Yeni anneler ve bebekleri hakkında herşey...

Selam kızlar umarım hepiniz iyisinizdir...

Biz kızımla zor dönemleri geçirmeye çalışıyoruz. Bugün Elacığım 44 günlük oldu. Maşallah gece uykusu düzene girdi gibi. Şimdilik geceleri daha iyi uyuyor ama kesin demek için çok erken :)

Size sorum olacak... Kızım emmediği için mama ve sütü sağarak beslemiştim. Süt çok azaldı sanırım kesilecek. Ara ara mutlaka kabızlık sorunu yaşıyoruz. Mamadan olabilir ama çocuğum çok sıkıntı yapıyor. Zeytinyağı sürüyorum bölgesine ama hep mi devam edecek? Sizce ne yapmalıyım?

Bir de burnu tıkanmaya başladı tabiki kaloriferden...ben de burnuna deniz suyu sıkıyorum açılıyor gibi. daha kesin çözümü yok mu? Aslında kalorifere ıslak havlu koymayı ihmal ediyorum.

Neyse öpüyorum sizleri ve kuzularınızı...
maşallah senin kuzunada çok çabuk büyüyorlar canım benim kızımda birkere kabız oldu çay kaşığının ucuyla zeytin yağı vermiştim ama seninki daha küçük zeytin yağını sulandırıp verebilirsin.bu burun tıkanıklığı büyük ihtimalle kaloriferden dolayı aynı sorun bizdede var ben buhar makinası kullanıyorum mecburen çünkü hastalıktan dolayı burnu tıkanmadığı için ben burun spreyi kullanmam.bazende kendi sütümü damlatıyordum burnuna oda açıyordu burnunu.

aşısı şifa olsun ömer beraya inşallah.doğan büyüyor işte maşallah bebişine
teşekkür ederim canım.evet büyüyorlar maşaallah
Selam kızlar umarım hepiniz iyisinizdir...

Biz kızımla zor dönemleri geçirmeye çalışıyoruz. Bugün Elacığım 44 günlük oldu. Maşallah gece uykusu düzene girdi gibi. Şimdilik geceleri daha iyi uyuyor ama kesin demek için çok erken :)

Size sorum olacak... Kızım emmediği için mama ve sütü sağarak beslemiştim. Süt çok azaldı sanırım kesilecek. Ara ara mutlaka kabızlık sorunu yaşıyoruz. Mamadan olabilir ama çocuğum çok sıkıntı yapıyor. Zeytinyağı sürüyorum bölgesine ama hep mi devam edecek? Sizce ne yapmalıyım?

Bir de burnu tıkanmaya başladı tabiki kaloriferden...ben de burnuna deniz suyu sıkıyorum açılıyor gibi. daha kesin çözümü yok mu? Aslında kalorifere ıslak havlu koymayı ihmal ediyorum.

Neyse öpüyorum sizleri ve kuzularınızı...
canım ben deoğlumu hasta ettim aşıya gittiğimiz gün hastanede tadilat vardı çok soğuktu orası.muayene aşı derken çocuğu bronşit ettik.bir haftadır hergün hastanedeyiz.inşzzllzh iyileşir.dr. çocuğun odasında ütüyle buhar yapın dedi.peteğe ıslak havlu koyun dedi.

t
canım ben deoğlumu hasta ettim aşıya gittiğimiz gün hastanede tadilat vardı çok soğuktu orası.muayene aşı derken çocuğu bronşit ettik.bir haftadır hergün hastanedeyiz.inşzzllzh iyileşir.dr. çocuğun odasında ütüyle buhar yapın dedi.peteğe ıslak havlu koyun dedi.

aaa üzüldüm canım çok geçmiş olsun...inşallah prensimiz bir an önce iyileşir.
ıslak havlu yaptım olmadı bir de ütüyü deneyeyim sağol canım.

meryemcım gecmıs olsun canım ya ınsallah ıyılesır ömercım.....
az kaldı aranıza katılmaya 36.haftamızın ıcıne gırdık artık....meleklerınıze ıyı bakın.....hepsının resmını gordukce öpesım gelıyor valla.....

