gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Resimli Akdeniz salatası tarifi

Konu, 'Salatalar' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

akdeniz salatası tarifi resimli akdeniz salatası yapılışı

Evet Melek'ler, yaz geldi ve diyet yemekleri yine her mutfakta yerini aldı bizde size her ne kadar bir salata tarifi olsada kalorisi düşük olan bir salata tarifi sunmak istedik. Akdeniz salatası hem lezzetli hem hafif :) Buyrun tarifini öğrenelim kızlar;

Malzemeler
    2 Adet salatalık
    2 Adet yeşil biber
    1 Adet kırmızı soğan
    200 gr beyaz peynir
    1 Kilo domates
    100 gr siyah zeytin
    100 gr yeşil zeytin
    Yarım demet maydanoz
    Yarım demet taze nane
    3-4 Çorba kaşığı zeytinyağı
    Yarım limon
    Tuz

Hazırlanışı

Salatalıkları soyup çekirdeklerini çıkardıktan sonra iri küpler halinde doğrayın.
    Biberleri ikiye bölüp sap ve çekirdekli kısımlarını temizledikten sonra küçük küçük doğrayın.
    Soğanı soyup ince halkalar halinde dilimleyin.
    Beyaz peynir ve domatesleri küp şeklinde doğrayın.
    Domates, salatalık, biber, soğan halkalarını derin bir kaseye alın.
    İnce kıyılmış maydanoz ve naneyi ekleyip, tuz serpin.
    Üzerine zeytinyağı gezdirin.
    Peynir ve zeytinleri ekleyip, karıştırın.
    Üzerine yarım limon sıkıp, servis yapın.

Resimli Akdeniz salatası tarifi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Mantar Salatası Tarifi Resimli

Mantar Salatası Tarifi Resimli

Mantar salatası nasıl olur meleklerim Leyla arkadaşım baya güzel oluyor diyor ama onun verdiği tariften hiç birşey anlamadım. Bana yazılı tarif lazım okumadan anlayamıyorum yardım eder misiniz :D
  2. Kereviz salatası tarifi resimli

Kereviz salatası tarifi resimli

Kereviz salatası yapımı resimli Kereviz salatası yapılışı Besin değeri oldukça zengin olan ve bir o kadarda lezzetli olan kereviz salatası tarifini sunuyoruz bu yazımızda sizlere Melek'ler. Malzemeler 1 adet orta boy soyulmuş ve rendelenmiş kereviz 1,5 limon suyu 4 yemek kaşığı yoğurt 4 yemek kaşığı maydanoz 2 diş sarımsak 1 çay kaşığı tuz 1 çay kaşığı pul biber 1 çay kaşığı nane...
  3. Aşk Salatası Tarifi Resimli

Aşk Salatası Tarifi Resimli

Aşk Salatası Tarifi Resimli Yarına özel kocişkomla evde başbaşa yemek yiyeceğiz ve sizden bunun için Aşk Salatası Tarifi istiyorum melekler:)
  4. Bitez Salatası Tarifi Resimli

Bitez Salatası Tarifi Resimli

Bitez Salatası Tarifi Resimli Selam hanımlar sizden Bitez Salatası Tarifini istiyorum detaylı bir şekilde yapılışını yazarsanız çok iyi olur
  5. Börülce Salatası Tarifi Resimli

Börülce Salatası Tarifi Resimli

Börülce Salatası Tarifi Resimli Arkadaşlar merhaba bana Börülce Salatası Tarifini yazarmısınız açıklamalı yazın ama

Sayfayı Paylaş