gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Şifa Deposu Nar Suyu Hazırlamak İsteyenlere İşte Tarifi

Konu, 'İçki - İçecekler' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

Ev Yapımı Nar Suyu Evde Nar Suyu Yapımı

Sevgili melekler, bir deterjan firmasının reklamı var bilirsiniz, Hazal Kaya arıcıların giydiği kostüme benzer bir kıyafetle nar suyu sıkmaya çalışıyorken annesi yetişiyor hani :) Gerçekten de nar suyu sıkmak tam bir işkence. Ancak nar o kadar faydalı ve sağlıklı bir gıda ki, hepimiz bu işkenceye seve seve katlanıyoruz. Bu yazımızda da ev yapımı nar suyu nasıl yapılır sizlere tarif etmek istiyoruz :)

Malzemeler

*2 kg. Nar,1/2 adet limon suyu,2 su bardağı su,1 kg. şeker

Yapılışı

*Narlar temizlenir. Bir tencereye konulur Su ilave edilip kaynatılır. Kaynatılan nar taneleri tel süzgeçten ezilerek geçirilir.Nar suyuna şeker ilave edilerek tekrar kaynatılır.Bu esnada yarım limonun suyu ilave edilir. İşte bayanlar hepsi bu kadar oldukca basit değilmi hemde çok faydalı Afiyet Olsun

Şifa Deposu Nar Suyu Hazırlamak İsteyenlere İşte Tarifi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Isırgan otu şifa deposu

Isırgan otu şifa deposu

Antik çağlardan bu yana tedavi edici bir bitki olarak kullanılan ısırgan bitkisinden elde edilen ilaçların birçok hastalığı ve rahatsızlığı önlediği açıklandı. Ordu Üniversitesi (ODÜ) Bahçe Bitkileri Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Atnan Uğur, Karadeniz Bölgesi'nde çok miktarda bulunan ısırganın sağlık açısından birçok hastalığın tedavisinde kullanıldığını belirtti. Isırganın özellikle...
  2. Nardan gelen şifa mucizesi

Nardan gelen şifa mucizesi

Kalbi kuvvetlendiren nar suyu, karaciğer zafiyetini giderdiği gibi mide iltihabını ve ağrısını geçiriyor... İşte nar suyunun saymakla bitmeyen şifa kapıları... Bugünlerde pazarlarda bolca bulunan narın suyundan istifade etmek mümkün. Nar suyu böbrek ve karaciğer hastalıklarına karşı çok faydalı. Nar suyu yüksek tansiyon hastalığının tedavisinde, kalp ağrılarında, basur hastalığının...
  3. Şifa Deposu Zeytin Yaprağının Faydaları

Şifa Deposu Zeytin Yaprağının Faydaları

zeytin yaprağının faydaları zeytinyapragınınfaydaları kadın, kadın sağlığı, kadınlar, kadınlar ve sağlık, Sağlık, sağlık haberleri, sağlıklı beslenme, Şifalı Bitkiler, şifalı bitkiler neye iyi gelir, yararlı ve pratik bilgiler, zeytin yaprağı, Zeytin Yaprağının faydaları, Zeytin Yaprağının yararları Kur’an’ da da adı geçen bitkilerden birisi olan zeytinin yaprağı da şifa deposu. İşte...
  4. Ev Yapımı Nar Suyu tarifi istiyorum sizden

Ev Yapımı Nar Suyu tarifi istiyorum sizden

Ramazan ayında iftarda ve iftardan sonra ikram edebileceğim ve içeriğini bildiğim içecekler istiyorum yani içecekleri kendim yapmak istiyorum ve eşim nar suyunu çok seviyor acaba Ev Yapımı Nar Suyu yapımını bilen var mı aranızda?
  5. Beyaz Mozaik Pasta Yapmak İsteyenlere İşte Tarifi

Beyaz Mozaik Pasta Yapmak İsteyenlere İşte Tarifi

Beyaz Mozaik Pasta Nasıl Yapılır Ev Yapımı Beyaz Mozaik Pasta Tarifi Sevgili melekler, tatlı tarifleri bölümümüzde bu kez beyaz mozaik pasta nasıl yapılır öğrenmek isteyen tüm meleklerimize ve sayın misafirlerimize tarifini vermek istiyoruz. İşte canı pasta çekenlere kolaylıkla yapabilecekleri Ev Yapımı Beyaz Mozaik Pasta Tarifi ..:) Malzemeler: 100 gr kuru üzüm 1 paket bebe...

Sayfayı Paylaş