gebe
  1. esennruzgar

esennruzgar Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    748
    Ödül Puanları:
    0

Sodalı Muffin & Kek ( resimli)

Konu, 'Kekler - Pastalar' kısmında esennruzgar tarafından paylaşıldı.

sodalı muffin nasıl yapılır sodalı muffin tarifi aslında bu sodalı muffinimin bir anısı var.yemek yapmayı seven biri olarak gündüz ne yapıcağımı planladım ve tuzlu keki muffin kalıplarına koymaya karar verdim. eve geldim bütün malz. hazırladım yoğurt yok eyvahlar olsun ne yapmalı ne yapmalı dışarı çıkıp alsam hava buz gidicek gibi değilim hemen aklıma dolaptaki sodalar geldi süt olsa süt koyucam ama o da yok bende sodayı aldım ve yoğurt yerine kullandım.adına da sodalı muffin koydum sonra nette gezinirken muffinlere soda katıldığını gördüm artık buna yoğurt yerine hep soda kullanıyorum ve yoğurtlu olandan daha güzel oluyor oluyor :) [​IMG] tarifine gelincmalz.
    1 patates
    1 küçük kuru soğan
    yarım şişe soda
    1 paket kabartma tozu
    aldığı kadar un
    2 yumurta
    çay bard. sıvı yağ
    tuz,pulbiber,karabiber,nane ( arzuya göre maydanoz)

yapılışı: patatesleri ve soğanları küçük küçük kesip tavada biraz soteliyoruz.
    başka bir kapta diğer malz. katıyoruz.önce yumurta ve yağı çırpıyoruz sonra soda ve un kabartma tozu
    tuz ve baharatları katıyoruz.
    muffin kalıplarına döküp önceden ısıtılmış fırında 170 derecede 20 25 dk kadar tutuyoruz ve her zamanki gibi kurdan testine tabii tutuyoruz.e

siyahinci50 bunu beğendi.
Sodalı Muffin & Kek ( resimli) konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. çook şirinn ELMALI MUFFİN KEK

çook şirinn ELMALI MUFFİN KEK

muffin kek muffin kekler kek tarifleri tarifi cocuklar icin Malzemeler: 1 su bardağı toz şeker 1/2 su bardağı zeytinyağı veya sıvıyağ 1,5-2su bardağı un 3 yumurta yarım çay bardağı süt 1 çay bardağı portakal suyu 1 paket kabartma tozu 1 paket vanilya 2 elma rendesi 1 çay kaşığı tarçın Üzeri için 1 paket kremşanti,gıda boyası Yapılışı: 1.Kabımızın içerisine yumurta ve şekerimizi koyup köpük...
  2. Sodalı Limonlu Kek

Sodalı Limonlu Kek

sodalı limonlu kek limonlu sodalı kek limon meyve Özel bir misafiniz mi konuk oluyor. Onun için çok özel bir lezzet hazırlamayı düşünüyorsanız sodalı limonlu kek harika olacaktır. Şık sunumu ve enfes tadıyla tadı damağınızda kalacaktır. Malzemeler 3 adet yumurta 1 Su bardağı soda 1 Çay bardağı sıvı yağ 1 Su bardağı toz şeker 1 Paket kabartma tozu 1 Adet limonun rendesi 1 Paket vanilya...
  3. Kakaolu Kek (ıslak kek resimli)

Kakaolu Kek (ıslak kek resimli)

ıslak kek tarifi ıslak kek nasıl pişirilir ıslak kek malzemeleri çikolata krizim tuttuğunda aklıma ilk gelen şey nedense çikolatalı kek oluyor. ıslak kekin beni cezbedici bir yanı var. çok kolay pratik olmasıda ayrıca işime geldi tabi. akşamları çayın yanında birşeyler arıyor insan. bende en sevdiğim keki yapıyorum elbette. malzemelerine ve yapılışına gelince meleklerim 2 su bardağı süt 2...
  4. Resimli Sade Kek Tarifi

Resimli Sade Kek Tarifi

Resimli Sade Kek Tarifi Selam kızlar sizden sade kek nasıl yapılır diye bana yazmanızı rica ediyorum.
  5. Benekli Muffin Kek Nasıl Yapılır Diyenlere İşte Tarifi

Benekli Muffin Kek Nasıl Yapılır Diyenlere İşte Tarifi

Resimli Benekli Muffinler Tarifi Benekli Muffin Nasıl Yapılır Sevgili melekler, misafir sofralarınızda çok şık duracak, çocuklarınızın doğum günleri için biçilmez kaftan bir kek tarifi ile karşınızdayız. Çocukların kapış kapış edeceği benekli muffin nasıl yapılır diye merak eden meleklerimiz ve sayın misafirlerimiz için işte Resimli Benekli Muffinler Tarifi ... :) Benekli Muffinler...

Sayfayı Paylaş