gebe
  1. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113

Su Nasıl İçilir?

Konu, 'Bunları Biliyor musunuz ?' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

su nasıl içilir su nasıl içilmeli

Sevgili melekler, başlık garibinize gitmesin, zira suyun da içilirken dikkat edilmesi gereken noktaları var. Nedir bunlar diyor ve merak ediyorsanız, buyrun yazımıza...

Su içerken dikkat etmeniz gereken bir kaç öneri var bunlardan ilki suyu kafanıza dikerek içmenin yerine yudum yudum yavaş yavaş ve özellikle hatırlatmak istiyoruzki sağlık açısından bu çok mühim mutlaka suyunuzu oturarak için.

Özellikle günlük su tüketim miktarını sekiz ile on bardak kadar olmalıdır.Yani günde içeceğiniz 2 yada 2.5 litre su ihtiyacınız olan suyun karşılanması için yeterlidir.Yeterince su içmeniz sonrasında kabızlık ve halsizlik gibi şikayetlerinizden kurtulacaksınız.

Suyun az içilmesiinn sorun olmasına karşılık fazla su içemninde sağlığınıız olumsuz etkiliyeceğini sakın unutmayın.Fazla içilen su özelliklede 5 litreden fazla içeceğiniz su oldukça skaıncalıdır.Çok içtiğiniz su nedeniyle böbreklerinizden mineral atımı başlayacaktır aşırı su içmekten de skınmalısınız kendinizi.

karakuzu bunu beğendi.
  2. Asena_Sule

Asena_Sule Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    990
    Ödül Puanları:
    163
    bide suyu oturarark içmek iyiyimiş sağlık açsından ayakta içilen su 12 parmak bağırsağa direk gidermiş uda zarar verirmiş

3. karakuzu

karakuzu Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    476
    Ödül Puanları:
    113
    Ayyy hicte oturup icemem yaa hep ayakta icerim genelde. Nyse bundan sonra su icerken otururum artik :D:D

4. ilyada

ilyada Forum Okuru

günde rahat 5 lt içerim bugüne kadarda bir problemim olmadı allah a şükür. sürekli tuvalete çıkmak dışında :)

5. BAŞAK.ece

BAŞAK.ece Forum Okuru

bende günde 6 bardak içerim ama bu sıcakta suyun miktarı artıyor :D

Su Nasıl İçilir? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Boza nasıl içilir?

Boza nasıl içilir?

boza nasıl içilir boza nasil icilir hazır nasıl içilir nedir hazır yapılır Arkadaşlar bu akşam market alışverişimizde merak edip boza aldık neyse eve geldik ve eşimle birbirimize bakıp acaba bunu nasıl içiyoruz diye sorduk ne yazıkki ikimizde nasıl içildiğini bilmiyorduk:D Özellikle eski İstanbul'un en meşhur içeceği diye bildiğim bozayı Mersin'de alırsan tabiki nasıl içildiğini bilmezsin:D...
  2. Zayıflama Çayları Nasıl İçilir ?

Zayıflama Çayları Nasıl İçilir ?

form çayı ne zaman içilmeli zayıflama çayları ne zaman içilmeli mate çayı mate nasıl demlenir form çayları içilir Zayıflama çayı olarak içtiğimiz yeşilçay ve benzer doğal bitkisel çayların da bir içme kuralı var. Bu çaylar gelişigüzel içilmemeli. Her gün abanıp da 10 bardak içmek olmaz değil mi ? Zayıflama çaylarını her gün en az 1 kupa en çok 3-4 kupa içiniz. Bolca da su tüketmeyi ihmal...
  3. Gebelikte Maden Suyu içilir mi faydalı mı?

Gebelikte Maden Suyu içilir mi faydalı mı?

Merhaba arkadaşlar ben 5 aylık hamileyim ve size bir sorum olacak ara ara midem yanıyor ve hazımsızlık oluyor ve eskiden bunun için maden suyu içerdim iyi gelirdi ama şimdi gebeyim herşeyi içemiyorum sizce Gebelikte Maden Suyu içilir mi zararlı mı yoksa faydalı mı olur?
  4. Bora Bora Adasına Nasıl Gidilir? Ne Yenilir Ne İçilir?

Bora Bora Adasına Nasıl Gidilir? Ne Yenilir Ne İçilir?

Bu konu; Bora Bora Adasına Nasıl Gidilir? Ne Yenilir Ne İçilir? hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, dünyanın en gözde tatil beldelerinden biri olan Bora Bora Adası bu yazımızın konusu. Tahiti'nin kuzeybatısında kalan Bora Boraya nasıl gidilir, ne yenir, ne içilir, yazımıza bir göz atalım..:) Son James Bond olarak ünlenen Pierce Brosnan, güzel karısı ve dört çocuğuyla Bora...
  5. Adetli iken Soğan Suyu içilir Mi?

Adetli iken Soğan Suyu içilir Mi?

adetliyken soğan suyu içmek adeti kesermi,adetliyken soğan suyu içmek etkili olurmu,adetliyken soğan kürü yapılırmı,adet dönemi ve soğan kürü hakkında bilgiler Bayanlar dünyanın en özel varlıkları. Özel bir sisteme sahipler ve bu sistem nedeniyle bir erkekten çok daha fazla hastalığa yakalanabilmekteler. Bütün bunları yaşayan bir bayan için sürekli ila kullanması mantıklı bir hareket...

Sayfayı Paylaş