gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Stres cildinize ne yapar

Konu, 'Cilt Bakımı' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

cilt sorunları, hastalıkları, nedenleri, sebepleri, stresin etkileri ve çözümleri burada arkadaşlar

Cildinizin eski sağlığını yitirmesinde, büyük önem taşıyan stresin, cildinize neler yaptığını biliyor musunuz? Bilseydiniz, eminim stres yapmazdınız Melek'ler:) O halde öğrenin ve stresten arının diyor ve sizi bilgilerle başbaşa bırakıyorum:D

Sivilceler, siyah noktalar ve kaşıntılar için her şeyi deniyor ancak bir çözüm bulamıyorsan, cildinin stres altında olduğunu düşünmeye başlayabilirsin.

Stres cildine ne yapar?
    Vücudun stres altında oluğunu hissettiğinde kortizol ve adrenalin gibi hormonlar salgılar. Bu hormonlar cildinde şunlara neden olabilir:

Sivilceler: Kortizol, yağ bezlerinin daha fazla yağ salgılamasına neden olur. Normalde bu yağ, cildin için besleyicidir ama bakteriler de bu yağla beslenince cildinde sivilceler oluşabilir.

Pullanma ve kuruma
    Stres, cildin normal arındırma sürecini bozan bir protein olan saytokin salgılanmasına neden olur. Bu protein yüzünden cildin kurur ve pul pul bir görünüm alır.

Donukluk
    Endişe, yüzündeki kanın beyin, kalp ve kaslarda toplanmasına neden olur. Kansız kalan cildin de solgun görünür.

Stresi durdur!
    Cildini nemlendir! Her gün sabah ve akşam cilt tipine uygun bir nemlendirici kullanmayı ihmal etme.

Spor yap! Hareket etmek kan dolaşımını hızlandırır ve sana sağlıklı ve parlak bir görünüm sağlar.

Su iç! Günde en az iki litre su içmek, hücrelerin stres kimyasallarıyla savaşmasına yardım eder.

Kafeinden uzak dur! Kahve ve kola gibi kafeinli içecekler, vücudunda strese neden olan kortizol hormonunun daha fazla salgılanmasına neden olur.

-Sigara içme! Tütünde bulunan serbest radikaller cildinin kendini yenileme süresini uzatır.

Stres cildinize ne yapar konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Ne yaparsınız?

Ne yaparsınız?

Telefonun çekmediği ve ıssız bi yolda kar yağmaya başlıyor. Zincir takmak üzere arabanızı durduruyorsunuz. Arka lastiklerden birini söküp 4 tane vidayı kenara koyuyorsunuz. Bir süre sonra her yeri kar kaplıyor ve vidaları nereye koyduğunuzu bulamıyorsunuz. Oysa lastiği tekrar takıp, acilen yola devam etmeniz gerekiyor. Ne Yaparsınız?
  2. Cildimiz neden kurur?

Cildimiz neden kurur?

Kuru ciltler, yaşlanmaya daha çabuk meyillidir ve kuru cilde sahip olanlar "cildim neden kuruyor ki acaba?" diye merak ederler. İşte o merakı giderecek bilgiler Melek'ler:) Cilt kurumalarının birçok farklı nedenleri vardır. Cilt kuruluğunun sebeplerine değinecek olursa: • İhtiyoz diye tabir edilen genetik bir hastalık olan cilt kuruluğudur. Doğumsal nedenlerden kaynaklanan bu cilt...
  3. Stres Nedir?

Stres Nedir?

aşırı yorgunluk,nedenleri,belirtileri,ne yapmalıyız,strese çözüm burda arkadaşlar... Stresi, günlük yaşamda karşılaşılan olayların, insan ilişkilerindeki baskının sonucu hissedilen sıkıntı yada zorlanma durumu olarak tarif edebiliriz. Stres hem bedenen hem de ruhen kişiye birçok zarar vermekle birlikte, belli bir stresin faydalı olduğu durumlar da vardır. Stres kişide bağışıklık...
  4. Cildimiz Neden Yaşlanıyor?

Cildimiz Neden Yaşlanıyor?

Bu konu; Cildimiz Neden Yaşlanıyor hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, hangimiz istemeyiz, cildimiz bir bebeğinki gibi yumuşak ve pürüzsüz kalsın, kırışmasın. Ancak ne yazık ki geçen yıllarla birlikte cildimiz kırışıyor. Bu durumu geciktirebilmek için nelere dikkat etmemiz gerektiğini ve cildi kırıştıran etkenlerin neler olduğunu aşağıdaki makalemizde bulabilirsiniz......
  5. Ne yaparım

Ne yaparım

Ben aldatıldım.Eşim olacak o adam işte çok önemli dosyalar falan var diyodu eve gelemiyecekmiş.Arkadaşıma giderken kızla gördüm böyle genö alımlı sarışın bi kız .Böyle minicik şort bide ip askılı bir badı giymiş o eşim olcak adama saarılşmışlar bide aradım o sırada nerdesin diy hala işteyim diyo.Eve gel dedim kavgs ettik üstüne dayak yedim.Boşanma davası acıcam dedim bıçk tuttu yaa.Burayada...

Sayfayı Paylaş