gebe
  1. sevde 7

sevde 7 Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.092
    Ödül Puanları:
    113

pandispanya tarifleri

Konu, 'Kekler - Pastalar' kısmında sevde 7 tarafından paylaşıldı.

pandispanya, tarifi, malzemeleri, çeşitleri, resmi, aradığınız herşey burda meleklerim...

ben pastayı hazır almayı sevmiyenlerdenim herşeyini ince ayrıntısına kadar kendim hazırlamalıyım oğlumda bu ara pasta diye tutturmaya başladı ee bende durumuyum yaptım tabiki.oğlumun yedikten sonraki ifadesi şuydu" hım yezzetli olmuş anne beğendim".

bende diğer meliş anneler için pastanın pandispanya tarifini veriyim istedim kremasıda vericem linkte.seçim yapmanız kolay olsun diye üç çeşit tarif veriyorum tercih size kalmış. şimdiden elinize sağlık afiyet olsun.

Klasik Kakaolu Pandispanya (24 cm’lik kalıp için)
    Malzemeler:
    1. 4 Adet Yumurta,
    2. 4 Türk Kahvesi Fincanı Toz Şeker,
    3. 3 Türk Kahvesi Fincanı Un,
    4. 2 Yemek Kaşığı Kakao,
    5. 2 Yemek Kaşığı Sıvı Yağı,
    6. 3 Yemek Kaşığı Kaynar Su,
    7. 1 Paket Kabartma Tozu,
    8. 1 Paket Vanilya.
    Nişastalı Sade Pandispanya (24 cm’lik kalıp için)
    Malzemeler:
    1. 4 Adet Yumurta,
    2. 4 Türk Kahvesi Fincanı Toz Şeker,
    3. 4 Türk Kahvesi Fincanı Un,
    4. 1 Türk Kahvesi Fincanı Mısır veya Buğday Nişastası,
    5. 2 Yemek Kaşığı Sıvı Yağı,
    6. 3 Yemek Kaşığı Kaynar Su,
    7. 1 Paket Kabartma Tozu,
    8. 1 Paket Vanilya.
    Klasik Sade Pandispanya (24 cm’lik kalıp için)
    Malzemeler:
    1.4 Adet Yumurta,
    2.4 Türk Kahvesi Fincanı Toz Şeker,
    3.4 Türk Kahvesi Fincanı Un,
    4.2 Yemek Kaşığı Sıvı Yağı,
    5.3 Yemek Kaşığı Kaynar Su,
    6.1 Paket Kabartma Tozu,
    7.1 Paket Vanilya.

hazırlanışları
    yumurta ve şekeri kar beyaz oluncaya kadar çırpın.sonra sıvı yağ ve suyu ilave edin.sonra unla vanilya ve kabarma tozunu, kakaoyu, (sade olana kakao koymayın)(nişastalı olanın nişastasınıda bu karışıma ekleyin)karıştırıp sıvı olan karışıma katın yağlamış olduğunuz kalıba dökün 180 derecede pişirin soğuyunca aşağıdaki linkteki kremalardan birini yapın ve gerisi sizin hayal gücünüze kalmış dilediğiniz gibi süsleyin.

http://www.meleklermekani.com/kekler-pastalar/197788-pasta-kremasi-tarifleri.html

karakuzu bunu beğendi.
  2. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

kaç dakika pişecek acaba

sevde 7 bunu beğendi.
  3. karakuzu

karakuzu Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    476
    Ödül Puanları:
    113
    oyyy Allah im resim ne öyle yaaa off offf gidimde tatli biseyler yapim yine hahaha

4. sevde 7

sevde 7 Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.092
    Ödül Puanları:
    113
    ben 20 dakka pişiriyorum ama fırınına göre pişirme süüresi değişiyor

- - - Updated - - -

yapta yi kuzum :D

pandispanya tarifleri konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Tarif

Tarif

Tarif Adamın biri, ilk defa gittiği küçük bir kasabada şaşkın şaşkın gezindikten sonra yol kenarında duran bir arabanın yanına sokulmuş ve arka koltukta tek başına oturan çocuğa: - Buraların yabancısıyım, demiş. Parkın hemen yanı başındaki fırını arıyorum, çok yakın olduğunu söylediler. Çocuk, arabanın penceresini iyice açtıktan sonra: - Ben de buraya ilk defa geliyorum, demiş. Ama sağ...
  2. Dondurmalı pandispanya

Dondurmalı pandispanya

MALZEMELER 90 gr kedi dili 150 gr sütlü çikolata 750 gr karamelli dondurma 150 gr sütlü çikolata 2 çaykaşığı granül kahve Kakao 6 Kişilik HAZIRLANIŞI Kahveyi 6 çorbakaşığı kaynamış suyla karıştırın. Kedi dillerini ufalayın. Dondurmayı yavaş yavaş ılıtıp, yumuşatın. Soğuğa dayanıklı bir kabın içine ufalanmış kedi dillerinin yarısını koyun. Uzerine kahvenin, rendelenmiş çikolatanın ve...
  3. Pide Tarifleri

Pide Tarifleri

pide tarifi pide tarifleri pıde tarıfı pıde tarıflerı kıymalı tarifi pide tarifi,pide tarif,pide tarifleri,pide tarifi oktay usta,pide tarifleri resimli,pide tarifi resimli, Türk mutfaklarında bir çok çeşide sahiptir pideler. Yapımı da isterseniz çok pratiktir. Tabi fırına gönderirseniz :D:D Yok şayet evde yapacak olursanız ise o pratik kelimesini unutalım :D:D Ama ne şekilde olursa olsun,...
  4. Resimli pandispanya yaş pasta tarifleri

Resimli pandispanya yaş pasta tarifleri

pandispanya yaş pasta tarifleri pandispanya yaş pasta keki nasıl yapılır Merhaba Sevgili Melek'ler... Bu yazımızda pandispanya keki nasıl yapılıyormuş, hepbirlikte öğreniyoruz ve bunun içinde bizden size pandispanya keki tarifi gelsin diyoruz :) KLASİK SADE PANDİSPANYA MALZEMELERİ · 4 Adet Yumurta · 4 Türk Kahvesi Fincanı Toz Şeker · 4 Türk Kahvesi Fincanı Un · 2 Yemek Kaşığı Sıvı...
  5. Sünger pandispanya tarifi

Sünger pandispanya tarifi

Bu konu; sünger pandispanya tarifi ile ilgili bilgi vermektedir. Meleklerim misafiriniz gelince eliniz ayağınız birbirine dolaşmasın :D:D Her an buzluğunuzda hazırda bulunabilen bir pandispanya ile kısa sürede krem şantili ve pudingli pastalar yapabilirisiniz yada su bardağının ağzıyla keseceğiniz pandispanyadan ekler hazırlayıp misafirlerinizi dilediğiniz gibi ağırlayabilirsiniz. Eğer...

Sayfayı Paylaş