gebe
  1. papatya57

papatya57 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    5
    Ödül Puanları:
    0

Porsiyonluk Vişneli Tiramisu

Konu, 'Tatlılar' kısmında papatya57 tarafından paylaşıldı.

vişneli tiramisu porsiyonluk tiramisu vişneli tarifi
    tiramisu olurda yenmezmi bi porsiyon yetermi acaba acaba herkese :)

Malzeme :
    Yarım kakaolu pasta keki
    Kreması için:
    4 su b. süt

1,5 su b. tozşeker

4 çorba k. un
    2 çorba k. nişasta

1 yumurta sarısı
    1 paket labne paket keki
    Islatmak için:

1 su b. su

2 çorba k. granül kahve
    2 çorba k. tozşeker

Üzeri için:

Vişne Taneleri

Hazırlanışı :
    Kakaolu pasta kekinden kalıbımızla daireler kesip kalıbın içinde bırakalım. Diğer tarafta keki ıslatmak için bardağa granül kahve ve şekeri alıp üzerine sıcak su koyalım.

Bu karışımla keklerimizi ıslatalım. Tencereye sütü,şekeri,unu, nişastayı,yumurta sarısını koyup pişirelim. Altını kapattıktan sonra üzerine labne peynirini alıp karıştıralım. Islatılmış keklerin üzerine bu karışımı paylaştıralım. Üzerlerine vişne taneleri koyup kalıplarla dolaba koyup soğutalım.

İki üç saat dinlendikten sonra kalıplardan çıkarıp servis yapalım. Bu tip çember kalıplarınız yoksa kuplarda veya porsiyonlara bölmeden de yapabilirsiniz. Görüntüsü de tadı da nefis bir pasta.

2. bilyana

bilyana Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    vişneli tiramisu? daha çok pasta gibi

Porsiyonluk Vişneli Tiramisu konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Çilekli Tiramisu

Çilekli Tiramisu

Malzemeler: 1 adet 2 katlı hazır kek (pandispanya) 2 paket light krem peynir, oda sıcaklığında yarım su bardağı süzme yoğurt yarım su bardağı pudra şekeri 3 tatlı kaşığı kahve (soğuk suda eritilmiş ve dilerseniz biraz şeker eklenmiş) 250-300 gr çilek hindistan cevizi veya rendelenmiş çikolata Hazırlanması: Krem peyniri ve bir miktar pudra şekerini mutfak robotundan geçirin. (şekeri...
  2. Tiramisu

Tiramisu

mascarponeli tiramisu mascarponeli tarifi Tiramisu 200gr(1 paket) kedidili bisküvi 250gr Mascarpone 250gr Quark 200ml cig krema 1 poset krema sertlestiricisi 50gr seker 2-3 damla acibadem aromasi (ben kendimize yaptimmi bazen vanilya aromasi kullaniyorum) 1/2 bardak süt 1 yemek kasigi kakao 1-2 yemek kasigi granül kahve(nescafe) cocuklar yemeyecekse kuvvetli bir expressoyu tercih edin:)...
  3. tiramisu kupları

tiramisu kupları

labnesiz tiramisu tarifi labnesiz tiramisu peynirsiz tarifi kedi dilli labne peynirsiz malzemeler: 50 gr toz şeker 3 yumurtanın sarısı 2 yumurtanın beyazı 300 gr labne peyniri 12 adet sauyer (kedidili-ladyfingers) bisküvisi 2 yemek kaşığı nescafe 1 su bardağı su 60 gr bitter çikolata, küçük parçalara bölünmüş 1 yemek kaşığı kakao hazırlanması: 1. 50 gr toz şekeri rondodan geçirip...
  4. vişneli baklava

vişneli baklava

8 kişilik (1 kg) Malzemeler 10 adet baklava yufkası (260 gram) Konserve veya dondurulmuş vişne İrmik kaymağı 200 gram tereyağı (Urfa tereyağı) Şerbet için: 1 su bardağı tozşeker, 1 su bardağı+1 çorba kaşığı su, 1 çay kaşığı limon suyu Yapılışı 1- Şerbet için tozşeker ve suyu, toz¬şeker eriyene dek kaynatın. Limon suyu ilave edip, 2 dakika sonra ocaktan alın ve soğumaya bırakın. 2-...
  5. bana vişneli tiramisu tarifi lazım ama porsiyonluk !

bana vişneli tiramisu tarifi lazım ama porsiyonluk !

Kızlar misaifr ağırlayacağım haftasonu . Şık bir sofra istiyorum ve vişneli tiramisu yapacağım. Yalnız porsiyonluk servis yapmak istiyorum hem daha şık bir sunum olur hem daha kolay . Var mı tarifi ?

Sayfayı Paylaş