gebe
  1. $ul€

$ul€ Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    424
    Ödül Puanları:
    0

Üzümlü Cevizli Parmak Sarması

Konu, 'Hamur İşleri' kısmında $ul€ tarafından paylaşıldı.

yeni tarifler ekleyeyim dedim...biraz gezdikten sonra bunu gördüm ve sizinde benm kadar beğeneceğinizi düşünüyorum... [​IMG]
    Malzemeler:
    • 8 milföy hamuru
    • 1 çay b. kuru üzüm
    • 1 çay b. ceviz
    • portakal kabuğu
    • pudra şekeri
    • 1 yumurta
    Hazırlanışı:

Karıştırma kabına 1 çay bardağı kuru üzüm,1 çay bardağı ceviz,portakal kabuğu,pudra şekeri ve 1 adet yumurtayı kırın.Tüm malzemeyi karıştırın.Milföy hamurlarına içine cevizli malzemeden paylaştırın.
    Daha sonra milföy hamurlarını sarıp rulo yapın.Üzerine yumurta sarısı sürün.Fırın tepsisine dizin.Fırından çıkan üzümlü cevizli parmak sarmasını servis tabağına alın.Üzerine pudra şekeri serpin ve servis edin.

Üzümlü Cevizli Parmak Sarması konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Üzümlü ve Cevizli Kurabiyeler

Üzümlü ve Cevizli Kurabiyeler

Malzeme Listesi: 250 gram oda ısısında yumuşamış tereyağı 1 su bardağı beyaz çekirdeksiz kuru üzüm 1 su bardağı irice kıyılmış ceviz 1 su bardağı toz şeker 3 yumurta 1 paket kabartma tozu alabildiği kadar un İçine 1 portakalın kabuğunu rendelerseniz çok hoş kokuyor ve yemesi daha bir hoş oluyor. İsteğe bağlı olarak pişmiş kurabiyelerinizin üzerine pudra şekeri eleyebilirsiniz (çay...
  2. ÜzÜmlÜ KeŞkÜl

ÜzÜmlÜ KeŞkÜl

Malzemeler 1 çay bardağı pirinç 100 gram badem 4 su bardağı süt 2 su bardağı toz şeker 1 çay bardağı üzüm suyu 1 kase çekirdeksiz üzüm 2 çorba kaşığı hindistan cevizi 1 çorba kaşığı çekilmiş şam fıstığı YAPILIŞI Pirinç ayıklanıp, yıkanır. Bir gece suda bekletilir. Ertesi gün robotta çekilir. Bademler sıcak suda bekletilip kabukları soyulur. Ayıklanmış bademler bir bardak sütle...
  3. Parmak

Parmak

Eşe, çocuğa, hizmetçiye, dost ve arkadaş, anne ve babaya, güç ve kuvvete, mal ve sanata, bineğe yahut beş vakit namaza; Parmak görmek kar ve kazan vasıtalarına, mal ve refaha, kuvvet bulmaya yahut yardım görmeye, İnce ve uzun parmaklar işini güzel yapan sanatkara, etkili ve güzel yazı yazmaya, ticarette başarıya, yoksul için varlıklı kimselerin yardım ve ilgisine, Sağ elin parmakları, baş...
  4. Tahinli Cevizli Yufka Sarması

Tahinli Cevizli Yufka Sarması

tahinli yufka sarma yufkalı tahinli tatlı cevizli yufka sarması böreği tatlısı Tahinli Cevizli Yufka Sarması Malzeme : * 2 yufka * 1 su b. ceviz * 2 çorba k. toz şeker * 1 tatlı k. tarçın * 4-5 çorba k. tahin * Pudra şekeri Hazirlanisi : İlk önce yufkayı zemine serin. Üzerine tahin sürün.Tahinin üzerine toz şeker,tarçın,ve ceviz parçaları ilave edin. Yufkayı srın ve rulo yapın.Daha...
  5. Üzümlü kurabiye

Üzümlü kurabiye

100 gr un 50 gr mısır unu 1 poşet kuş üzümü 125 gr toz şeker 2 poşet vanilya 2 yumurta Eritilmiş tereyağ ile şekeri bir kapta karıştırın.Karışım düzgün bir hale gelince birer birer yumurtalarını sonra un,mısır unu ve üzümleri ilave edin.Karışımı bir tepsiye iyice aralıklı olarak küçük parçalar halinde bölün.Kurabiyeler yayılıp daha çok yer kaplayacağını aklınızda bulundurun.Fırında iki sıra...

Sayfayı Paylaş