gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Resimli çoban salatası yapımı

Konu, 'Yemek Tarifleri' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

çoban salatası nasıl yapılır çoban salatası tarifi

Merhaba Melek'ler, sizlere ve misafirlerimize, ki içlerinden bir misafir özellikle istemiş bu tarifi :) Herneyse diyor ve sizlere çoban salatası tarifini veriyoruz bu yazımızda arkadaşlarım.

4 Kişilik
    1 tane iri soğan
    4 tane orta boy domates
    1 tane domalık biber
    1 tane sivri biber
    2 tane hıyar
    yarım çay kaşığı tuz
    2 kahve fincanı zeytinyağı
    1 kahve fincanı sirke veya limon suyu

Hıyarları soyup tavla zarı gibi doğrayın. Soğanı piyaz biçiminde doğradıktan son ra bol tuzla ovuşturup öldürün daha sonra yıkayın. Domates ve biberleri de ince ince doğradıktan sonra bütün malzemeleri karıştırın, tuz, sirke ve zeytinyağını koyup çatalla ezmeden karıştırın.

Resimli çoban salatası yapımı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Mantar Salatası Tarifi Resimli

Mantar Salatası Tarifi Resimli

Mantar salatası nasıl olur meleklerim Leyla arkadaşım baya güzel oluyor diyor ama onun verdiği tariften hiç birşey anlamadım. Bana yazılı tarif lazım okumadan anlayamıyorum yardım eder misiniz :D
  2. ŞIPIDIK'In resimli gavurdağı salatası :)

ŞIPIDIK'In resimli gavurdağı salatası :)

gavurdağı salatası tarifi, gavurdağı salatası nasıl yapılır? Bu konuda size yardımcı olmak için bu konuyu açıyorum kızlar. Bakın de güzel salata yaptım Malzemeler 4. Domates 1. Sivri Biber 1. Salatalık 1. Kırmızı biber Paprika 1. Kırmızı Soğan 2. tane yeşil taze soğan Bir tutam maydonoz 1. Küçük Nar 1 küçük Havuç Göz kararı ceviz Sosu için. Çeyrek çay bardağı nar ekşisi (zevke göre...
  3. Çoban Salatası tarifi nasıl yapılır

Çoban Salatası tarifi nasıl yapılır

Çoban Salatası tarifi nasıl yapılır Selam hanımlar sizlerden çoban salatası tarifi istiyorum kendi yaptığınız tariflerden olursa sevinirim:)
  4. Aşk Salatası Tarifi Resimli

Aşk Salatası Tarifi Resimli

Aşk Salatası Tarifi Resimli Yarına özel kocişkomla evde başbaşa yemek yiyeceğiz ve sizden bunun için Aşk Salatası Tarifi istiyorum melekler:)
  5. Resimli Bitez Salatası hazırlanışı

Resimli Bitez Salatası hazırlanışı

Bitez Salatası nasıl yapılır Bitez Salatası hazırlanışı Salata menülerinizin arasına bir yenisini ve değişik, lezzetlisini daha eklemek ister misiniz? O halde size muhteşem bir salata tarifimiz var Melek'ler. İşte buyrun Bitez Salatası tarifi; Bitez Salatası malzemeleri: 200 gr buğday 5 adet ceviz 10 adet siyah üzüm 1 adet elma yarım demet tere yarım demet dereotu 1 fincan tulum peyniri...

Sayfayı Paylaş