gebe
  1. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113

Pullu Boncuklu 2013 Model Oya Örnekleri

Konu, 'Örgü, Dikiş & Nakış' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

Bu konu; 2013 pullu boncuklu oya örnekleri konusunda bilgiler vermektedir.

Sevgili melekler, özellikle Anadolu'da evlenecek kızların çeyizleri günler öncesinden serilir, konu komşuya, eşe, dosta, akrabaya çeyizler gösterilir. Büyük şehirlerde bu kadar ayrıntılı seramoniler yapılmasa da çeyiz Türk kızlarının vazgeçilmezi ve kültürümüzün hoş bir geleneğidir. Çeyizlerde görücüye çıkan parçalardan biri de el emeği göz nuru oyalardır. Anneanne ve babannenelerimizin, annelerimizin bizlere ördükleri bu değer biçilmez oya örneklerinden bazılarını sizlerin beğeninizie sunuyoruz...

BEYZA21 ve karakuzu bunu beğendi.
  2. karakuzu

karakuzu Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    476
    Ödül Puanları:
    113
    ikinciyi cok begendim.Hamarat titos bana örersin artik hahaha

3. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113

Olur canım başka :D:D

Pullu Boncuklu 2013 Model Oya Örnekleri konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. boncuklu, pullu havlu örnekler (ALINTIDIR)

boncuklu, pullu havlu örnekler (ALINTIDIR)

havlu örnekleri boncuklu pullu havlu örnekleri boncuklu pullu kenarı kenarı
  2. Boncuklu Oya Örnekleri

Boncuklu Oya Örnekleri

oya örnekleri boncuklu oya modelleri boncuklu örnekleri 2010 2010 Çok güzel bir tülbent kenarı örneği. İki gidişle örülüyor. İlk sırayı yaparken uzun boncuklar konuluyor. İkinci gidişte de küçük boncuklardan çiçekler yapılıyor. Ama bu küçük boncukların önceden sayılarına dikkat edilerek ipe dizilmiş olması gerekiyor. Bu örneği ben yapmadım, sadece bana anlatılanları size aktarmaya çalıştım....
  3. Boncuklu ve pullu oya modelleri

Boncuklu ve pullu oya modelleri

pullu oya örnekleri pullu oya modelleri pul örnekleri modelleri 2011 2011 2011 pullu ve boncuklu yazma,tülbent kenarı oyaları örneklerini çeyiz hazırlığı yapanlan ve hamarat hanımlarımız için paylaşıyorum.
  4. Boncuklu pullu oya modelleri

Boncuklu pullu oya modelleri

oya örnekleri pullu yazma modelleri pullu boncuklu oya örnekleri boncuklu 2011 Kullansanızda, kulanmasanız da, çeyiz sandıklarında olması gerekiyor, örf ve adetlerimiz için :) Şahsen ben, çoğunlukda bu oyaları hiç kullanan görmedim, hediyelik veiliyor ve hediye alanlarda nedense saklıyor :) Örf ve adetlerimizi bir nebzede olsa yerine getiriyoruz, buna da çok şükür diyor ve lafı daha fazla...
  5. Boncuklu Pullu Yazma Kenarı Modelleri

Boncuklu Pullu Yazma Kenarı Modelleri

Milli kültürümüz de yer alan yazmalar, çeyiz sandıklarının olduğu kadar açık yada kapalı bayanların da günlük hayatların da sıklıkla kullandıkları baş örtüsü modelidir. Yazma modellerinin kenarına uygulanan farklı el işi örneklerinden biri olan pullu ve boncuklu oya örnekleri bayanların da beğenisini kazanıyor. Zarif ve şık bir görüntüsü olan pullu boncuklu yazma kenarı oya örneklerinden...

Sayfayı Paylaş