gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.216
    Ödül Puanları:
    113

Taze Fasülye Turşusu

Konu, 'Turşular' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

taze fasulye turşusu taze fasulye turşusu nasıl yapılır nasıl yapılır kurulur fasülye yapılışı Malzemeler Taze fasulye, tuz, sarımsak

Yemeğin Tarifi
    Fasulyelerin baş ve uç kısımları bıçakla kesilip, varsa kılçıkları ayıklanır. Kaynamakta olan suya atılıp 2-3 dakika haşlanır. Soğuk su içinde soğutulur. Turşu kabına konulurken sarımsak, limon ve soğan dilimleri ve isteğe göre çeşitli baharat ilave edilir,
    Üzerine baskı konduktan sonra %6 tuzlu salamura ile doldurulur.
    Diğer işlemler patlıcan turşusundaki gibi yapılır.
    Fasulyenin haşlanarak sade turşusu yapıldığı gibi, diğer malzemelerle birlikte, haşlanmadan da turşu yapımında kullanılabilir.

Taze Fasülye Turşusu konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. fasülye turşusu kavurması

fasülye turşusu kavurması

kumpir tarifi fasulye turşusu nasıl yapılır fasulye turşusu kavurması turşu kavurması nasıl yapılır kumpir Malzemeler 1 kaşık tereyağı 2 tabak fasulye turşusu 2 adet orta boy soğan 1-2 kaşık sıvı yağ Yapılışı Fasulye turşusu bol suda yıkanır. Tuzu çıkınca küçük parçalar halinde doğranır. Tavada eritilmiş tereyağının içine ince doğranmış soğanlar ve sıvı yağ ilave edilerek...
  2. Zeytinyağlı Taze Fasülye (Düdüklüde)

Zeytinyağlı Taze Fasülye (Düdüklüde)

taze fasulye düdüklüde kaç dakika yeşil fasulye düdüklüde kaç dakikada pişer düdüklü tencerede taze fasülye düdüklü tencerede dakikada pişer zeytinyağlı taze fasülye, düdüklüde nasıl pişirilir, malzemeleri nelerdir, resimleri, ile ilgili bilgileri burada bulabilirsiniz Sevgili melekler, Ben ,gerek etli gerek zeytinyağlı olsun , pek çok yemekte de olduğu gibi,fasülyeyi her zaman düdüklü...
  3. Mis Gibi Etli Taze Fasülye Yemeği Tarifi

Mis Gibi Etli Taze Fasülye Yemeği Tarifi

Etli Taze Fasulye Nasıl Yapılır Etli Fasulye Yemeği Tarifi Yaz aylarının en sevilen sebze yemekleri içinde yer alan taze fasülye özellikle kuzu etiyle yapıldığında tadına doyulmaz melekler :) Ancak kuzu eti size ağır geliyorsa dana etini de rahatlıkla tercih edebilirsiniz :) Bu yazımızda etli taze fasülye nasıl yapılır anlatmaya çalışacağız sizlere. :) Etli taze fasulye için gerekli olan...
  4. Taze Fasülye Çorbası Tarifi İçin Buyrun Konumuza...

Taze Fasülye Çorbası Tarifi İçin Buyrun Konumuza...

Taze Fasulye Çorbası Tarifi Taze Fasulye Çorbası Yapılışı Zeytinyağlı taze fasülye, etli taze fasülye, fasülye kavurması yedim de hiç taze fasülye çorbası içmemiştim melekler :) Bu tarifi görür görmez de daha denemeden hemen sizlerle paylaşmak istedim. Buyrun taze fasülye çorbası tarifine.. :) Malzemeler: 500 gr taze fasulye 1 adet domates 1 adet yumurta 2 çorba kaşığı un 2 çorba kaşığı...
  5. Taze Fasülyenin Yararlarını Biliyor musunuz ?

Taze Fasülyenin Yararlarını Biliyor musunuz ?

Bu konu; taze fasülyenin faydaları hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, yaz aylarının en sev,len sebzelerinin başında hiç şüphesiz taze fasülye geliyor. Öyle ki yazdan tazecik fasülyeleri şoklayıp derin dondurucularda kış için saklıyor, konservelerini yapıyoruz. Sırf bu nefis lezzetten mahrum kalmamak için. Tabi taze fasülyenin faydalarını da unutmamak gerek... Tam bir...

Sayfayı Paylaş