gebe
  1. Lamazi

Lamazi Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    27
    Ödül Puanları:
    0

Patlıcanlı Zarf Böreği

Konu, 'Hamur İşleri' kısmında Lamazi tarafından paylaşıldı.

patlıcanlı hamur işleri

MALZEMELER
    2 adet yufka
    yarım su bardağı sıvı yağ
    yarım su bardağı su
    1 yumurta sarısı (üzeri için)
    susam ve çörek otu

İç malzemesi;
    2 adet patlıcan
    1 adet soğan
    1 adet domates
    1 adet sivri biber
    tuz ve karabiber
    sıvıyağ

İç malzemesi için;
    patlıcanları alacalı soyup küp küp doğrayın ve tuzlu suda 10-15 dk. bekletin.Tencereye sıvıyağı ve yemeklik doğradığınız soğanları ilave edip kavurun.Doğradığınız biberleri ilave edip biraz daha kavurun.Sonra tuzlu suda bekletip yıkadığınız patlıcanları atıp kavurun ve üzerine domatesi rendeleyip tuzunu ve karabiberini ilave edin patlıcanlar pişince altını kapatın soğumaya bırakın...

HAZIRLANIŞI
    Su ve yağı iyice çırıpın.Tezgaha bir adet yufkayı serin ve hertarafına su-yağ karışımından sürün.İkince yufkayı üzerine serin ama karışımdan sürmeyin.İkinci şekildeki gibi iki ucu eşit olarak birleştirin ve kalan karışımı sürün.Daha sonra şekil üç gibi tam orta kısma harcı koyun.Kalan uçları şekil dörtte olduğu gibi birleştirin.Şekil beşte olduğu gibi zarf şeklinde katlayın ve yeniden şekil altıda olduğu gibi katladığınız zarf şeklindeki böreği uçlarından yeniden katlayıp bıçakla 8 parça şeklinde kesin.Üzerine yumurta sarısı sürüp susam ve çörek otu serpip 180 deredeki önceden ısıtılmış fırında pişirin...

2. cadi_91

cadi_91 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    siz beni acıktırıyosunuuuuuuuuuuz yaaaaaaaa

Patlıcanlı Zarf Böreği konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Tavuklu Zarf Böreği

Tavuklu Zarf Böreği

3 Yufka 3 Yumurta 1 Yumurta Sarısı 1 Çay Bardağı Sıvı Yağ İç Malzemesi: 1 Tavuk Göğüs Eti 100 gr Ceviz İçi Karabiber , Tuz HAZIRLANIŞI : Bir kapta 3 yumurta ve sıvıyağı boza kıvamına gelinceye kadar çırpın.Yufkalardan birini tezgahın üzerine yayın.Yumurtalı karışımın bir kısmıyla yufkayı ıslatın. Diğer yufkayı üzerine yayın ve tekrar ıslatın.Üçüncü yufkaya da aynı işlemi uygulayıp yufkanın...
  2. Zarf

Zarf

rüyada beyaz zarf görmek rüyada beyaz kağıttan mektup zarfı nasıl yapılır mektup zarfı nasıl yapılır video almak Zarf görmek maksadın hasıl olmasına, ince ve derin anlamlara, ilme yahut eşya konulan sandığı delalet eder. ( Ayrıca Bakınız; Mektup.)Rüyada kağıt zarf görmek , önemli bir sırrı öğrenmeye; içine her hangi bir kağıt koymak üstünlük ve öncülük anlamına gelir. Rüyada kağıt zarf görmek,...
  3. Yunanca Zarflar / 2. Miktar Zarfları

Yunanca Zarflar / 2. Miktar Zarfları

Πόσο κάνει ένα κιλό μήλα; Bir kilo elma ne kadar (kaç para yapıyor)? αρκετά Μιλάει Αγγλικά αρκετά καλά oldukça, epeyce, yeterince Çok iyi İngilizce konuşur διόλου Δεν τον ξέρω διόλου hiç, hiçte, hiç mi hiç Onu hiç tanımıyorum ελάχιστα ΗΜαρίατρώειελάχιστα çok az, minimum Maria çok az yemek yiyor εξίσου ΜιλάειΑγγλικά, αλλάξέρειεξίσουκαλάελληνικά eşit olarak, aynı derecede...
  4. Yunanca Zarflar / 3. Olumsuzluk Zarfları

Yunanca Zarflar / 3. Olumsuzluk Zarfları

χι Θέλω καφέ, όχι τσάι hayır, değil Kahve istiyorum, çay değil δεν Δεν έχω την διεύθυνσή του (fiili olumsuz yapar) (Onun) adresini bilmiyorum μη (ν) Μη γράφεις (emir, dilek-şart kipini ve) Yazma ortacı olumsuz yapar) Της είπα να μην έρθει Ona gelmemesini söyledim Μην έχοντας τίποτα άλλο να κάνω, πήγα στο σινεμά Yapacak başka bir şey olmadığı için sinemaya gittim...
  5. Patlıcanlı kıymalı börek

Patlıcanlı kıymalı börek

patlıcanlı kıymalı börek Melişlerim işte size güzel bir börek tarifi 3 yufka 5 çorba kaşığı yoğurt 3 çorba kaşığı süt 1 yumurta 1 kahve fincanı zeytinyağ 1 tutam toz şeker İÇ MALZEMELER 200 gr kıyma 2 çorba kaşığı zeytin yağ 2 adet közlenmiş patlıcan 1 soğan tuz karabiber HAZIRLANIŞI 1.Patlıcanı aliminyum folyaya sarıp 180 dereedeki fırında 25 dk kadar közleyin 2.Soğanları kuşbaşı...

Sayfayı Paylaş