gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113

Lobyo Cadi (Fasulyeli Mısır Ekmeği)

Konu, 'Ekmekler&Pideler' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Malzemeler 1 kilo mısır unu (beyaz
    mısır unu)
    1/2 kg kuru fasulye
    1 adet
    pırasa
    Bir iki baş
    sarımsak
    Yeşil biber veya acı biber
    Reyhan otu
    Az miktarda
    tuz

Yapilis Tarifi
    Fasulyeler suda haşlanır.(Ezilecek kadar haşlanmamalı). Haşlanan fasulyelerin suyuyla mısır unu yoğrulur.Yoğrulan unun içine haşladığımız fasulyeler eklenir. İnce doğradığımız pırasa,ezilmiş sarımsak, reyhan ve biber eklenir.Hepsi karıştırıldıktan sonra tepsiye güzelce yerleştirilir ve fırında pişirilir.Kızardıktan sonra yoğurt ile servis yapilir.
    Afiyet olsun...

Lobyo Cadi (Fasulyeli Mısır Ekmeği) konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. kuru fasulyeli pasta

kuru fasulyeli pasta

kuru fasulye pastası kuru fasulyeli pasta fasulyeli yaş pasta fasülyeli kek Süre: 20-40dk Servis: 4-6 Zorluk: Kolay Malzemeler 2 su bardağı haşlanmış (soğutulmuş) kuru fasulye 3 adet yumurta 1-5 su bardağı toz şeker 1 çay bardağı kadar cekilmiş fındık( 2 yemek kaşığı toz badem vanilya Yarım su bardağından biraz az un(kıvamı için) Üzerine: Yarım su bardağı su 2 yemek kaşığı kakao 3 yemek...
  2. Mısır

Mısır

Mısır (Zea mays L.) bir kültür bitkisidir.Bütün dünyada yetiştirilir. Dişi çiçeklerden alınan püsküller, ince bir tabaka halinde, gölgelik bir yerde kurutulur. Dış Görünüş: Açık esmer veya kırmızı esmerimsi renkli, hafif ve özel kokulu, tadsız, 1 mm kadar genişlikte, uzun liflerden ibarettir. Bileşim: Karbonhidratlar, potasyum, sodyum ve kalsiyum tuzları taşır. Etki ve Kullanılış: İdrar...
  3. mısır ekmeği

mısır ekmeği

ekmek makinasında mısır ekmeği mayalı mısır ekmeği ekmek makinesinde mayalı tarifi makinasında tarifi cevizli & zeytinli ekmek malzemeler * bir buçuk yemek kaşığı kuru maya (ben yarım paket yani 21 gr yaş mayayı eriterek kullandım) * 3.5 bardak un (ben yarısını kepekli un ile yaptım) * 2 yemek kaşığı zeytinyağı * aldığı kadar un * yarım su bardağı dilimlenmiş zeytin * yarım su bardağı...
  4. Cadi

Cadi

..Geceleri dolasarak rastladiklarina kötülük yaptigina inanilan kisi. Tirnaklari uzun ve pis kadinlar için kullanilir. Cadi süpürgesi bir agaç dalindan süpürge gibi sik ve karmakarisik dalciklardan meydana gelen urumsu topak çesitli mantarlardan kiraz ve erik agaçlardan,...
  5. Ekmek...

Ekmek...

rüyada birine su vermek rüyada bayat ekmek görmek ölüye su vermek ölüye yemek para Taze, yuşak yahut sıcak ekmek zahmetsiz helal kazanca ve bol nimete, Katıksız ekmek yemek garip yaşamaya ve yalnız ölmeye, Aşırı sıcak ekmek yemek gam ve kedere, Esmer ekmek yahut mısır ekmeği geçim sıkıntısıyla beraber dinde kurtuluşa, Pide ve yufka yemmek bol rızka yahut kısa ömre, Arpa ekmeği takva ve...

Sayfayı Paylaş