gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Sultan Aziz Tatlısı Nasıl Yapılır ?

Konu, 'Tatlılar' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

Sultan Aziz Tatlısı nasıl yapılır Sultan Aziz Tatlısı Yapılışı

Sevgili melekler, bu yazımızda tam da adına yakışır, bol yemişli, sultanlara layık Sultan Aziz tatlısı tarifini sizlerle paylaşacağız :)

Sultan Aziz Tatlısı Malzemeler

bir buçuk kahve fincanı pirinç unu
    yarım kahve fincanı mısır nişastası
    7 su bardağı süt
    bir buçuk su bardağı toz şeker
    1 su bardağı soğuk su
    bir tutam tuz
    1 kahve fincanı hindistancevizi
    1 su bardağı çekirdeksiz kuru üzüm
    1 çay bardağı tuzsuz badem (kavrulup, kabukları soyulmuş)
    1 kahve fincanı rendelenmiş portakal kabuğu

Sultan Aziz Tatlısı Tarifi
    Bademleri robottan geçirin. Üzümleri yıkayıp süzün. Bir tencereye 7 su bardağı süt, bir tutam tuz, 1 kahve fincanı rendelenmiş portakal kabuğu ve toz şekeri koyup orta ateşe kaynatın. Bu arada bir kasede nişasta ve pirinç ununu, 1 su bardağı soğuk su ile karıştırın. Kaynamakta olan süte yavaşça karıştırarak bu karışımı ekleyin. Süt boza kıvamına gelince, ezilmiş badem, hindistancevizi ve 1 su bardağı üzümü atın. Karıştırarak tatlıya yedirin ve hemen ateşten alın. Tatlıyı kaselere boşaltıp soğutun ve dilediğiniz şekilde süsleyip, dilerseniz servis tabağına ters çevirerek, servis yapın.

Sultan Aziz Tatlısı Nasıl Yapılır ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Gökkuşağı Tatlısı nasıl yapılır

Gökkuşağı Tatlısı nasıl yapılır

Gökkuşağı Tatlısı gökkuşağı tatlısı ben irmikli tatlıları çok severim buda onlardan biri ve oldukça kolay ve güzel bir tatlı daha seveceğinizi umuyorum:) Malzemeler: * 3 yumurta * 1 çay bardağı şeker * 3 çay bardağı yoğurt * 1 çay bardağı sıvıyağ * 3 çay bardağı irmik * 3 çay bardağı un * 2 paket kabartma tozu şerbeti: * 3,5 su bardağı su...
  2. Sultan Aziz Tatlısı Tarifi Resimli

Sultan Aziz Tatlısı Tarifi Resimli

Sultan Aziz Tatlısı Tarifi Resimli Arkadaşlar selam olsun diyor ve sizden Sultan Aziz Tatlısı Tarifini istiyorum.
  3. Demir tatlısı  nasıl yapılır?

Demir tatlısı nasıl yapılır?

Bu konu; demir tatlısı nasıl yapılır ile ilgili bilgi vermektedir. Meleklerim bu tatlıyı hiç deneyen yada yiyen var mı bilmem ama bir denerseniz bir daha vazgeçemezsiniz. :tik: Aslında yapımı kolay olan bu tatlı oldukça gösterişli oluyor. Annem ben küçükken bu tatlıyı üzerine toz şeker ekleyerek okul dönüşlerimize hazırlardı ve çok beğenerek yerdik (her ne kadar ağabeyim beni kandırıp daha...
  4. İncir tatlısı nasıl yapılır?

İncir tatlısı nasıl yapılır?

Meleklerim evde incirimiz var ve değerlendirmek istiyordum farklı bir tarifim olsun istedim Aydınlı bir öğretmen arkadaşım bana şahane bir tarif verdi tabi siz meleklerimle paylaşmadan edemedim işte tarifimiz :hayal: Bildiğimiz kek malzemesini kullanacağız sadece yağ biraz daha az ve içine 8tane kuru inciri ıslatıp küçük küçük doğrayarak ekliyoruz,bir su bardağı iri çekilmiş cevizle de...
  5. Pepeçura Tatlısı Nasıl Yapılır?

Pepeçura Tatlısı Nasıl Yapılır?

pepeçura tarifi, pepeçura malzemeleri, pepecura nasıl yapılır Daha tarifini ve lezzetini bile bilmeden ismini sempatik bulduğum pepeçurayı sizlerle paylaşmak istedim. Görüntüsü oldukça lezzetli görünen ve özellikle hafif tatlı sevenler için oldukça ideal olan pepeçuranın malzemeleri ile birlikte tarifini sizlerle paylaşıyorum. 1 kg. siyah üzümü iyice yıkayalım.6 su bardağı suyla...

Sayfayı Paylaş