gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Osmanlı Hanedanlığından 1.Abdülhamit Hayatı Hakkında Bilgiler

Konu, 'Kim Kimdir ?' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

1. Abdülhamit Hakkında Bilgi 1. Abdülhamit Yaşamı Hakkında Bilgi

Sevgili melekler, Osmanlı Hanedanlığı üyesi bir padişahıhn hayat hikayesi ile karşınızdayız. Son dönemde ki başarısız yönetime rağmen gayretli ve iyi niyetli 1.Abdülhamit hakkında bilgi vermek istiyoruz sizlere melekler :)

Osmanlı Devletinin en geç iktidara gelen padişahıdır. Sultan I. Abdülhamit, bütün başarısızlıklara rağmen Osmanlı padişahları arasında iyi niyeti ve gayreti ile anıldı. Merhametli, nazik ve şevkatli kişiliğiyle takdir topladı.1782 yılı yazında İstanbul'da çıkan yangında itfaiye işlerini bizzat kendisi yürütmesi sonucu halkın sevgisini de kazanmıştı. Padişah olduktan sonra, 49 yıllık saray hayatının ardından İstanbul'da sık sık dolaşmış, değişik semtleri ziyaret etmiş, farklı kıyafetlerle tebdil çıkarmıştır.Bunun yanında esnaf ve halkın derdini de dinlerdi.

1787-1792 Osmanlı-Rus savaşında Özi Kalesi'nin Rusların eline geçtiği kale içindeki halkın Ruslar tarafından katledildiği haberini duyunca felç geçirerek 1789'da öldü.

Osmanlı Hanedanlığından 1.Abdülhamit Hayatı Hakkında Bilgiler konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. osmanlıda tokatçılar hakkında bilgi

osmanlıda tokatçılar hakkında bilgi

Osmanlı'da tokatçılar tokatçılar birliği ile ilgili bilgi reca ediyorum. Tokatçılar ne demek teşekürler.
  2. Osmanlı devletinin kuruluşu hakkında bilgiler

Osmanlı devletinin kuruluşu hakkında bilgiler

osmanlı devletinin kurlusunu bulamadım adam gibi yerde yok yardımcı olursanız sevinirim
  3. 1. Abdülhamit Hakkında Kısa Bilgi istiyorum

1. Abdülhamit Hakkında Kısa Bilgi istiyorum

Merhaba arkadaşlar ben sizden tarih konusunda bilginize var ise 1. Abdülhamit Hakkında Kısa Bilgi vermenizi rica ediyorum. Şimdiden 1. Abdülhamit Hakkında Kısa Bilgiler için çok tşkler.
  4. 1. Abdülhamit ve Ruhşah Aşkı hakkında bilgi verin bana

1. Abdülhamit ve Ruhşah Aşkı hakkında bilgi verin bana

Arkadaşlar sizden mümkünse 1. Abdülhamit ve Ruhşah Aşkı hakkında bilgi rica ediyorum nasıl aşk yaşamışlar tarihe nasıl kazınmış lütfen yazın.
  5. 1. Abdülhamit Hayatı Hakkında Bilgi istiyorum

1. Abdülhamit Hayatı Hakkında Bilgi istiyorum

Merhaba aranızda tarih konusunda merak sarmış ve tarihi bilgileri olan arkadaşlarım var ise o arkadaşlarımdan 1. Abdülhamit Hayatı Hakkında Bilgi paylaşmalarını rica ediyorum.

Sayfayı Paylaş