gebe
  1. hale77

hale77 Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    248
    Ödül Puanları:
    63

şekerpare tarifi...

Konu, 'Yemek Tarifleri' kısmında hale77 tarafından paylaşıldı.

3 yumurta,3 çay bardağı şeker,3 çay bardağı sıvıyağ,1 pk kabartma tozu aldığı kadar un işte bu kadarr:)

3 yumurtanın bir tanesinin sarısını ayrı bir kase ye ayırın şekerle birlikte kalan yumurtaları çatalla çırpın sonra sıvıyağ kabartma tozu ve unu azar azar ekleyin hamur elinize yapışsada yuvarlak şekil verecek kıvama geldiyse un eklemeyi bırakın.sonra elinizi yıkayıp kurulayın ve hamurdan kurabiye yapar gibi parçalar koparın elinizde yuvarlayıp tepsiye dizin en son üzerlerine ayırdığınız yumurta sarısını sürün ve birer tane fındık koyun ortalarına,önceden ısıtılmış 180 derece fırında üzerleri kızarana kadar pişirin.
    şerbeti için,5 su bardağı şeker 6 su bardağı su(biz bol şerbetli seviyoruz siz isterseniz şerbet ölçüsünü damak tadınıza göre değiştirebilirsiniz)fırıdndan çıkan sıcak tatlıların üzerine önceden hazırlayıp soğuttuğumuz şerbeti dökün..dinlindirdikten sonra servis yapın,ben akşamdan yapıyorum harika bir tatlı oluyo gerçekten benim en favori tatlım ve yiyen herkesten tam not aldı...yapılışını ayrıntılı anlatmaya çalıştım uzun oldu sanırım ama yapmasıda çok basit...afiyet olsun:)

şekerpare tarifi... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Tarif

Tarif

Tarif Adamın biri, ilk defa gittiği küçük bir kasabada şaşkın şaşkın gezindikten sonra yol kenarında duran bir arabanın yanına sokulmuş ve arka koltukta tek başına oturan çocuğa: - Buraların yabancısıyım, demiş. Parkın hemen yanı başındaki fırını arıyorum, çok yakın olduğunu söylediler. Çocuk, arabanın penceresini iyice açtıktan sonra: - Ben de buraya ilk defa geliyorum, demiş. Ama sağ...
  2. şekerpare

şekerpare

Malzemeler : 2 bardak süt 1/2 bardak pudra şekeri 3 çorba kaşığı margarin 1 adet yumurta 1/4 tatlı kaşığı karbonat 2 bardak un 15 adet badem 1 1/2 bardak toz şeker 1 tatlı kaşığı limon suyu Tuz Hazırlanışı : Bir tencereye toz şeker, 1 1/4 bardak su ve limon suyu koyarak kaynatın ve orta koyulukta şurup yapın ve soğumaya bırakın. Diğer taraftan başka bir tencereye,...
  3. Kolay Şekerpare Tarifi Resimli

Kolay Şekerpare Tarifi Resimli

Kolay Şekerpare Tarifi Resimli Selam kızlar sizden Kolay Şekerpare Tarifini yazmanızı rica ediyorum.
  4. Basit Şekerpare Tarifi

Basit Şekerpare Tarifi

Kolay Şekerpare Tarifi Resimli Kolay Şekerpare Tarifi Pastanelerden aldığımız tadına doyulmaz şekerpareyi siz de evinizde yapmak istemez misiniz melekler ? İşte basit bir tarifle leziz bir şekerpare tarifi :) Malzemeler *-İki tane yumurta *Bir paket kabartma tozu *1 su bardağı pudra şekeri *1 paket katı yağ *24 tane fındık içi *un...
  5. Oktay Usta'dan Şekerpare Tarifi

Oktay Usta'dan Şekerpare Tarifi

şekerpare tatlısı tarifi şekerpare nasıl yapılır şekerpare malzemeleri Biz müslümanların iki dini bayramı vardır ve bu bayramlar da eskiden kalma bir alışkanlık olarak bayramlaşmaya gelen misafirlerimiz için tatlılar ikram edilir. Malum önümüz Ramazan bayramı ve bayram da eş, dost ve akrabalarınız için Oktay ustadan şekerpare tatlısı tarifini paylaşıyoruz. Şimdiden ellerine sağlık ve afiyet...

Sayfayı Paylaş