Nişan Bohçasında Neler Olmalıdır ?

Konu, 'Ben Evleniyorum:))' kısmında ßeLeN tarafından paylaşıldı.

1. ßeLeN

ßeLeN Daimi Üye Kayıt: 14 Haziran 2009

nişan bohçasında olması gerekenler damat bohçası damat bohçasında olması gerekenler nişanlanmak, nişan, bohçası nedir, içinde neler bulunmalıdır, kız evi, erkek evi nelr koyar hakkında bilgileri buradan bulabilirsiniz

Nişanlanacak olan çiftlerin karşılıklı olarak nişan bohçası hazırlamaları çoğu yörelerimizde adettir. Nişandan önce kız ve erkek tarafı diğer tarafa süslenmiş birer bohça gönderirler.

Nişan bohçasının içinde bulunması gerekenler ve veriliş şekli yöreden yöreye farklılık gösterir her yörenin kendi adeti vardır.

Erkek tarafının hazırladığı bohçada neler bulunur:

gecelik takımı, iç çamaşırları, sabahlık, parfüm, makyaj seti, çanta, ayakkabı, etek ve ceketten oluşan bir takım veya elbise ile terlik…
    Kız tarafının hazırladığı bohçada neler bulunur:pijama, iç çamaşır takımı, tıraş seti, terlik, gömlek, kravat, kemer, çorap ile parfüm…
    Tüm bunlara ilaveten kayınvalide ve kayınpederlere de bohça hazırlanır.

Nişan töreninde geline takı takılması adettir.

Ayrıca;

Gelinin anne ve babasına verilecek bohça ve hediyeler:

El işçiliği ile yağılmış bir bohça kayınvalideyi memnun edecektir. İçinde olması gerekenler; seccade, patik, şık bir havlu, iğne oyalı yemeniler, bir takım elbise, çorap, mendil …

Gelinin kardeşlerine verilecek bohça ve hediyeler:Şık bir bohça içinde; herhangi bir giysi, havlu, seccade, patik, mendil, parfüm, yemeni, iç çamaşırı …

Anneanne ve babaanneye verilecek bohça ve hediyeler:

El işçiliği ile süslenmiş bir bohça büyükleimiz açısından önem taşır ve beğeni toplar. İçinde olması gerekenler ise şöyle; seccade, kenarı süslü havlu, iğne oyalı yemeni, mendil, patik, kumaş yada herhangi bir giysi … ​

Kolay gelsin damat beyimize :D:D

Nişan Bohçasında Neler Olmalıdır ? konusuna benzer içeriklerimiz
  1. nişan bohçaları...

dantel nişan bohçaları dantel nişan bohçası bohçaları boride modelleri bohçası modelleri
  2. Nişan Bohçasının Olmazsa Olmazları

nişan , sepetinde neler olmalıdır, nişan terlikleri, geceleik, ayna tarak takımları, modelleri hakkında modelleri buradan bulabilirsiniz Ben dedim ki bunlar süper muhteşem benim meleklerde bunlara ben gibi bayılır. Ne duruyorum ki hemen paylaşayım:D İyi yapmışım dimi ama:D: Unutmadan bu modelleri en yakın Benan Mağazalarından bulabilirsiniz.
  3. Nişan Bohçasında bulunması Gerekenler

Nişan Bohçasında olması Gerekenler nışan bohçasında neler olur Merhaba Sevgili Melek'lerk, bu yazımızda Türk Örf ve Adetlerinde yer alan nişan bohçası geleneğinden bahsedeceğiz ve nişan bohçasında olması gerekenleri konu alacağız. Erkek tarafının hazırladığı bohçada neler bulunur: Saten veya pamuklu Rob ve pijama takımı Çorap Terlik Parfüm-Deodorant Özel kutuda Tıraş seti Tıraş...
  4. nişan bohçasında neler olur?

slm kızlar bana nışanda kıza ne düşüyor ne alınıyor bohçaya ne giriyor yazar mısınız?
  5. Nişan Bohçasına (Gelin Bohçası) Neler Konulur?

nişan bohçası, nişan bohçasında ne olur, nişan bohçasına ne konulmalı Sevgili melekler, her ne kadar modern bir zamanda yaşıyor olsak da vazgeçmediğimiz ve yaşattığımız bazı geleneklerimiz de bulunuyor. Bunlardan birisi de nişan bohçası. Eğer siz de geleneksel bir aile yapısından geliyorsanız evlilik öncesi nişan bohçası mutlaka hazırlayacaksınızdır. Her yöreye göre değişse de genel olarak...

Sayfayı Paylaş