gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.216
    Ödül Puanları:
    113

Ton Balığı Salatası

Konu, 'Salatalar' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Gereçler:
    1 adet göbek salata
    2 adet ton balığı konservesi
    1 adet tane mısır konservesi
    10 yaprak roka
    5 çorba kaşığı mayonez(isteğ e bağlı) 5 çay kaşığı soya
    3 çorba kaşığı balzemik sos
    5 çay kaşığı sumak
    2 çay kaşığı zeytin yağı
    2 çay limon suyu
    tuz
    Yapılışı:
    ton balığı konservelerinin birini boşaltmak şartı ile ikisinide derin bir salata kasesine boşaltılır.ardından tüm mısır konservesini mayanezide ekleyip karıştırın.göbek salatayı istediğiniz irilikte doğrıyarakilave edin.ilave ettiğiniz her malzemeyi mayonezi karıştıracak şekilde karıştırın.roka yapraklarını ellinizde tutamlar halinde kopararak ekleyin.tuz ilave edin,limon suyu,balzemik sosve zeytin yağını ekleyip üzerine sumak serpin ve mayonez her yerine dağılana kadar karıştırın.
    Servis Önerileri:
    salatayı kesinlikle beklet meyiniz yaptığınız gün tüketmeye özen gözsteriniz..
    afiyet olsun..

Ton Balığı Salatası konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Ton Balıklı Avokado Salatası

Ton Balıklı Avokado Salatası

Ton Balıklı Avokado Salatasi Malzemeler2 avokado 1 kutu ton baligi konservesi (catalla ezilmis) ½ kutu misir konservesi ½ cay bardagi kadar dogranmis aci biber tursusu 1 yemek kasigi mayonez (eklemeseniz de olabilir zaten avokado yeterince yagli) 2 dal yesil sogan (ince dogranmis) Arzu edilirse salatalik tursusu da eklenebilir. Yapilisi Once avocadolar yikanir ve ortadan (boylamasina) ikiye...
  2. Mayonezli balık salatası

Mayonezli balık salatası

Melişlerim bu salata tarifini mutlaka deneyin çok beğeneceksiniz:)işte tariffff... Malzemeler 1 çorba kaşığı tuz 1 kg kefal levrek ve ya kırlangıç 1 soğan 10 dal maydonoz 4 tane kornişon 8 çorba kaşığı mayonez Hazırlanışı Balıkları temizleyip ayıkladıktan sonra parçalara ayırarak tencereye yerleştirin.Balıkların arasında da soyulmuş ve ikiye bölünmüş soğanla maydonoz dallarını...
  3. Ton Balığı

Ton Balığı

Adamcağızı kazıklamışlar yahu ton balığı bulun zavallıya :D:D
  4. Gebelikte ton balığı yenileyebilir mi?

Gebelikte ton balığı yenileyebilir mi?

Omega 3 alımı Gebelikte balık tüketimi Selam kızlar Balık gebelikte çok önemli peki ton balığı hayet pratik olan ton balığı yenilebirmiTon balığı hazır kutulanmış konserve şeklinde tüketilebileceği gibi bütün eti biftek gibi ızgara şeklinde de yenilebilir. Gebelikte önerdiğimiz konserve ve light olarak adlandırılan yağsız ton balığı tüketilmesidir. Bunda sınır haftada 2 porsiyonun...
  5. bebeğime ton balığı yedirebilir miyim?

bebeğime ton balığı yedirebilir miyim?

Selam bi sorum olacak bebegim 16 aylık bulunduğum yerde taze balık bulmam zor balık geliyo ama ben güvenemiyorum bayattır diye ama bebegimede yedirmek istiyorum marketlerde satılan dardanel ton varya o dikkatimi çekti yüzde yüz balık diyo ondan yedirsem olur mu sizce?

Sayfayı Paylaş