kek tarifi pop tarifleri üzümlü top üzümlü top Melişler yanında iyi demlenmiş çayla lezzet şölenine dönüşecek kuru üzümlü top kek tarifi ..mutlaka deneyin..:)

Malzemeler

4 adet yumurta
    1 su bardağı toz şeker
    1 çay bardağı süt
    yarım paket margarin(oda sıcaklığında)
    2 su bardağı un
    yarım su bardağı kuru üzüm
    1 paket kabartma tozu
    1 paket vanilya

Hazırlanışı

Çırpma kabına toz şeker ve yumurtayı alın.Yumurta köpürene kadar mikserle çırpın.Süt ve oda sıcaklığında yumuşamış margarini ekleyip çırpmaya devam edin.Un,kabartma tozu,vanilya,kuruüzümü karışıma ekleyin.Tüm malzemeler özleşene kadar kaşıkla karıştırın.Top kek kalıplarını yağlayın.Kek karışımını top kek kalıplarına 1 parmak boşluk kalacak ölçüde pay edin.Önceden ısıtılmış 175 derece fırında yaklaşık 25 dk pişirin.

2. miss angel

miss angel Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    60
    Ödül Puanları:
    0
    teşekkürler cnm paylşm için....

3. _BaLıM_

_BaLıM_ Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    4
    Ödül Puanları:
    0
  4. tubatuanalubebetul

tubatuanalubebetul Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ooff oofff bu tatlı şeylerle biz nasıl zayıflarız:)))

Kuru Üzümlü Top Kek konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. kuru dutlu kek

kuru dutlu kek

dutlu kek kuru dutlu kek Malzeme 2 yumurta 1 su bardağı şeker. 150 cc süt (3/4 su bardağı) 1/2 su bardağı sıvı yağ 1,5 su bardağı un kabartma tozu vanilya tatlı dut olduğu için 1 adet limon kabuğu rendesi koyunuz. 1 çay bardağı kuru dut (ben beyaz dut kullandım) Yapılışı: Şeker, yumurta, lmon kabuğu rendeis ve vanilyayı karıştırıcı ile önce yavaş sonra da hızlı programda karıştırın. Süt...
  2. fındıklı kuru üzümlü kurabiye

fındıklı kuru üzümlü kurabiye

kuru üzümlü kurabiye tarifleri üzümlü fındıklı kurabiye kuru fındıklı tarifi bunlardan yapıp dondurucunuzda saklayabilirsiniz ani misafir akımında çıkartın taze taze misafirlerinize sunun çünkü baya çok çıkıyor tarife göre:) MALZEMELER: * 250 gram tereyağı (oda sıcaklığında yumuşamış) * 2 yumurta (birinin sarısını ayırın) * 1 su bardağı pudra şekeri * 1′er paket...
  3. Ballı üzümlü kek tarifi

Ballı üzümlü kek tarifi

hamile kek tarifi Değişik ama lezzetli bir kek tarifi işte buyrun kızlar:) MALZEMELER 2,5 Su bardağı un 1 su bardağı toz şeker 1 su bardağı süt 1 çay bardağı süzme bal 1 çay bardağı kuru üzüm 3 yumurta vanilya kabartma tozu 1 çay bardağı sıvı yağ 1 tatlı kaşığı tarçın HAZIRLANIŞI Yumurta,şeker,bal ve vanilya ile çırpın.İçine süt ve yağı ilave edip mikserle karıştırmaya devam edin...
  4. TİTAN'dan Üzümlü Kek Tarifi (resimli)

TİTAN'dan Üzümlü Kek Tarifi (resimli)

üzümlü kek, tarifi, malzemeleri, üzümlerin dibe çökmemesi için, püf noktası, yapılışı, resimleri, ile ilgili bilgiler burada melekler Kek mutfaklarımızda sıklıkla yaptığımız ,misafir sofralarımızın demirbaşıdır.Hele de bu konuda pratikleşenler için can kurtarıcıdır melekler :) Ben de çok sık kek yaparım ve hiç şaşmaz :) Mesela pek denenmeyen muzlu kekim de çok güzel olur :tik:...
  5. üzümlü kek nasıl yapılır

üzümlü kek nasıl yapılır

Kakaolu vanilyalı falan yapıyorum da meyveli kek hiç denemedim mesela çok sevdiğim üzümlü keki evde nasıl yapabilirim, tarifini verirmisiniz ?

Sayfayı Paylaş