gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

Ramazana Özel Diyet

Konu, 'Ramazan özel bölüm' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

Ramazanda çoğumuz kilo almaktan şikayetçiyizdir...Ama sağlıklı ve düzenli beslenirsek ramazan ayınıda kilo almadan atlatabiliriz...Buyrun ramazan ayında neler yiyebileceğinize dair örnek bir günlük menü :tik: Sahur önerileri
    * 2 yumurtalı menemen, çay, 2 dilim kepek ekmeği, 1 meyve.
    * 1-2 kibrit kutusu kadar beyazpeynir, 5-6 zeytin, 2 dilim kepek ekmeği, 1-2 mevsim meyvesi.

Veya:
    * 1 kâse yoğurt, 2 dilim tepsi böreği (4-5 kibrit kutusu kadar), 1-2 mevsim meyvesi. Tatlandırıcı ile hazırlanmış kuru kayısı veya erik kompostosu.

İftar önerileri

Çalışanlar için:

* Hurma, zeytin veya su ile orucu açın. 1 kâse sebze veya mercimek çorbası, 1-2 dilim kepek ekmeği, 1-2 kibrit kutusu kadar beyazpeynir.

* Yağsız peynirli tost, söğüş salata, 1 elma veya mandalina.

Evde oruç açanlar için:
    * 1 porsiyon ızgara balık, 4-5 çorba kaşığı zeytinyağlı sebze yemeği , 2 dilim kepek ekmeği
    Saat 21:00′de: 2-3 meyve, Komposto, Hafif sütlü bir tatlı

Ramazana Özel Diyet konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Ramazan diyeti

Ramazan diyeti

Hedef: Haftada 2-3 kilo. Günlük kalori: 100 Kcal Ramazan ayında yapabileceğinz bu diyette sebzeli yemeklerde 250 gram sebze, 100 gram et veya kıyma olmalı. Dolmaların içindeki malzemenin yarsı pirinç yarısı et olmalıdır. Bu diyetin günlük menüleri: 1.gün Sahur: Et ve tavuk suyuna pilav (1 tabak), 1 kase cacık. İftar: 1 dilim pide, 1 kase çorba, ½ tavuk (ızgara veya haşlanmış), elma. 2....
  2. Ramazan Diyeti

Ramazan Diyeti

Hedef: Haftada 2-3 kilo Günlük kalori: 1000 Kcal Ramazan ayında yapabileceğiniz bu diyette sebzeli yemeklerde 250 gram sebze, 100 gram et veya kıyma olmalı. Dolmaların içindeki malzemenin yarsı pirinç yarısı et olmalıdır. 1. GÜN Sahur : Et ve tavuk suyuna pilav (1 tabak) 1 kase cacık İftar : 1 dilim pide, 1 kase çorba ½ tavuk (ızgara veya haşlanmış) elma 2. GÜN Sahur : Et veya tavuk suyuna...
  3. ramazan diyet menüsü

ramazan diyet menüsü

diyet menüsü ramazan diyet menüsü Ramazan diyeti tarifi verilecek Hedef kilo : Haftada 2-3 kilo Günlük kalori: 1000 Kcal Ramazan ayında yapabileceğiniz bu diyette sebzeli yemeklerde 250 gram sebze, 100 gram et veya kıyma olmalı. Dolmaların icindeki malzemelerin yarısını pirinc yarısınıda et kullanmalısınız. Uygulanması gereken gün ramazan diyet programı günlük menüleri 1. gün ramazan...
  4. ramazanda diyet

ramazanda diyet

ramazanda diyet merhaba arkadaşlar, siteye bir kaç saat önce üye oldum. kısa bir tur attıktan sonra burayı gördüm. benim şu anda 2-3 kilo kadar fazlam var. normal iartlar altında 1-2 haftada verebileceğim bir fazlalık ama önümüz ramazan. ramazanda ben kilo alıyorum her ne hikmetse. bu sende daha geç iftar saati. dolaysııyla hem sahurda ye yat, hem iftarda ye yat olacak. bu yüzden ramazanda...
  5. Ramazan diyetleri

Ramazan diyetleri

Ramazan Diyeti,Ramazanda Diyet Nasıl Yapılmalı,Ramazan ayı diyeti, nasıl yapılır hakkında detaylı bilgiler burada Ramazan ayında çoğumuz kilo alırız hem sağlıklı oruç tutmak hemde kilo almamak için gerekli bilgileri bu yazımızda bulabilirsiniz melekler Ramazan ayının gelmesiyle kimi kilo vermek kimileri ise kilo almak ister.Ramazanda kilo vermek için yapılması gereken en önemli şey...

Sayfayı Paylaş