gebe
  1. sevgi10

sevgi10 Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    7
    Ödül Puanları:
    18

Mantar mantası tarifi...

Konu, 'Çöplük' kısmında sevgi10 tarafından paylaşıldı.

Malzemeler

• 400 gram mantar
    • 100 gram tereyağı
    • 1 tatlı kaşığı tuz
    • 2 tatlı kaşığı kırmızı toz biber
    • 2 diş sarmısak
    • 250 gram yoğurt
    Yapılışı

[FONT=Verdana,Arial, Helvetica, sans-serif]Temizlenip ayıklanan mantarlar kuşbaşından daha küçük boyutta doğranır. 60 gram tereyağıyla hafif ateşte pembeleşinceye kadar kavrulur. Ayrı bir kapta yoğurt, sarımsak ve tuz karıştırılır. Kavrulan mantar tabağa alınır, üzerine hazırlanan yoğurt dökülür. Kalan tereyağı kırmızı toz biberle kızartılıp, sıcak olarak mantar ve yoğurtlu tabağın üzerine dökülüp servise hazır hale getirilir. [/FONT]

Mantar mantası tarifi... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Mantar Salatasi

Mantar Salatasi

Malzemeler 5 Adet orta büyüklükte mantar 1 Adet sivri biber 1 Adet taze soğan (ince doğranmış) 3 Adet kiraz domates (ortadan ikiye ayrılmış) 1 Tatlı kaşığı tanelenmiş mısır 1 Tatlı kaşığı z.yağı 1 Adet limon suyu (ya da bir tatlı kaşığı sirke) 1 Çorba kaşığı kıyılmış maydonoz Tuz Karabiber Yapılışı : Temizlediğiniz mantarları bir su bardağı limonlu su ile orta dirilikte haşlayın Soğuduktan...
  2. Mantar ve kestaneli iç pilavla doldurulmuş hindi tarifi

Mantar ve kestaneli iç pilavla doldurulmuş hindi tarifi

doldurulmus hindi hindi tarifleri tarifi nasıl doldurulur nasil doldurulur Yılbaşı akşamı sofraları şenlendiren hindi tariflerinden biri olan lezzetiyle ve görüntüsüyle gönüllerde taht kuracak mantarlı ve kestaneli iç pilavla doldurulmuş hindi tarifini sizler için paylaşıyorum.Afiyet olsun canlarım:) Malzemeler: 10-12 kişilik 5-8 kg’lık bütün hindi yarım limonun suyu tuz, karabiber 1 çorba...
  3. Mide Mantarı

Mide Mantarı

mide mantarı mide mantarı nedir, belirtileri tedavisi Aslında meleklerim mantarların yararı yoktur, yani ne öldürür ne güldürür hesabı. Çünkü asalak yaşadığı bireyin, yani geçim kaynağının yok olması işine gelmez. Mantarlar asalak yaşarlar. Daha çok ölmüş bitkiler ve hayvanlar mantarların besin maddelerini oluşturur. Ancak besin maddesi olarak hiç de seçici değillerdir. Bu nedenle toprakta...
  4. Mantar Salatası Tarifi Resimli

Mantar Salatası Tarifi Resimli

Mantar salatası nasıl olur meleklerim Leyla arkadaşım baya güzel oluyor diyor ama onun verdiği tariften hiç birşey anlamadım. Bana yazılı tarif lazım okumadan anlayamıyorum yardım eder misiniz :D
  5. Mantar Soslu Tortellini Tarifi Resimli

Mantar Soslu Tortellini Tarifi Resimli

Mantar Soslu Tortellini Tarifi Resimli Selam hanımlar sizlerden yine bir tarif daha ricam olacak bana açıklamalı ve detaylı bir şekilde resimli Mantar Soslu Tortellini Tarifini yazın lütfen.

Sayfayı Paylaş