gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.216
    Ödül Puanları:
    113

milföylü tatlı

Konu, 'Tatlılar' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

milfoylu tatlilar milföylü tatlılar milföylü tatlı milföyle yapılan tatlılar milföyden malzemeler:milföy hamuru,1 kase ince çekilmiş fındık veya ceviz,2 yemek kaşığı tarçın,1 kase şeker. yapılışı:1 milföyü unlu zemine serin üzerine 1 yemek kaşığı şeker,istediğiniz kadar tarçın,ceviz koyun.üzerine bir milföy daha koyup,kenarlarını bastırın iki milföy birbirine yapışsın.sonra rulo yapın ve 4 eşit parçaya bölün.180 derecede ısınmış fırına sürün.süper oluyor.tereddüt ederseniz önce denemek için az yapın ben öyle yaptım.şeker eriyor içinde çıtır çıtır oluyor.afiyet olsun.

milföylü tatlı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. TatlılaR

TatlılaR

FIRINDA SÜTLAÇ Malzemeler: 1 lt süt 1 çay bardağı pirinç unu veya nişasta 250 gr tozşeker 100 gr pirinç Bir miktar su 1 yumurta sarısıYapılışı: Pirinçleri ayıklayıp yıkayın ve tencereye alın. Pirinçleri 4 parmak geçecek şekilde su ilave edip karıştırmadan kaynatın. Pirinçler suyunu çektikten sonra tencereyi ateşten alın ve pirinçleri süzün. Sütü ve pirinçleri tekrar tencereye ilave...
  2. Tatlılar

Tatlılar

Her çeşit tatlı güzel geçime, sevinç ve mutluluğa, cimrilikten kurtulup cömertlik sıfatını kazanmaya, ilim ve iman lezzetine, günahkar için dünyanın geçici ve aldatıcı hazlarına, hastalıktan şifaya, mahkumun kurtulmasına, yolcunun dönmesine, tövbe ve isttiğfara, güzel ve etkili söze, insana dünyayı zehir eden her türlü durum ve olayın zıddı olan şeylere, Tatlıcı görmek nikaha, insanlara iyilik...
  3. Milföylü Pilav...

Milföylü Pilav...

milföylü pilav pilav çeşitleri Milföy hamuru ile lezzeti bir pilav yapmaya ne dersiniz Meleklerim? Bilindiği gibi milföy hamuru hem tatlı hemde tuzlu tarifler için kullanılabiliyor :) Malzemeleri 1 su bardağı pirinç 2 su bardağı su 1 yemek kaşığı tereyağ 1 adet çarliston biber 1 adet orta boy havuç 1 adet tatlı kırmızı biber 4 adet milföy hamuru 1 adet yumurta Tuz Yapılışı...
  4. Milföylü Tavuk Sarma

Milföylü Tavuk Sarma

tavuk sarma milföylü tavuk milföylü sarma baget milföy Akşam yemeğine misafiriniz mi var.Ve hala ne yemek yapacağınızı kararlaştıramadınız mı? Milföylü Tavuk Sarma yaparak agızlarında mükemmel bir tat bırakabilirsiniz. Afiyet olsun... Malzemeler, * 4 adet tavuk baget * 4 adet milföy hamuru * 2 adet orta boy kuru soğan * 1 adet orta boy havuç * 1 adet limon * 1 adet...
  5. Milföylü dondurma

Milföylü dondurma

milföylü dondurma ilkdefa duydum ne kadar güzel olur bilmiyorum ama boş zamanımda denemeyi düşünüyorum.oldukça kolay bir tarih herkes denemeli :) Malzemeler 2 yaprak milföy hamuru 2 top bademli dondurma Yapılışı MİLFÖY hamurunu oda sıcaklığında bekletip yumuşamasını sağlayın. Dondurmaları milföylerin ortasına koyup top şeklinde sarın. Hamuru çok kızgın yağa atıp hemen çıkartın ve...

Sayfayı Paylaş