gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

oruçluyken rüyalanmak

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

oruçluyken rüyalanmak arkadaşlar ben bu gün öğlen uyuyayım vakit geçsin dedim ama terbiyesiz rüyalar gördüm orucum bozulmuşmudur.gerçi hiçbir ılaklık falan oladıama ben genede gusulş abdesti aldım.bu konuyla ilgili bilgi verirseniz sevinirim.

2. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

oruçluyken rüyalanmak konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. oruçluyken abdest

oruçluyken abdest

oruçluyken abdest arkadaşlar oruçluyken nasıl abdest alacaz. normal abdeste ki gibi ağzımızı suyla çalkalayacaz mı? oruçluyken abdest nasıl alınır. bilen varsa cevaplarsa sevinirim, oda sevinsin çünkü sevaba girer:)
  2. Oruçluyken tırnak kesmek

Oruçluyken tırnak kesmek

orucluyken tirnak kesilirmi oruçken tırnak kesilirmi oruçluyken tırnak kesmek, orucum bozuldumu, orucum tırnak kesebilirmiyim sevgili melekler sıkça sorulan sorulardan biride oruçluyken tırnak kesilirmi sakıncası varmı işte sorunun cevabı:D Oruçlu iken saç veya tırnak kesmek veya vücuttan bir şeyi koparmak orucu bozmaz.
  3. Oruçlu iken yıkanılır mı

Oruçlu iken yıkanılır mı

Oruçluyken yıkanmak orucu bozar mı, tam boy apdesti almaktan bahsetmiyorum meleklerim sadece yıkanmaktan bahsediyorum. Konu hakkında bilgi lütfen.
  4. Oruçluyken rüyalanmak orucu bozarmı?

Oruçluyken rüyalanmak orucu bozarmı?

Ihtilâm olmak ve cünüp olarak sabahlamak oruca mâni olur mu? Oruçlu iken ihtilâm olmak (kendi kendine rüyalanmak) orucu bozmaz. Dokunma, oynaşma ve öpme olmadan, sadece bakmak ve düşlemekle boşalma da o orucu bozmaz. Bu durumlarda sadece yikanir ve orucuna devam eder: Dokunma ve öpme ile boşalirsa, oruç bozulur; ama sadece kaza gerekir.(66 M. Zihnî 590, 597 ) Oruçlu oldugunu bilerek, ama...
  5. Oruçluyken rüyalanmak orucu bozar mı ?

Oruçluyken rüyalanmak orucu bozar mı ?

Ramazan ayının feyzini yaşadığımız şu günlerde, bir çok müslümanın merak ettiği sorularda gündeme gelmekte.Orucu bozan haller ,durumlar ile ilgili sorular oruç tutan kardeşlerimiz tarafından bizlere sık yöneltilmekte.Bu sorulardan biri de Oruçluyken rüyalanmanın orucu bozup bozmadığı.Soru ile ilgili ayrıntılı bilgileri yazımızın devamın da bulabilirsiniz.Öncesi ; Orucu bozan ve bozmayan...

Sayfayı Paylaş