gebe
  1. sevgi10

sevgi10 Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    7
    Ödül Puanları:
    18

Yağlı pide(balıkesir yöresine ait)

Konu, 'Yöresel Yemekler' kısmında sevgi10 tarafından paylaşıldı.

yağlı pide tarifi yağlı pide balıkesir yöresine ait yemekler yagli soğanlı [​IMG]
    MALZEMELER:
    Hamuru için:
    1 kilo un
    1 paket kuru maya(yaş mayada olabilir)
    Yarım çay bardağı sıvı yağ
    Su,tuz
    İç malzeme:
    3 adet sivri biber
    1 adet domates
    2 orta boy kuru soğan
    250 gr beyaz peynir
    Dere otu,maydanoz
    Karabiber

YAPILIŞI:
    Un,maya,su,sıvıyağ ve tuzdan ekmek hamuru yumuşaklığında hamur yapılır(kulak memesi yumuşaklığından daha yumuşak)Yağlanmış tepsiye bastırarak döşenir.Kenarlardan dışarı taşacak şekilde.Domatesler rendelenir.Soğan ince ince doğranır.Peynire karıştırılır.Dere otu ve maydanoz doğranıp karıştırılır.Biberler doğranıp ilave edilir.Karabiber atılıp tepsiye yayılır.Hamurun tepsiden taşan kısımları ile iç malzemenin üzeri kapatılır.Üzerine yoğurt ve sıvıyağ karışımı sürülür.Soğuk fırında 180 derecede pişirilir.Afiyet olsun

2. sevil-78

sevil-78 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    ellerinize sağlık çok güzel gözüküyor... denemek lazımmm

3. Epithimia

Epithimia Forum Okuru

Harikaa bir tarif

Unuttugum bir lezzetti yagli pide. Ben Edremit'liyim ve annem cok guzel yapardi yagli pideyi. Cok tesekkur ederim bu harika pideyi hatirlattigin ve paylastigin icin... Ellerine saglik.

Yağlı pide(balıkesir yöresine ait) konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Pide

Pide

rüyada kıymalı pide görmek rüyada kıymalı yemek Sıcak pide üzüntü ve hafif rahatsızlığa, Pide yemek kolaylıkla elde edilecek rızka delalet eder.Rüyasında pide görmek , hayırlı bir kısmetin işareti olarak kabul edilir. Rüyada pide görmek, güzel bir iş ve para işareti olarak kabul edilir. Rüyasinda pide görmek, hayirli bir kismetin isareti olarak kabul edilir.Rüyada pide görmek; güzel bir...
  2. Süttlü tapta(balıkesir yöresine ait bir tatlı)

Süttlü tapta(balıkesir yöresine ait bir tatlı)

balıkesir tatlıları balıkesir yöresel yemekleri yöresine ait yemekler yöresi yemekleri ege yöresine ait tatlılar Sütlü tapta, Balıkesir yöresine ait bir tatlı. Yöresel yemeklere meraklı olanlar için basit, evde kolayca hazırlanabilecek bir tarif… Hazırlama süresi 1 saat 6 kişilik Malzemeler: 1 su bardağı süt 1 su bardağı zeytinyağı 2 adet yumurta 4 su bardağı un 3 yemek kaşığı pudra...
  3. bengi-Balıkesir yöresine ait bir oyun

bengi-Balıkesir yöresine ait bir oyun

balıkesir bengi oyunu balıkesir oyun havaları yöresi oyun havaları bengi oyunu video Balıkesir'in bazı köylerinde vardır. Meselâ, Manyas ilçesinin Bölceağaç köyünde Bengi veya Cember (çenber) adı verilir. 5-20 erkek tarafından hususiyle (özellikle) gelin arabadan inmezden önce oynanır. Çanakkale'den Gelibolu ilçesinin Yeni köyünde 10-20 erkeğin topluca ve davul zurna refakatiyle yürüttükleri...
  4. Telkari mardin yöresine ait

Telkari mardin yöresine ait

Telkari modelleri örnekleri mardin telkari modelleri nasıl yapılıyor örnekler var mı ? TELKARI Telkari' nin sözcük anlamı tel ile yapılan sanattır. Ancak bu tanım, tel ile yapılan her sanatsal çalışmanın telkari olduğu anlamına gelmez. Örneğin, 'Trabzon işi' hasır örgü bileziğe tel ile yapılmasına rağmen telkari denilmez. Yine, ağaç üzerine yollar açıp içine döverek tel gömme işinin de...
  5. Diyarbakır yöresine ait yemek tarifleri arıyorum kızlar var mı acaba

Diyarbakır yöresine ait yemek tarifleri arıyorum kızlar var mı acaba

Diyarbakır yöresine ait ne bilim özellikle içli köfte kaburga dolması gibi yemekleri yapmak istiyorum. Tarif verecek bir anayiğit arıyorum kızlar. Kolaylıklar:)

Sayfayı Paylaş