gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Pratik Ramazan Helvası Tarifi

Konu, 'Tatlılar' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

Resimli Ramazan Helvası Tarifi Ramazan Helvası Tarifi Pratik
    Tatlısever meleklerimiz ve sayın misafirlerimize bu konumuzda tarifini vereceğimiz tatlı Ramazan Helvası :) Ramazan helvası aslında un helvasına benziyor ancak içine pekmez ve tahin de katılıyor. Lafı fazla uzatmayalım diyoruz ve bu leziz helvanın tarifine geçiyoruz :)

Malzemeler:
    3 su bardağı un
    4 çorba kaşığı toz antep fıstığı
    250 g margarin
    150 g pekmez
    2 su bardağı toz şeker
    1 su bardağı su
    3 çorba kaşığı tahin
    50 g dolmalık fıstık

Yapılışı:
    Margarin tencerede eritilir ve dolmalık fıstıklar renkleri deyişinceye kadar kavrulur. Bunun üzerine un ilave edilir ve kısık ateşte 20 dakika sürekli karıştırılarak kavrulur. Bir kabın içinde pekmez, şeker ve su karıştırılır. Un pembeleşince pekmezli karışım ilave edilip sürekli karıştırılarak helvanın suyunu çekmesi sağlanır. Helvaya 3 kaşık tahin ilave edilip 5 dakika daha kavrulur. Helva biraz dinlendikten sonra kaşıkla şekil verilir ve üzerine toz antep fıstığı serpilip servis yapılır.

Pratik Ramazan Helvası Tarifi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Ramazan Helvası Tarifi Resimli

Ramazan Helvası Tarifi Resimli

Ramazan Helvası Tarifi Resimli tarifi yazmanızı istiyorum sizden şimdiden sağolun varolun
  2. Resimli Un Helvası Tarifi

Resimli Un Helvası Tarifi

Resimli Un Helvası Tarifi istiyorum sizden ama lütfen yapılışını detaylı yazın bana
  3. Un Helvası Tarifi Resimli

Un Helvası Tarifi Resimli

Un Helvası Tarifi Resimli Un Helvası Tarifi Un Helvası Mis gibi kavrulmuş bir un helvasına kim hayır diyebilir ki melekler ? Şöyle kıvamı yerinde, tadı ayarında nefis bir un helvası için buyrun tarifimize :) Malzemeler: . 2.5 su bardağı kadar şeker . 2 su bardağı kadar un . 1 paket tereyağı . 2,5 su bardağı ılık süt Hazırlanışı: İlk olarak tereyağımızı...
  4. irmik helvası tarifi arıyorum

irmik helvası tarifi arıyorum

selam hanımlar ben ilk defa irmik helvası yapacam ama tecrübesiz olduğum için malzemelerini ve yapılışını bilmiyorum acaba bana irmik helvasının tarifini verebilirsiniz
  5. Evde pratik ramazan pidesi yapılışı

Evde pratik ramazan pidesi yapılışı

Ramazan ayının olmazsa olmazıdır pide.Gerek sahur da gerekse iftar da severek tüketilen pidenin lezzeti gerçekten bir başka oluyor.Ramazana sayılı günler kala pide fiyatları nın geçen yılla aynı olacağı açıklandı.Geçen yıl 2 tl olan pide bu yılda 2 tl olucak lakin gramajı azalacakmış.Bunun nedeni un ve diğer mamullerin pahallı olması.Ramazan pidesini daha uygun fiyat ve gramajda Ramazan...

Sayfayı Paylaş