gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Progesteron testi değerleri hakkında yardım

Konu, 'Hamilemiyim Sorular Cevaplar' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Kızlar progesteron değerlerinin nesine bakıyoruz ben 3 gün önce yaptırdım 21. gün testini benim değerim 12.8 çıktı bu normal mi ? Daha önce yaptıranlar yardımcı olsunlar bana lütfen çok meraklanıyorum sorun var mı yok mu ?

2. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Kızlar selamlar benimde test sonuçlarım şu şekilde yardım edin lütfen. prgesteron 8.02
    0,31-1,52 fol,faz ng/ml
    5,16-18,56 lut,faz ng/ml
    0,08-0,78men, ng/ml
    4,73-50,74 ilk tri, ng/ml
    19,41-45,30 iki tri ng/ml
    0,10-0,84 ng/ml
    yumurta tembelliği var dedi doktor ama ben merak ediyorum sonuçlar çokmu kötü yada düzelebilir niteliktemi?

3. Editör

Editör Administrator

Beğenilen Mesajlar:
    45
    Ödül Puanları:
    0
    Selamlar değerli misafirimiz. Bu testinizin sonucuna göre durumunuz gayet normal. Zira 10 ve üstü normal olarak kabul edilmekte. Eğer her şeye rağmen hamile kalamama durumunuz söz konusu ise. Eşinizin sperm testi yaptırması gerekiyor diye düşünüyorum.

Sevgiler.

4. Editör

Editör Administrator

Beğenilen Mesajlar:
    45
    Ödül Puanları:
    0
    Aynen doktorunuzun dediği üzere yumurta tembelliği var değeriniz çok çok kötü değil düzelir nitelikte. Doktorunuzun size tavsiye edeceği ve yazacağı ilaçlar sonucunda bu değerlerinizin 10 üstüne çıkacağını düşünüyorum.

Geçmiş olsun.

5. kayıtsız üye

kayıtsız üye Forum Okuru

Progesteron 20.gün
    Merhaba.. Progesteron 20. günde 17.89 çıktı... Şimdi yumurtlama olmuş demekki... Anlamadıgım Şu... 14.günde ovulasyon dönemi başlıyorya şimdi.. 20.günden sonramı ilişki durumunda gebe kalınıyor.. yani şimdi 17.89 cıktı bu bana yumurtlama olmus demekle ne demek istiyor... ? :) Kafam KArışık... teşekkürler

6. eylülderin

eylülderin Forum Okuru

progesteron :9,41
    midfoleklerfaz:0.31 -18,56
    postmenapazal:0,08 -0,78
    iltrimeester:4.73 -50,74
    iincitrimester:19,41 -45,30
    erkek:0,10 -0,84

bu sonuçlar nasıl sizce normal mi ?

7. tardiss

tardiss Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    mrb progesteron degerim :9,41 21.gün ve 22 yasındayım sizce bu deger normal mi ?

8. eylülderin

eylülderin Forum Okuru

peki bu sonuçlara göree su an hamile olma sansım varmı acaba

9. HarikA ....

HarikA .... Forum Okuru

Merhabalar bende dün yaptırdım testi sonucunu bugün öğreneceğim kaç olursa yumurtam var demek

10. ayseenuurr

ayseenuurr Forum Okuru

Ben porogestorol tahlili yaptm. Sonuc 34.7 cikti.yormlari okudm beta tahlili verdm oda negtif cikti.:( 6 aylk evlym 26 yasindym.hamile olabilirmym acaba..ltfn bilgsi oln cvp yazsn

11. tuanA123

tuanA123 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Prozgesteron:

ng|ml : 0,035-59

Foliküler faz: 0,2-1,5
    Ovülasyon faz : 0.8-3,0
    Luteal faz : 1,7-27
    Pastmenopoz : 0,1-0.8 benim degerlerime birsey dermisiniz lutfenn beta hcg de 14.34 cikti

12. nazmiye07

nazmiye07 Forum Okuru

beta hcg bildigim kadariyla 5in ustunde olanlar gebe oluyo

Progesteron testi değerleri hakkında yardım konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Progesteron Testi Değerleri Hakkında bilmeniz gerekenler

Progesteron Testi Değerleri Hakkında bilmeniz gerekenler

Sevgili meleklerim progesteron hormonu testi yaptıranlar ve 21. gün testi yaptıranlar ve sonucunu bilmeyip merak edenlere sesleniyorum. Bu konu altından bizlere değerlerinizi göndererek yardım isteyebilirsiniz. Eğer progesteron değerleriniz arkadaşlarım 10 ve üzerinde ise, doktorlar bu değerleri normal olarak kabul etmektedirler. Eğer test sonucunda değerleriniz bu şekilde ise ve halen hamile...
  2. Progesteron hormonu testi nedir nasıl yapılır normal değerleri nelerdir?

Progesteron hormonu testi nedir nasıl yapılır normal değerleri nelerdir?

Progesteron testi nedir nasıl yapılır ? Normal Değerleri nelerdir ? 21. Gün progesteron değerleri Sevgili hanımlar, Progesteron kadınlarda yumurtalıklar tarafından salgılanan bir cinsiyet hormonudur. Adet döngüsünde östrojen hormonu ile birlikte işlem görür. LH (lutein yapıcı hormon)un denetimi altında üretilir. Progesteron hormonu kadın cinsel organı üzerinde de etkindir.Rahim kaslarının...
  3. Progesteron Testi

Progesteron Testi

merhaba, progestoron tahlili yaptırdım, sonuçlarım; Progesteron :1.2 ng/ml Foliküler Faz :0.15-1.4 Luteral : 3.34 - 25.56 Mid - Luteral Faz : 4.44-28.03 Gebelikte 1.Trimester :11.22 -90 Gebelikte 2.Trimester :25.55 -89.4 Gebelikte 3.Trimester :48.4 -42.5 Folüküer Faz :0.15 -1.4 Luteral :3.34-25.56 Mid -Luteral Faz :4.44- 28.03 Gebelikte 1.Trimester :11.22 - 90 Gebelikte 2.Trimester :25.55...
  4. Progesteron normal değerleri nelerdir ?

Progesteron normal değerleri nelerdir ?

Progesteron testi, kandaki progesteron hormon seviyesini ölçer. Progesteron, kadın vücudunu hamileliğe hazırlayan steroid bir hormondur. Hamilelik boyunca da artan progesteron bebek doğana kadar salgılanmaya devam eder. Döllenme gerçekleşmezse progesteron seviyesi düşer ve adet kanaması başlar. Erkeklerde de üretilen ancak kadınlara göre çok daha az miktarda olan progesteron, sperm gelişimini...
  5. Progesteron Hormonu Testi Hangi Durumlarda Yapılır?

Progesteron Hormonu Testi Hangi Durumlarda Yapılır?

Sevgili hanımlar, Progesteron kadınlarda yumurtalıklar tarafından salgılanan bir cinsiyet hormonudur. Adet döngüsünde östrojen hormonu ile birlikte işlem görür. LH (lutein yapıcı hormon)un denetimi altında üretilir. Progesteron hormonu kadın cinsel organı üzerinde de etkindir.Rahim kaslarının kasılmasını zorlaştırır ve rahim ağzındaki bezlerin salgısının birleşimini ve özelliklerini...

Sayfayı Paylaş