gebe
  1. gurbet kuşu

gurbet kuşu Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    6
    Ödül Puanları:
    0

Meleklerim, namaz için ağlanırmı?

Konu, 'Dini Hikayeler ve Şiirler' kısmında gurbet kuşu tarafından paylaşıldı.

bu hikayeyi dünkü takvim yaprağından okudum çok etkilendim sizlerle paylaşmak istedim Yıllar önce otobüste yolculuk ederken sabah namazının vakti girmişti.her yolculukta yaşadığım;namaz sancısı;her yanımı öylesine kaplamıştıki,uyuyamıyordum.şöför bir türlü mola vermiyor,vakit gittikçe daralıyordu.
    birlikte yolculuk ettiğimiz arkadaşıma yöneldim:
    -namaz geçmek üzere ben şöföre namaz için ricada bulunacağım.durmazsa ineceğim.kaşlarını çattıalaycı bir ifadeyle:
    -ya sen aklınımı kaçırdın dedi.
    şaşırdım,üzüldüm,kırıldım.namzlarını kılan bir kimseydi o gerçekten ben aklımımı kaçırmıştım?otobüste mışıl mışıl uyuyup Rabbimi düşünmeden oturmalımıydım?
    kendimi sorguladım.sabah namazını bu kadar düşünmekte haksızmıydım?
    oysa bir gece dayısına misafir olan babam sabah hıçkırık seslsriyle uyanıyor .dayısının oğlu çocuk gibi ağlıyor sebebini sorduğunda aldığı cevap ilginç,
    -sabah namazına kalkamadık.baksana,güneş doğmuş;onun için ağlıyorum.
    evet,namaz için ağlanır,namaz için akıl kaçırılır,ona can feda edilir.ne yazıkki şimdi bu gerçek tam anlaşılmıyor.
    öyle bir çağda yaşıyoruzki sabah namazını düşünmek delilik kalkamayınca ağlamak gariplik olabiliyor!gerçekten sabah namazını kaçırınca üzülmemiz gerekmezmi?
    :İmandan sonra en büyük ve en mühim mesele olan namaz:ın bir vakti geçirilince hiçbirşey olmamış gibi normal mi karşılamalıyız?
    sabaha kadar dünya kupası maçlarını izlemek mantıklı, ama Kur'an'da en fazla emredilen ibadet olan namazı düşünmek gereksiz mi?
    peki Peygamberimizin (s.a.v.) iki ayrı hadiste,'dünya ve içindekilerden hayırlıdır' dediği sabah namazının sünneti ve farzı,bir maç kadar önemli değilmi?dünya ve içindeki tüm hazinelerden daha değerli olan namaz önemsizmi?
    Namaz konusunda nasıl bir durumda olursak olalım, ister onu haftada bir,ister yılda bir, hatta birkaç yılda bir kaçırıyor olalım;yeni bir ubudiyet şuuruyla donanmak, yeni bir cehd ve gayret kılıcını kuşanmak, yeni bir tebliğ ve ikaz harekatı başlatmak durumundayız.

2. CaRiZmA

CaRiZmA Vip Melek Üye

Beğenilen Mesajlar:
    43
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: namaz için ağlanırmı?
    Paylasim icin cok sagol!

3. Ayışık

Ayışık Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: namaz için ağlanırmı?

ne güzel paylaşım emeğine sağlık

4. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    960
    Ödül Puanları:
    113
    Konu başlığı güncllenmiştir.

Meleklerim, namaz için ağlanırmı? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Namaza yeni baslayanlar icin...

Namaza yeni baslayanlar icin...

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  2. Niyetiniz için İstihare Namazı*

Niyetiniz için İstihare Namazı*

istihare namazı diyanet adetliyken istihare hacet namazı diyanet adetliyken istihareye yatılır mı istihareye yatılırmı İstihare "hayırlı olanı istemek" anlamına gelir. İnsanlar, kendileri için önemli olan bir karar verecekleri veya bir seçim yapacakları zaman, bazan belki eldeki verilerin yetersizliği sebebiyle veya çeşitli sebeplerle dünya ve ahiret baımından kendileri için hangi...
  3. Melekler için melek gifleri..

Melekler için melek gifleri..

........... .............
  4. Çocuğunuz için namaz etkinlikleri

Çocuğunuz için namaz etkinlikleri

çocuklar için dini etkinlikler Cocugunuz icin Namaz Etkinlikleri, Namaz, Cocuk, Çocuğunuz için namaz etkinlikleri Namazı çocuğumuza sevdirmek için önce onu hakkıyla icra etmemiz gerekir. Birinci adım budur. Bir çocuğun en iyi öğretmeni ailesidir. Aile ne yaparsa, nasıl yaparsa çocuklar da aynısını yapacaktır. Aile danışmanı Münir Arıkan da çocukları namaza alıştırmak için şöyle...
  5. namazın içindeki farzlar

namazın içindeki farzlar

namazın içindeki farzlar nelerdir yardımcı olurmusunuz lütfen.

Sayfayı Paylaş