gebe
  1. LaViNYaM

LaViNYaM >>>ιкιz αηηєѕι<<< Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    703
    Ödül Puanları:
    113

Oturmak İnsan Ömründen Çalıyor Haberiniz Olsun.....

Konu, 'Bunları Biliyor musunuz ?' kısmında LaViNYaM tarafından paylaşıldı.

Oturmanın Zararları Oturmanın Ne Gibi Zararları Var

Aslında Türk insanı olarak tembel değiliz çalışkan ve koşturmayı seven bir milletiz..ama yine de oturmayı sevenlere bir önerimiz var..Uzun süre oturup kalmak insan ömrünü yiyor..Demedi demeyin..Acilen hareket zamanı diyoruz ve uyarımızı yapıyoruz...

Oturmaktan Ölebilirsiniz!

Bütün araştırmalar aynı sonucu veriyor; hareketsizlik, insan ömründen çalıyor!

ABD, Kanada, Avustralya ve İskoçya'da son yıllarda yayınlanan hareketsiz yaşam tarzıyla ilgili beş ayrı makale, günde 3 saatten az oturmanın, yaşam süresini yaklaşık 2 yıl uzatabileceğini gösteriyor.

Araştırmaya katılanlar, 3 saatten az, 3-6 saat ve 6 saatten fazla hareketsiz kalma ile televizyon izleme sürelerine göre sınıflandırıldı.

2005-2006'da 18 yaşın üzerindeki Amerikalılar'ın katıldığı ve daha sonra 2009-2010'da tekrarlanan araştırmalar, televizyon karşısında geçirilen sürenin 2 saatle sınırlandırılmasının, ömrü 1 yıl 3 ay uzatabileceğini ortaya koydu.

ABD Kanser Birliği tarafından yapılan ve 123 bin 216 kişinin katıldığı, 2010 yılında yayınlanan bir araştırma ise günde 6 saatten fazla hareketsiz kalanların ölüm riskinin, günde 3 saatten az hareketsiz kalanlardan yüzde 20 daha yüksek olduğunu gösteriyor. Erkeklerde ölüm riski yüzde 17, kadınlarda ise yüzde 37.

KANDAKİ ŞEKER VE YAĞ ORANINI ETKİLİYOR

Lozan Üniversitesi'nden Peter Katzmarzyk ve ekibi, bazı araştırmaların, fazla oturmanın bacak kaslarını hareketsiz bıraktığını ve dolayısıyla kandaki şeker ve yağ oranını kötü etkilediğini gösterdiğini belirterek bu araştırmada ise uzun süre hareketsiz kalmanın ya da televizyon izlemenin yaşam süresini kısaltabileceğini belirlendiklerini ifade etti.

Hareketsiz yaşam tarzının, diyabet ve kalp-damar hastalıklarını tetiklediği ve ölüm riskini artırdığı biliniyor.

Dünya Sağlık Örgütü, sağlık için yetişkinlere haftada en az 150 dakikalık fiziksel aktivite öneriyor.

Oturmak İnsan Ömründen Çalıyor Haberiniz Olsun..... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Oturmak

Oturmak

Bir yere yaslanarak oturmak rahat ve huzura, iyi geçime ve sözünü dinletmeye, Tek başına ve miskince oturmak acziyete, korkaklık ve güçsüzlüğe, Bir grup insanla halka biçiminde oturmak zikrullaha, işleri istişare ile danışarak yapmaya, Dizlerini dikerek oturmak yorgunluğu gidermeye, yeniden eski gücüne kavuşmaya, Kocası olmayan kadının oturduğunu görmesi genç bir kocaya varmasına delalet...
  2. Zülfü Livaneli - Bir İnsan Ömrünü Neye Vermeli

Zülfü Livaneli - Bir İnsan Ömrünü Neye Vermeli

Bir insan ömrünü neye vermeli Harcanıp gidiyor ömür dediğin Yolda kalan da bir yürüyen de bir Harcanıp gidiyor ömür dediğin Yüreğim ürperir kapı çalınsa Esleyen yelimden hile sezerler Künyeler kazınır demir sandıkta Savrulup gidiyor ömür dediğin Dışı eli yakar içi de seni Sona eklenmeli sözün incesi Ayrılık gününü kör dereleri Bölünüp gidiyor nehir dediğin Bir insan ömrünü neye vermeli Para...
  3. Ceylan - Yalan Oldu Benim Ömrüm

Ceylan - Yalan Oldu Benim Ömrüm

Dağ başında boran karda yar seninle başım darda güldürmedi Felek yardan yalan oldu benim ömrüm adına türküler yazdım Sevdan ile candan bezdim Ya gurbet elde gezdim.yalan oldu benim ömrüm oyoyoy benim İ�mrüm oy naçan ömrüm oy garib ömrüm veran oldu bnim ömrüm Neler çektim neler gördüm derd üstüne derdler ördüm dağla Keder çektim durdum yalan oldu benim ömrüm.sanmaki seni Unuttum...
  4. Haberin olsun

Haberin olsun

. KIR KALBİMİ GÖNLÜN OLSUN:ka10: AL HERŞEYİM SENİN OLSUN:ka10: ARTIK BAŞKA KOLLARDAYIM :cool: HABERİN OLSUN :rolleyes: BU DA SANA KAPAK OLSUN:eek::eek: "İçim acıyor geçer elbet geçer de anlamsız bir yer de unuttuğumu sandığım bir yer de yeniden sızlar ama varsın sızlasın sızlamadı mı; kocaman sevilmiyor ki " Ne yapacağını bilememek ne kadar kötü bir durum Beyaz...
  5. İnsan ömrünü uzatan besinler

İnsan ömrünü uzatan besinler

insan ömrünü uzatabilir mi Dengeli ve sağlıklı beslenmeyle insan ömrünün daha çok uzun olabileceğini biliyormuydunuz?Öyle besinler varki düzenli alındığında insan ömrünü uzatıyor işte o besinler: Uzmanlara göre brokoli, portakal, yulaf, domates, somon balığı, bezelye, ceviz, çay üzümü, yoğurt, bal kabağı, soya fasulyesi, hindi, ıspanak ve çayı haftada en az 4 kez tüketmek estetik gençleşmeyle...

Sayfayı Paylaş