gebe
  1. tuqqce

tuqqce Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    394
    Ödül Puanları:
    83

Migreniniz varsa bunları yemeyin

Konu, 'Herşeyin başı sağlık !' kısmında tuqqce tarafından paylaşıldı.

Dikkat bu gıdalar migreni tetikliyor!..

Dünyada ilk kez yapılan bir çalışmayla migreni tetikleyen gıdalar belirlendi.
    Türkiye Nörolojik Bilimler Vakfı Başkanı Prof.Dr. Mustafa Ertaş, çalışmanın sonuçlarıyla ilgili şunları anlattı:

"Örneğin peynir, deniz ürünleri ve baklagillerin insanlarda baş ağrısını tetiklediğini bulduk. Tabi insandan insana bu durum değişiyor. Kimi insanın inek sütü içtiğinde, kimi insanın, tuz yediğinde migreni tetikleniyor. Bunu tespit edebilmek için artık gıda testi uyguluyoruz. Bu testle kişinin gıdalara olan duyarlılığını buluyoruz ve o yiyeceklerden kişiyi uzak tutuyoruz. Migren ağrısı başlamaya yakın kişide tatlı yeme isteği doğurur ve kişi çikolata ya da diğer tatlı türlerinden yer. Birkaç saat sonra ise başı ağrımaya başlar. Bu da sanki çikolata, tatlı, migreni tetikliyormuş izlenimi oluşturur. Oysa bu doğru değil."

kaynak:sağlık haberleri

Migreniniz varsa bunları yemeyin konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Suyun içinde bunlar var

Suyun içinde bunlar var

iğrenç hastalıklar suyun içinde ne var suyun içinde neler var sütün neler vardır bu resimlerden sonra nasil su icecem simdi ya:(((
  2. hamilelikte yaşanan kramplarım var nasıl önlenir bunlar ?

hamilelikte yaşanan kramplarım var nasıl önlenir bunlar ?

Kızlar 4 aylık hamileyim ve benim inanılmaz kramplarım var, bu krampları nasıl tedavi etmeliyiz. Kullanacağımız herhangi bir ilaç yada bir besin bu krampları önlüyor mu ? Bunu yaşayan arkadaşlarımdan net bilgiler rica ediyorum.
  3. migren için ilaçsız tedavi var mı

migren için ilaçsız tedavi var mı

Migrenim var ve yine tuttu :S O kadra doktora gittim şifa bulamadım.Aranızda migreni olup bu sorununun ilaçsız halledebilen var mı ? Varsa lütfen bana da yardım etsin :(
  4. Aç Karnına Bunları Yemeyin!

Aç Karnına Bunları Yemeyin!

aç karnına yenmemesi gerekenler, sabah kahvaltısı, sabah kahvaltısında ne yenir Sevgili melekler, zayıflamak için ne yediğimizin önemi yanında ne yemediğimizin de önemi büyük. Diyetisyenler, özellikle sabahları tüketilen gıdaların zayıflamakta büyük önemi olduğunu vurguluyorlar. İşte diyetisyenlerin belirledikleri, sabahları aç karnına yemekten uzak durulması gereken gıdalar şöyle......
  5. Hamileyken bunları sakın yemeyin

Hamileyken bunları sakın yemeyin

hamilelikte yenmemesi gereken yiyecekler,hamilyek uzak durulması gereken besinler,hamilelikte hangi besinler yenmez,hamilelikte beslenme hakkında bilgiler Anne adayının doğru bir beslenme programı uygulaması ve bazı özel besinleri tüketmesi bebeğin fiziksel gelişimine olumlu etki ettiği gibi kadar zeka düzeyinin yüksek olması için de gereklidir. Bebeklerin zeka gelişimi anne karnında...

Sayfayı Paylaş