gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113

özbek pilavı

Konu, 'Pilavlar' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

MALZEMELER

300 gr koyun eti (kemiksiz)
    4 su bardağı su
    2 1/2 tatlı kaşığı tuz
    1 adet orta boy soğan
    2 orta boy havuç
    6 yemek kaşığı margarin
    2 su bardağı pirinç
    2 tatlı kaşığı kara biber
    1/2 tatlı kaşığı yenibabar
    1 tatlı kaşığı tarçın

HAZIRLANIŞI

Eti 1.5 santimetreküp irilikte doğrayın, kısık ateşte kendi suyu ile yaklaşık 40 dakika pişirin. Su ve 1/2 tatlı kaşığı tuz ekleyin, yumuşayıncaya kadar kısık ateşte pişirmeye devam edin. Eti kevgirle suyun içinden alın. Soğanı soyun, yıkayın, iri iri doğrayın, havucu yıkayın ve kazıyın kazıdıktan sonra da iri iri rendeleyin. Soğan ve havucu yağla birlikte tencereye koyup kapağı kapatın. Kısık ateşte ara sıra karıştırarak 7-8 dakika yumuşatın. Eti, soğan-havuç karışımına ekleyin ve bir kaç kez çevirip tencerenin dibine yayın. Pirinci yıkayın, süzüzün ve etin üzerine koyun. Etin pişme suyuna, sıcak su ekleyerek ölçüyü 4 su bardağına tamamlayıp tuzu koyun. Kaynama derecesine getirin, tencereye ekleyin, önce orta sonra kısık ateşte suyunu çekene kadar 15-20 dakika pişirin. Baharatı serpin, üzerine peçete koyup 20 dakika dinlendirin.

özbek pilavı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Ergenekonda Son Gelişme Özbek tutuklandı, Göksel serbest

Ergenekonda Son Gelişme Özbek tutuklandı, Göksel serbest

Ergenekon soruşturması kapsamında Mustafa Özbek tutuklanırken, Erhan Göksel serbest bırakıldı. Türk Metal Sendikası Genel Başkanı Mustafa Özbek'in savcılık sorgusu tamamlandı. Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesi'ne getirilen Özbek ve Göksel, "Ergenekon" soruşturmasını yürüten savcı tarafından sorgularının ardından, tutuklanmaları istemiyle nöbetçi İstanbul 14. Ağır Ceza...
  2. mantarlı pilav

mantarlı pilav

gelik pilavı mantarlı gelik pilavı mantarlı pilav pilav tarifi karadeniz bölgesinde bunun değişik versiyonunuda yapıyolar ben bayılıyorum mantar turşusundan yapılıyor MALZEMELER: * 2 su bardağı pirinç * 3 su bardağı su * 500 gram mantar * 2 yemek kaşığı dolmalık fıstık * 1 orta boy soğan (incecik doğrayın) * bir tutam şeker * tuz, karabiber, zeytinyağı * 1...
  3. Yalçın Özbek kimdir

Yalçın Özbek kimdir

yalçın özbek kimdir, hayatı, kısaca hayatı, hakkında bilgiler, biyografi, resimleri, oynadığı filmler, filmleri Tiyatro ve sinema dünyasında başarılarını ıspatlamış bir isimden bahsedeceğiz bu yazımızda sizlere Melek'ler. Yalçın Özbek kimdir ve biyografi bilgileri; buyrun:) Yalçın Özbek, (d. 1979, Malatya), tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu, yönetmen, senarist. Lise yıllarında...
  4. Etli Özbek Pilavı tarifi istiyorum

Etli Özbek Pilavı tarifi istiyorum

Kızlar aranızda Özbek asıllı olan var mı yok mu bilmiyorum ama ben Etli Özbek Pilavı tarifi istiyorum bu pilavın tarifini bilen lütfen benimle paylaşsın yapılışını
  5. Özbeklerin En Meşhur Yemeklerinden Etli Özbek Pilavı Yapılışı Buyrun

Özbeklerin En Meşhur Yemeklerinden Etli Özbek Pilavı Yapılışı Buyrun

Etli Özbek Pilavı Resimli Etli Özbek Pilavı Tarifi Sevgili melekler, bu yazımızda pilav çeşitleri içinde oldukça beğenilen, uzaklardan ta Orta Asya'da ki Türk Cumhuriyetlerinden birinden Özbekistan 'ın en meşhur yemeklerinden biri olan Özbek Pilavı tarifi ile karşınızdayız . Özbek pilavı Özbekçede “osh“ (aş diye okunur.) veya “palov” denir ve sadece Özbekistan’da değil Orta Asya’da da çok...

Sayfayı Paylaş