aaa üzüldüm canım çok geçmiş olsun...inşallah prensimiz bir an önce iyileşir.
ıslak havlu yaptım olmadı bir de ütüyü deneyeyim sağol canım.
ütü iyi buhar yapıyor canım buhar makinesi almamıştık biz de ütü işe yaradı

meryemcım gecmıs olsun canım ya ınsallah ıyılesır ömercım.....
az kaldı aranıza katılmaya 36.haftamızın ıcıne gırdık artık....meleklerınıze ıyı bakın.....hepsının resmını gordukce öpesım gelıyor valla.....
canım gel aramızda yerin hazır :)) ömercik iyileşti Allah'a şükür.bir hafta hastaneye git gel yaptık.o iyi.ben 20lik dişimi çektim bu sefer.geldi mi üstüste geliyor.5 dikiş var ağzımda :)

mrs m canım kabızlık sorununuz varmıs bence bebegıne su ver çünkü sadece emmıyo mamada yıyıyo suya ıhtıyacı var su alımı kabızlıgını çözer tatlım bırde ben bır çay kasıgı zeytınyagı içiriyordum ıyı gelıyordu ama sonra gaz problemlerımız basladı hiçbişi fayda etmedı bende nurse harveys aldım hem gazı olayını hem kabızlıgı çözüyor aklında olsun

bende ek gıdalar için 6. ayı beklemıcem çünkü bebekler o zaman yemek ıstemıyor çok zor oluyor 5. ayımızda baslamayı düşünüyorum hatta sımdı bıle ara ara degısık seyler tattırıyorum mesela yogurt gıbı pudıng gıbı alısması gerek zaten bunlara sonrası rahat olacak

benım oglumda bu hafta tam 3 ayını dolduracak büyüyoruz yavas yavas ama oldukça zor oluyor tabıkı agular acayıp acayıp sesler çıkarıyor bazen bagırıyo sonra kendı sesınden korkuyo oglum çok ılgınç çok hareketlı masallah her yerı kıpır kıpır geçen hafta diş etlerı kabardı ates yaptı doktora gıttık doktor diş etlerı kabarmıs erken diş çıkarabılır dedı bazı bebekler 3 aydan sonra çıkarıyormus dıs bakalım neler olacak elı hep agızında agzının sularıda akmaya basladı hayırlısı artık ates olmasın yeter bana haftaya pazartesı rutın kontrolumuz var bakalım kaç kılo olmus boyu kaç olmus ögrenıcem bızden haberler böyle

kızlar bende buralardayım ama gıremıyorum oglum ızın vermıyor ahhh bır büyüse

bende de aynı sorun var canım, tam uyudu diyorum 5 dk sonra uyanıyor :)

mrs m canım kabızlık sorununuz varmıs bence bebegıne su ver çünkü sadece emmıyo mamada yıyıyo suya ıhtıyacı var su alımı kabızlıgını çözer tatlım bırde ben bır çay kasıgı zeytınyagı içiriyordum ıyı gelıyordu ama sonra gaz problemlerımız basladı hiçbişi fayda etmedı bende nurse harveys aldım hem gazı olayını hem kabızlıgı çözüyor aklında olsun

sağol canım, zaten her gün 1 çay kaşığı su veriyorum ama arttırabilirim. çok şükür bu aralar sorun yok, kabızlık oldukça ben de mamasına biraz zeytinyağı karıştırıyorum, gerçekten çözüyor.

bende ek gıdalar için 6. ayı beklemıcem çünkü bebekler o zaman yemek ıstemıyor çok zor oluyor 5. ayımızda baslamayı düşünüyorum hatta sımdı bıle ara ara degısık seyler tattırıyorum mesela yogurt gıbı pudıng gıbı alısması gerek zaten bunlara sonrası rahat olacak

evet canım benim kardeşim kızı 4,5 aylıkken meyve suları vermeye başlamıştı. ne kadar erken olursa o kadar iyi. okuldaki arkadaşlarım 6. ay ek gıda için çok geç dediler. sonra çocuk çok yemek istemiyormuş.

benım oglumda bu hafta tam 3 ayını dolduracak büyüyoruz yavas yavas ama oldukça zor oluyor tabıkı agular acayıp acayıp sesler çıkarıyor bazen bagırıyo sonra kendı sesınden korkuyo oglum çok ılgınç çok hareketlı masallah her yerı kıpır kıpır geçen hafta diş etlerı kabardı ates yaptı doktora gıttık doktor diş etlerı kabarmıs erken diş çıkarabılır dedı bazı bebekler 3 aydan sonra çıkarıyormus dıs bakalım neler olacak elı hep agızında agzının sularıda akmaya basladı hayırlısı artık ates olmasın yeter bana haftaya pazartesı rutın kontrolumuz var bakalım kaç kılo olmus boyu kaç olmus ögrenıcem bızden haberler böyle

ayyy maşallah rüzgarıma... tam sevilmelik döneme girmek üzere :) aman evet ateşi olmasınnnnn. bizde 2. ayı doldurmak üzereyiz. 1 şubatta aşısı var umarım ateş yapmaz. bende kilosunu merak ediyorum. ama yarın hastaneye kontrole götürücez. belki kalça röntgeni çekilecek. 2. ayda kalça çıkığı olup olmadığı öğreniliyormuş.
inşallah bebişlerimizin hepsi çok sağlıklı ve sıhhatli olurlar.

Geri