gebe
  1. Gül Hanım

Gül Hanım Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    17
    Ödül Puanları:
    0

Yalancı cips ( Çay İkramı)

Konu, 'Hamur İşleri' kısmında Gül Hanım tarafından paylaşıldı.

çay yanına ikramlar cayin yanina ikram ikramlık tarifler çayın yanına ikramlar misafirlik çay saatlerinizde, çocuklarınız cips istediğinde ..güzel bir sunum yapmak istediğinizde çok hoş görünümü olan ayrıca çok lezzetli bir tarif....ben yapıp buzluğa atıyorum ..davetsiz bir misafir olunca hemen kızartıyorum çayın yanına süper oluyor

1. 3 yufka (ince yufka olursa çok güzel olur)
    2. 3-4 adet sosis( salam sucuk da olur isteğe bağlı)
    3. bir miktar kürdan
    4. kızartmak için sıvı yağ
    5. olmazsa olmaz soda kapağı
    2 veya 3 adet yufkayı üst üste koyup ikiye katlayın

elinizdeki soda veye ilaç kapağıyla yuvarlak şekilde yufkaları delin

yuvarlak kesilen 6 kat veya 4 kat yuvarlak yufkayı kürdana geçirin araya sosi geçirip tekrar 6 veya 4 kat yufka geçirin

kızdırdığınız yağda yaptığınız cipsleri kızarana kadar pişirin...

havlu kağıda alıp yağını süzdürün..

afiyet olsun...

2. özlemA

özlemA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
Yalancı cips ( Çay İkramı) konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. ikram kurabiye.........

ikram kurabiye.........

en güzel ikram tarifleri şamfıstıklı kurabiye ikram menüleri kurabiye tarifleri Malzemeler: 250 gr oda ısısında margarin 1 su bardağı pudra şekeri 1 paket vanilya, 1 çay kaşığı kabartma tozu 1 adet yumurta 2 su bardağı un Üzeri için file şamfıstık,file fındık,bal Arasına sürmek için çikolatalı krema,özellikle nutella marka olan önerilir.. Yapılış Bir kabın içerisine oda ısısındaki yumuşamış...
  2. Yalancı...

Yalancı...

Sana hiçbir şey söylemek istemiyorum. Bütün sözcükler yetersiz.. Hiçbir şey yazmak istemiyorum. Engin denizlerde kulaç attığım, üstüme gökkuşağını kuşandığım bu aşk yalanmış. Şimdi karanlık sularda boğuluyorum. Gökyüzü kurşun gibi ağır. Ne yana dönsem yalan. Gülüşler yalan, vaatler yalan..İnsanlar yalan. Ben seni mi sevdim..Senin gözlerinle mi baktım dünyaya.. senin ellerinle mi çiçek...
  3. ikramdan kaçmayın

ikramdan kaçmayın

Misafire ikram hem dinimizde hem örf ve adetlerimizde çok önemlidir.Tanrı misafiri ne güzel bir tabirdir....Kısmetiyle gelen misafirlerin dualarını alalım:) Mutlu bir aileydiler. Bey kendine göre bir çevre edinmiş, mazbut dostlarıyla sık sık görüşüyor, onları zaman zaman da evine davet edip İslâmî konularda seviyeli sohbetlerde bulunuyorlardı. Ne var ki, hanım bu davetlerdeki...

Sayfayı Paylaş