Öğretmenler günü için atasözleri

• Konbuyu başlatan Kayıtsız Üye
  • Başlangıç tarihi
K

Kayıtsız Üye

Forum Okuru
Öğretmenler günü için atasözleri
Selam herkese. Lütfen bana öğretmenler günü ile alakalı atasözleri yazar mısınız, bu gün mutlaka öğrenip yazamam lazım. Ayrıca ben de araştırıyorum ama siz çok çabuk cevap veriyorsunuz :)

Ögretmen, Ögrencilerinin üzerıne titreyendir. Gömleğimizin düğmesı açılınca eliyle kapatan, alnımız terleyınce mendiliyle kurulayan, ayağımıza taş dokunsa bizden önce üzülendır.

Unutmayınız ki cumhurbaşkanı bile sınıfta öğretmenden sonra gelir Atatürk

Yeryüzünde öğretmenlikten daha onurlu bir şey tanımıyorum (Diyojen)

Dünyada her şeye değer biçilebilir, ama öğretmenin eserine değer biçilemez Çünkü, onun eseri her şeydir ve hem de hiçbir şeydir Socrates

Dünyanın her tarafında öğretmenler, insan topluluğunun en fedakar ve muhterem unsurlarıdır Atatürk

Heykeltıraş mermere ne ise; öğretmen de çocuğa odur Addison

İyi bir öğretmen, kendisini yavaş yavaş gereksiz kılabilen insandır Thomas J Carrutheris

Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir Öğretmenden, eğiticiden mahrum bur millet, henüz bir millet adını alma yeteneğini kazanamamıştırAtatürk

Muallimler! Yeni nesli, Cumhuriyetin fedakar muallim ve mürebbilerini sizler yetiştireceksiniz Ve yeni nesil sizin eseriniz olacaktır Atatürk

Öğrencilerin bilmeleri gerektiğinden daha çok şey bilmeyen bir öğretmenden daha korkunç hiçbir şey olamaz Goethe

Öğrencilerine okuma isteği aşılamayan bir öğretmen havada soğuk demir dövüyor demektirH Mann

Öğretmen bir kandile benzer, kendini tüketerek başkalarına ışık verir Atatürk

Yeryüzünde barışı sağlayacak sihirli değnek analarla öğretmenlerin elindedir Eğitim demek, vücutta ve ruhtaki güzelliği ve mükemmelliği son mertebesine kadar geliştirmek demektir (Eflatun)

Öğretmen nasılsa sınıf da öyledir Alman Atasözü

Öğretmenler! Cumhuriyet sizden, fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller ister Atatürk

Öğretmenlik mesleklerin en az kazanç getireni, fakat insanı en çok ödüllendirenidir HV Dyke

Geri