gebe
  1. EzheL

EzheL Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Muhabbet kuşu uçamama

Konu, 'Kuş Bakımı' kısmında EzheL tarafından paylaşıldı.

Merhaba arkadaşlar, benim muhabbet kuşum son günlerde fazla uçamıyor,atıyorum salondan odama gelene kadar zorlanıyor ki sanırım tam kafesin oraya geldiginde kendini yere bırakıyor uzun süredirde duş almadığından bunu sebep kıldım ve duş alması için yardımcı oldum fakat normal kabında almıyor...kafesin demirli bölümünü içinde kuşum banyoya soktum ılık suyla duş almasını sağladım, hãl ve hareketlerinde bir anormallik yok, yiyor,içiyor, fakat iş bu uçmaya gelince eskisi gibi fazla uçamıyor ve dikkat ediyorum gözleri melül melül(uykulu gibi bakıyor) yaş:1,5(bir buçuk) bana bir yardımcı olurmusunuz bu durum hakkında bilginiz var ise ona göre davranmak isterim, o benim canım :cry:
    teşekkürler şimdiden hayırlı akşamlar

2. EzheL

EzheL Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar konu hãla geçerli, kuşçuya götürdüm şu takım sorular sordu; 1-korktumu? cevap:hayır,
    2- cereyanda kaldımı? cevap:bilmiyorum fakat,evin camları açık.
    kuşçunun cevap: ondan olabilir dedi, ve daha dikkat ettim
    ishal problemini gidermiş gibiyim,
    vitamin,kuş kumu aldım yemegini suyunu düzenli içiyor yiyor fakat uçamıyor...
    bu hastalık hakkında tecrübesi olan lütfen paylaşsın

3. kakyuu

kakyuu Forum Okuru

kardeş aynı sorun bendede var bende 2 tane kuş var ve bunlar daha önce ishal olmuştu bende aynı şekilde onu önledim ama şuan ikiside halsiz uykulu çok yemek yiyorlar ama uçarken birden yere doğru yöneliyorlar acaba ne olabilir araştırıorum ama bulamıorum

4. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

ben kuşumu alalı 1 hafta oluyor çok güzel uçuyordu canlı hareketli bir kuş yemesi içmesi güzel ishali yok korkmadı ama tüy doküyor ve artık eskisi gibi uçamıyor tüy döktüğünden mi yoksa başka bir şey olabilir mi veterinere götürmeli miyim ? şimdiden teşekkürler

5. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

arkadaslar tüy dökdüğünden felan deil. kuşlarınızı düzenli ucurursanızbir seycik olmaz egzersız gıbı..

6. LaViNYaM

LaViNYaM >>>ιкιz αηηєѕι<<< Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    697
    Ödül Puanları:
    113
    ishal olmuşsa ilac al ona ishal ilacları vardır üşütmüştür büyük ihtimal cereyanda kalmasın yavrucak

7. LaViNYaM

Beğenilen Mesajlar:
    697
    Ödül Puanları:
    113
    aynen düzenlide ucması lazım hayvanın kanatları tutulmuştur

8. Hapy

Hapy Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar muhabbet kuşuna duş alması için kafesine su kabı mı koyuyorsunuz?

9. LaViNYaM

Beğenilen Mesajlar:
    697
    Ödül Puanları:
    113
    hayır benim kuşum vardı görsen nasıl beslerdim onu bakardım kuş ömründen fazla yaşadı :D:D ben kafesindeki herşeyi cıkarıyodum kafesin altını yemlerini suyunu bi tek salıncağı kalıyodu kuşla duşu acıyodum önce elimle bakıyodum yanmasın demi yavrucak elini yakmayacak derecede ılık olacak sıcak olmasın kesinlikle sonra üstten tutuyordum bi 5 dk öyle ıslanıyodu sonra havluyla sarıyodum kurutyodum iyice iyice kurulanmazsa hasta olur

10. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

kardeşim benim kuşumda çok uçarken bi zaman hiç uçamamaya başlamıştı yaklaşık 2 hafta uçamadı sanrm kanatlarını dökmeyle falan alakalı çünkü arada yenileniyo kanatları 2 hafta sonra eskisinden daha iyi uçmaya başladı vitaminini bol koy ve sürekli havaya at bi zaman sora tekrardan alışıyo düzeliyo

11. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

evet arkadaşlar kuşa düzenli hemen hemen her gün evde uçurmanız gerekiyor benim kuşumda aynı yavaş yavaş uçmaya başladı uçurmazsanız ilgisiz kalırsanız zamanla hantallaşır ve yerden 1 metre havaya uçamaz yorulur sağa sola çarpmaya başlar.

12. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

benm kuşumda uçamıyor ve halsiz önceden hep oyun oynardı kafama konardı şimdi hiç olmuyor. öelcek diye de korkuyorum ne yapacamda bilmiyorum lütfen bir el atın

13. ERCAN

ERCAN Forum Okuru

kUŞUM

aRkadaşlar bundan 2 ay öönce muhabbet kuşu alduım ve düzenlice yiyip içiyordu ve bi banyo yapalım dedim elime aldım suya soktum ve hemen sobanın yanına koydum ondan beri kuşum uçamıyor neden kaynaklana bilir

14. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Kuş

Kardes seninki çok çabuk olmus hastalıklı almısındır kusu ? olabilir

15. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

kus

benim kus korktuktan sonra ucamamaya basladı
    nedeni ve cözümü bilen varsa yardımcı olabilir mi?

Muhabbet kuşu uçamama konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Muhabbet Kuşları

Muhabbet Kuşları

muhabbet kuşu konuşturma muhabbet kuşu konuşturma teknikleri kuş teknikleri kuşunu yöntemleri kuş yöntemleri
  2. muhabbet kuşları

muhabbet kuşları

muhabbet kuşları kışın banya yapar mı
  3. Muhabbet kuşu

Muhabbet kuşu

eskiden bir tane muhabbet aldım gagasını cok gıcırdatır ve uyurdu daha sonra tüyleri kabardı var sıcak yer aramaya çalışıyor bacaklarımı biraz açtımda girebildiğince giriyordu ve ondan 1gün sonra öldü şimdi bir tane daha aldım 23 Mart'ta yine aynılarını yapmaya başladı acaba oda ölebilir mi şimdiden tşk
  4. Kedi ve Muhabbet Kuşu

Kedi ve Muhabbet Kuşu

Evimde kedi besliyorum muhabbet kuşu alsam sıkıntı olur mu
  5. muhabbet kuşum

muhabbet kuşum

yaa benim muhabbet kuşum daha yavru ama süreklı kaşınıyor

Sayfayı Paylaş