gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Öğretmenler günü için atasözleri

Konu, 'Çöplük' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Selam herkese. Lütfen bana öğretmenler günü ile alakalı atasözleri yazar mısınız, bu gün mutlaka öğrenip yazamam lazım. Ayrıca ben de araştırıyorum ama siz çok çabuk cevap veriyorsunuz :)

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Ögretmen, Ögrencilerinin üzerıne titreyendir. Gömleğimizin düğmesı açılınca eliyle kapatan, alnımız terleyınce mendiliyle kurulayan, ayağımıza taş dokunsa bizden önce üzülendır.

Unutmayınız ki cumhurbaşkanı bile sınıfta öğretmenden sonra gelir Atatürk

Yeryüzünde öğretmenlikten daha onurlu bir şey tanımıyorum (Diyojen)

Dünyada her şeye değer biçilebilir, ama öğretmenin eserine değer biçilemez Çünkü, onun eseri her şeydir ve hem de hiçbir şeydir Socrates

Dünyanın her tarafında öğretmenler, insan topluluğunun en fedakar ve muhterem unsurlarıdır Atatürk

Heykeltıraş mermere ne ise; öğretmen de çocuğa odur Addison

İyi bir öğretmen, kendisini yavaş yavaş gereksiz kılabilen insandır Thomas J Carrutheris

Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir Öğretmenden, eğiticiden mahrum bur millet, henüz bir millet adını alma yeteneğini kazanamamıştırAtatürk

Muallimler! Yeni nesli, Cumhuriyetin fedakar muallim ve mürebbilerini sizler yetiştireceksiniz Ve yeni nesil sizin eseriniz olacaktır Atatürk

Öğrencilerin bilmeleri gerektiğinden daha çok şey bilmeyen bir öğretmenden daha korkunç hiçbir şey olamaz Goethe

Öğrencilerine okuma isteği aşılamayan bir öğretmen havada soğuk demir dövüyor demektirH Mann

Öğretmen bir kandile benzer, kendini tüketerek başkalarına ışık verir Atatürk

Yeryüzünde barışı sağlayacak sihirli değnek analarla öğretmenlerin elindedir Eğitim demek, vücutta ve ruhtaki güzelliği ve mükemmelliği son mertebesine kadar geliştirmek demektir (Eflatun)

Öğretmen nasılsa sınıf da öyledir Alman Atasözü

Öğretmenler! Cumhuriyet sizden, fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller ister Atatürk

Öğretmenlik mesleklerin en az kazanç getireni, fakat insanı en çok ödüllendirenidir HV Dyke

Öğretmenler günü için atasözleri konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Öğretmenler Günü İçin Çok Güzel Mesajlar

Öğretmenler Günü İçin Çok Güzel Mesajlar

Bu konu; Öğretmenler güne mesajları hakkında bilgi vermektedir. Melekler öğretmenlik insanlık tarihinin en anlamlı ve ölümsüz mesleğidir. Ürünü insan olan ve başlı başına bir amaç olmaktan öte, bizleri yüce gayemize ulaştıran bir vasıta olarak görüyorum öğretmenlik mesleğini.Yaklaşmakta olan öğretmenler günü ile ilgili mesajlar güzel sözler ve mesajlar bölümümüzde. Okulun vereceği...
  2. 24 kasım öğretmenler günü için mesajlar

24 kasım öğretmenler günü için mesajlar

Yaklaşan öğretmenler günü için mesajalr arıyorum. O günden önce öğretmenlerime mesaj atmak istiyorum da :D
  3. öğretmenler günü için şiirler lazım

öğretmenler günü için şiirler lazım

Merhaba melekler, öğretmenler günüyle ilgili şiirler arıyorum .Acaba forumunuzda öğretmenler günü şiirleri var mı?
  4. Öğretmenler günü için şiirler yazarmısınız

Öğretmenler günü için şiirler yazarmısınız

Herkese merhaba :) Lütfen öğretmenler günü ile ilgili şiirler yazarmısınız ? Ödevim var ve çok güzel öğretmenler günü şiirleri bulmam şartt...
  5. 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlama Mesajları

24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlama Mesajları

Her yıl 24 Kasım da Öğretmenler günü kutlanır. Bu yıl perşembe günü ne denk geliyor Öğretmenler günü .Öğretmenlik mesleğini icra eden tüm öğretmenlerimizin gününü kutluyoruz. 24 Kasım 1928, Türkiye Cumhuriyeti devletininin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ün Millet Mekteplerinin Başöğretmenliği ni kabul ettiği gündür. Millet Mektepleri'nde, yaşlı, genç, çocuk, kadın , herkese yeni harflerle...

Sayfayı Paylaş