gebe
  1. Dantelli_Peri

Dantelli_Peri Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Tahinli Cevizli Yufka Sarması

Konu, 'Hamur İşleri' kısmında Dantelli_Peri tarafından paylaşıldı.

tahinli yufka sarma yufkalı tahinli tatlı cevizli yufka sarması böreği tatlısı Tahinli Cevizli Yufka Sarması

Malzeme :

* 2 yufka
    * 1 su b. ceviz
    * 2 çorba k. toz şeker
    * 1 tatlı k. tarçın
    * 4-5 çorba k. tahin
    * Pudra şekeri
    Hazirlanisi :

İlk önce yufkayı zemine serin. Üzerine tahin sürün.Tahinin üzerine toz şeker,tarçın,ve ceviz parçaları ilave edin. Yufkayı srın ve rulo yapın.Daha sonra yufkayı verev şeklinde kesin. Tahinli cevizli yufkayı fırın tepsisine dizin.

Öncden ısıtılmış olan 180 dercelik fırında pişirin

Not: Tahinle pekmezi karıştırıp yufkanın üzerinede yayabilirsiniz ben o şekilde yaptım güzel oldu​

2. esra

esra Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Tahinli Cevizli Yufka Sarması
    oooo yemede yanında yat emeğine sağlık cnm hemen deniyeceğim

Tahinli Cevizli Yufka Sarması konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Yufka

Yufka

Geniş rızka delalet eder. Gözleme, geniş ve seçkin rızka delalet eder.Rüyada yufka görmek çektiğiniz sıkıntılardan kurtulacağınıza ve rahat ve huzurlu bir hayat göstereceğinize işaret eder. Rüyada yufka görmek çektiğiniz sıkıntılardan kurtulacağınıza ve rahat ve huzurlu bir hayat göstereceğinize işaret eder. Rüyada yufka almak, sizin himayenizde olan bir kimsenin sizden aldigi cüretle...
  2. tahinli cevizli çörek

tahinli cevizli çörek

tahinli cevizli çörek cevizli çörek tahinli corek pastane usulü Malzemeler: Hamuru: 1 Corba kasigi maya 1 Corba kasigi toz seker 1 Cay kasigi tuz 1/2 Cay bardagi sivi yag 75 g tereyagi (oda sicakliginda, yumusak) 3 Cay bardagi ilik sut Aldigi kadar un (yaklasik 3 su bardagi) Ici: 1 Su bardagi tahin 1 Su bardagi toz seker Uzeri: 1 Yumurta sarisi Cekilmis ceviz veya susam Yapilisi: Un, seker,...
  3. Üzümlü Cevizli Parmak Sarması

Üzümlü Cevizli Parmak Sarması

yeni tarifler ekleyeyim dedim...biraz gezdikten sonra bunu gördüm ve sizinde benm kadar beğeneceğinizi düşünüyorum... Malzemeler: 8 milföy hamuru 1 çay b. kuru üzüm 1 çay b. ceviz portakal kabuğu pudra şekeri 1 yumurta Hazırlanışı: Karıştırma kabına 1 çay bardağı kuru üzüm,1 çay bardağı ceviz,portakal kabuğu,pudra şekeri ve 1 adet yumurtayı kırın.Tüm malzemeyi karıştırın.Milföy...
  4. Tahinli cevizli kurabiye

Tahinli cevizli kurabiye

tahinli cevizli kurabiye cevizli tahinli kurabiye tahınlı kurabıye tahinli cevizli kurabiye, tahinli cevizli kurabiye tarifi, tahinli cevizli kurabiye tarifleri, Çocuklarınıza , eşinize ve kendinize mükemmel bir lezzet sunmak istiyorsanız şayet, size enfes bir kurabiye tarifimz var Melek'ler:) Tahini ve cevizi alın gelin, kurabiyeyi yapmaya başlayın Melek'lerim:) 1 su bardağı ceviz...
  5. Tahinli Yufka Tatlısı Tarifi Resimli

Tahinli Yufka Tatlısı Tarifi Resimli

Tahinli Yufka Tatlısı Tarifi Resimli yapılışını yazın bana lütfen kızlar ya çok istiyorum Tahinli Yufka Tatlısını yapmayı

Sayfayı Paylaş