gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Resimli Yumurtalı Dut yapılışı

Konu, 'Yemek Tarifleri' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Yumurtalı Dut nasıl yapılır Yumurtalı Dut yapılışı

Dut sever misiniz bilmiyorum ama eminim dutun bu halini çok seveceksiniz Melek'ler. sizler için ve yeni lezzetler arayanlar için bu yazımızda yumurtalı dut tarifini sunuyoruz :)

Yumurtalı Dut Malzemeler
    250 gr. temizlenmiş dut
    5 yumurta
    2.5 yemek kaşığı tereyağı

Yumurtalı Dut Tarifi
    Dutların çöpleri alınarak temizlenir ve yıkanır, kumları dibe çöksün diye biraz suda bekletilir. Yıkadıktan sonra tavada kızdırılıp ve köpüren tereyağına dökülür. Kaşıkla biraz karıştırılır. Sonra kaşıkla dutların üzeri düzeltilir ve tavanın kapağı kapatılır, kısık ateşte cızırdayana kadar pişirilir. Bu işlemden sonra kırılıp çırpılmış yumurtalar tavanın üzerine dökülür, çiğliği kalmayana kadar pişirilir.

Resimli Yumurtalı Dut yapılışı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Yumurtalı Sıkma Köfte Tarifi Resimli

Yumurtalı Sıkma Köfte Tarifi Resimli

Yumurtalı Sıkma Köfte Tarifi Resimli Merhaba hanımlar sizden Yumurtalı Sıkma Köfte Tarifini yazmanızı rica ediyorum ayrıntılı yazın yapılışını
  2. Yumurtalı Dut Tarifi Resimli

Yumurtalı Dut Tarifi Resimli

Yumurtalı Dut Tarifi Resimli Merhaba hanımlar sizden Yumurtalı Dut Tarifi Resimli tarif istiyorum lütfen yardımcı olun
  3. Resimli Vişneli Helva yapılışı

Resimli Vişneli Helva yapılışı

Resimli Vişneli Helva Tarifi Vişneli Helva Tarifi , Merhaba Sevgili Melek'ler, bu yazımızda sizlere ve bizden vişneli helva tarifini isteyen misafirimize, resimli vişneli helva yapılışı hakkında bilgiler aktarıyoruz. Ayrıca şimdiden afiyet olsun diyoruz :) Vişneli Helva Malzemeler 250 gr tereyağı 3 su bardağı un 3 su bardağı şeker Yarım kg vişne 1 su bardağı süt 1 su bardağı su...
  4. Mis Gibi Dut Pekmezi Yapılışı

Mis Gibi Dut Pekmezi Yapılışı

evde dut pekmezi nasıl yapılır dut pekmezi yapılışı Sevgili melekler, daha ziyade büyüklerimizin yapıp, memleketten bizlere yolladığı dut pekmezini biz de evlerimizde yapabiliriz. Biraz uğraştırsa da ev yapımı reçel, marmelat ve pekmezlerin yerini hiçbir şey tutmaz diyor ve evde dut pekmezi nasıl yapılır, tarifimize geçiyoruz :) Malzemeler 2 kilogram dut 1 kilogram şeker...
  5. Yumurtalı ekmek tarifleri

Yumurtalı ekmek tarifleri

Yumurtalı ekmek , sabah kahvaltıların da tüketilen besin değeri yüksek bir lezettir. Bilmeyeniniz var mı bu lezzeti bilmem ama , mutlaka tatmanızı öneriyorum. Yapılışı oldukça kolay olan yumurtalı ekmek ekmeğin yumurtaya bandırılıp kızartılması ile yapılıyor. Tabi bu lezzeti çeşitlendirmek mümkün. Yumurtaya aroma katması açısından karabiber,pul biber, nane gibi baharatlar eklenebilir....

Sayfayı Paylaş