gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Midyeli Bir Lezzet Midyeli Lahana Dolması Tarifi

Konu, 'Sebze Yemekleri' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

midyeli lahana sarması midyeli lahana dolması

Valla ben ilk defa duydum melekler :) Midye tava, midye dolma bilir ve severim de midyeli lahana sarmasını ilk defa duyuyorum. Doğal olarak sizlerden de duymayan varsa paylaşmak istedim. :) İşte midyeli lahana sarması için malzemeler.. :)

1 büyük lahana
    100 adet midye içi
    1.5 su bardağı pirinç
    6 soğan
    Yarım su bardağı sıvıyağ
    1 su bardağı zeytinyağı
    2 çorba kaşığı dolmalık fıstık
    1 çorba kaşığı kuşüzümü
    3 su bardağı sıcak su
    1 tatlı kaşığı tozşeker
    2 çay kaşığı yenibahar
    1 çay kaşığı karabiber
    1 çay kaşığı tarçın, tuz

Midyeli lahana sarması:
    Lahana yapraklarını tuzlu suda hafif yumuşayıncaya kadar haşlayıp süzgece alın. Midyeleri 15 dakika suda bekletip süzün. Soğanları kıyın. Kuş üzümünü ılık suda bekletip süzün.

Tavada sıvıyağ ile yarım bardak zeytinyağını kızdırıp soğanı sote edin. Fıstık ve midyeleri ilave edin. Midye suyunu salıp çekince pirinci ekleyip 10 dakika karıştırarak kavurun.

İki bardak sıcak su, kuşüzümü ve tozşekeri ekleyip suyunu çekinceye kadar karıştırarak pişirin. Ateşten alıp yenibahar, tuz, tarçın ve karabiberi ilave edin. Harmanlayıp soğumaya bırakın.

Midyeli harcı lahana yapraklarına paylaştırıp sarın ve sarmaları tencereye dizin. 1 bardak sıcak su ekleyip pişirin. Ateşten alıp üzerine kalan zeytinyağını gezdirin ve soğumaya bırakın. Afiyet olsun.

Midyeli Bir Lezzet Midyeli Lahana Dolması Tarifi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. lahana dolması

lahana dolması

Malzemeler 1 Adet Dolmalık Lahana 600 gr. Buğday Yarması (3 su bardağı) Tuz 2 Yemek Kaşığı Erik Ekşisi Sos İçin 500 gr. Soğan 125 gr. Margarin 1/2 Demet Maydanoz 1 Kg. Yoğurt 1 Adet Yumurta Yemeğin Tarifi Lahanayı ayıklayın. Yapraklarını bütün olarak tuzlu suda 5 dakika haşlayın ve soğuk suya çıkarın. Yarmayı 2.5 tatlı kaşığı tuz ve 1.5 su bardağı ile yoğurun. Sadece su ve yarmadan oluşan...
  2. midyeli makarna

midyeli makarna

midyeli makarna tarifi bilen varsa bana yarcımcı olsun lütfen
  3. Doyuran Pasta Tarifi Harika Bir Lezzet !

Doyuran Pasta Tarifi Harika Bir Lezzet !

Resimli Doyuran Tarifi Doyuran Pasta Tarifi Resimli Şık bir davet sofrasına son imzayı koyan menüde ki tatlıdır melekler :) Lezzetli yemeklerle donattığınız sofranızda muhteşem bir tatlı tarifi ya da pastayla harikalar yaratmak istiyorsanız doyuran pasta tarifi tam size göre :) Doyuran Pasta İçin Malzemeler: 3 yumurta 3 kahve fincanı toz şeker 3 kahve fincanı...
  4. Harika Bir Lezzet Frambuazlı Cheesecake Tarifine Buyrun

Harika Bir Lezzet Frambuazlı Cheesecake Tarifine Buyrun

Framboazlı Cheese Kek Tarifi Resimli Framboazlı Cheese Kek Tarifi Sevgili melekler, eğer bir pasta tarifi arıyor ve misafirlerinize harika bir lezzet sunmak istiyorsanız frambuazlı cheese kek tarifi tam size göre. Harika bir lezzeti konuklarınıza sunmak ve frambuazlı cheese keke nasıl yapılır öğrenmek istiyorsanız buyrun frambuazlı tarifimize.... Malzemeler 225 gr Burçak bisküvi 3...
  5. İftara Yakışan Bir Lezzet Orman Kebabı Tarifi

İftara Yakışan Bir Lezzet Orman Kebabı Tarifi

orman kebabı nasıl yapılır orman kebabı malzemeleri orman kebabı tarifi Evet hanımlar 2013 Ramazan ayının ilk gününü yaşadığımız şu günlerde hemen hemen her evi iftarda ne pişirsem telaşı sardı. İftara misafir alacaksanız ve ana yemek olarak ne pişirsem diye düşünüyorsanız sizlere görüntüsü ve lezzeti ile çok beğenilen orman kebabını önerebilirim. Orman kebabı birden fazla tarifle...

Sayfayı Paylaş