gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

REsimli Mantar Soslu Tortellini yapımı

Konu, 'Yemek Tarifleri' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Mantar Soslu Tortellini nasıl yapılır Mantar Soslu Tortellini yapımı

Eşinizin ve çocuklarınızın daha doğrusu tadan herkesin parmaklarını yalıyacağı kıvamda lezzetli olan ve besin değeri zengin olan Mantar Soslu Tortellini tarifini buradan siz melek'lerimizle paylaşıyoruz :)

Mantar Soslu Tortellini malzemeleri

1 paket hazır tortellini

12 adet mantar

1 paket süt kreması

1 kase dereotu (doğranmış)

4 adet taze soğan

1 çorba kaşığı muskat

2 yemek kaşığı zeytinyağı

karabiber

tuz

Mantar Soslu Tortellini yapılışı

Tortelliniyi bol tuzlu kaynar suda, paketin üzerinde yazan süre kadar haşlayın (12 dakika). Bir tavada, doğranmış yeşil soğanları 2 yemek kaşığı yağla yumuşayana kadar kızartın.
    Dilim dilim doğranmış mantarları ekleyip, 5 dakika kadar çevire çevire pişirin. Kremayı, muskatı, dereotunu, tuzu ve biberi ekleyin. Sosu mantarlar yumuşayana kadar pişirin (yaklaşık 8-10 dakika).
    Haşlanmış torteliniyi süzdürüp sos tenceresine dökün ve alt üst edip, makarna sosu çekene kadar ateşin üzerinde tutun (yaklaşık 5-6 dakika). Tortellini servise hazırdır.Afiyet olsun...

REsimli Mantar Soslu Tortellini yapımı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Soslu Mantar Lokması

Soslu Mantar Lokması

Mantar Lokması 2 paket taze mantar ½ tatlı kaşığı tuz 2 adet yumurta 1 su bardağı un sıvı yağ -kızartmak için 1 su bardağı galeta unu bir tutam karabiber Sosu için : Biraz ekmek içi 1 diş sarımsak Biraz soğuk süt Mantarı 3-4 defa yıkayıp bir süzgece alın ve suyunu süzdükten sonra bir kapta tuz ve karabiberi ilave edip karıştırın. Yumurtayı küçük bir kapta hafifçe çırpın....
  2. Mantar Soslu Makarna

Mantar Soslu Makarna

soslu makarna tarifleri makarna Mantar Soslu Makarna Mantar Soslu Makarna Malzemeler, 1 paket çubuk makarna Yarım kilo mantar 3 adet domates 1 kâse konserve mısır 1 yemek kaşığı domates salçası 1 yemek kaşığı sıvıyağ 1 yemek kaşığı tereyağı 1 çay kaşığı kekik Damak tadınıza göre tuz Hazırlanışı, Mantarları bol suyla yıkayıp suyunu süzün. Orta büyüklükte doğrayın. Tavaya sıvıyağ alıp...
  3. Mantar Salatası Tarifi Resimli

Mantar Salatası Tarifi Resimli

Mantar salatası nasıl olur meleklerim Leyla arkadaşım baya güzel oluyor diyor ama onun verdiği tariften hiç birşey anlamadım. Bana yazılı tarif lazım okumadan anlayamıyorum yardım eder misiniz :D
  4. Nefis Mantar Çorbası (resimli)

Nefis Mantar Çorbası (resimli)

mantar çorbası tarifi malzemeleri yapılışı reçetesi resimleri ile ilgili bilgiler burada melekler Özellikle ramazan ayında tıpkı kış aylarında olduğu gibi sofrada çorba aranıyor melekler:) Ama yap yap aynı şeylerden bıkar oluyor insan.Bir gün yayla çorbası, bir gün şehriye çorbası..Değişiklik mi istiyorsunuz? O halde buyrun birlikte mantar çorbası yapalım :D Malzemelerimiz, 1 kase...
  5. Mantar Soslu Tortellini Tarifi Resimli

Mantar Soslu Tortellini Tarifi Resimli

Mantar Soslu Tortellini Tarifi Resimli Selam hanımlar sizlerden yine bir tarif daha ricam olacak bana açıklamalı ve detaylı bir şekilde resimli Mantar Soslu Tortellini Tarifini yazın lütfen.

Sayfayı Paylaş