gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

şeytan

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

şeytan ile ilgili atasözleri ve deyimler istiyorum

2. BEYZA21

BEYZA21 ♥ سن بنيم جننتيم نفسيمسين ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    1.524
    Ödül Puanları:
    113
    Şeytana uymak: Dinin emirleri dışına çıkmak, haram olan işlere bulaşmak, doğru yoldan ayrılmak.
    Şeytan diyor ki!: “İçimden şu kötü işi yap, doğru yoldan ayrıl eğilimi geçip duruyor” anlamında kullanılır

Şeytan dürtmek: Durup dururken uygunsuz, kötü bir davranışta bulunmak.

Şeytan görsün yüzünü: “Onunla hiç görüşmek, bir arada bulunmak istemiyorum” anlamında kullanılır.

Şeytanın art bacağı: Çok afacan ve yaramaz (çocuk).

Şeytanın ayağını kırmak: 1. Aksiliği, uğursuzluğu yenmek. 2. Herhangi bir sebepten ötürü yapamadığı bir şey yapmak.

Şeytan kulağına kurşun: İyi bir durumdan, işten gidişten söz ederken “Aman nazar değmesin, Allah kötülerin şerrinden korusun, şeytandan uzak bulundursun.” anlamında kullanılır.

Şeytanın yattığı yeri bilmek: Çok kurnaz ve açıkgöz olmak; bilinmesi, hatırlanması güç şeyleri bilmek; pek çok şeyden haberdar olmak.

Şeytan ile ilgili ata sözleri ____________________________ Şeytan adamı kandırır, ama suyunu ısıtıvermez.
    Şeytanla kabak ekenin kabak başına patlar.
    Şeytanla ortak buğday eken samanını alır.
    Şeytanın dostluğu darağacına kadardır. acele işe şeytan karışır.

şeytan konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. şeytan

şeytan

Şeytan bir gün büyük bahçeli, koskoca bir malikaneye girmiş. Merdivenleri çıkmış. Bir kuzu görmüş. Kuzunun boynunda bir ip varmış. Şeytan ipi çıkarmadan yalnızca biraz gevşetmiş. Kuzu ipin gevşemesiyle hareket etmeye başlamış ve malikanenin önünde bulunan aynayı görmüş.şaşırınca bir hamle yapıp aynayı kırmış. Çıkan gürültüye evin hizmetçisi gelmiş. "Sen ne yaptın? Ben şimdi burayı...
  2. Şeytan

Şeytan

Yalan ve şehvete, sahte mutluluklara, her türlü kötülüklere ve kötülük odaklarına; Şeytanı görmek sahtekar, aşırı hırslı, kıskanç ve mağrur, laubali ve kendisine her iki dünya için zararlı olan düşmana; Onu görmek inançsız, iki yüzlü ve kıskanç olmaya, ŞŞeytan, samimi Müslüman için güçsüz ve aciz bir düşmana; Onunla düşüp kalktığını görmek faiz yemeye ve diğer kötü fiilleri işlemeye; Şeytanı...
  3. Özgün-Şeytan

Özgün-Şeytan

kırk canım olsa birini vermem sen deymezsindeyişmezsin seni sahibin sevsin hangimiz haklı dünyalar farklı bu alemde işim olmaz yaram kalbimde saklı bu gece kalbimi evde bıraktım ruhumu artık şeytana sattım seni sevmekle büyük hata yaptım elveda tatlım
  4. şeytanın hileleri1

şeytanın hileleri1

şeytanın hileleri, nelerdir, hadisler, hz.muhammed, rivayetler, ile ilgili bilgileri veriyoruz arkadaşlar Cici meleklerim, Sizler için kesinlikle okunmasını önerdiğim bir yazı ekliyorum.İnsanın hayatını değiştirecek türde bu konuyu bi kaç bölümde sizlerle paylaşacağım .İnşaallah beğenirsiniz .Hepimize ibret olması ve ders çıkarmamız dileğiyle.. İbn-i Abbas (r.a.) Hz.'inden naklen...
  5. şeytanın hileleri3

şeytanın hileleri3

şeytanın sevmedikleri, hileleri, hz.muhammed, hadisleri, rivayetler, ile ilgili merak edilen herşey burda meleklerim Meleklerim, Şeytanın hileleri serimizin üçüncüsüyle karşınızdayım.Konu sonunda ikinci ve birinci bölümlerin linklerini bulacaksınız.Okuyup ,ibret ve ders almak ümidiyle devam ediyorum... Bilmez misin ki; ya Muhammed, baş ol*ma sevgisi yine büyük günahların en büyük*leri...

Sayfayı Paylaş