gebe
  1. UzakMavi

UzakMavi Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    8
    Ödül Puanları:
    0

yine gece oldu

Konu, 'Duygu Yüklü Yazılar' kısmında UzakMavi tarafından paylaşıldı.

Yine gece oldu, yine bir gün bitti ve ben yine kendimle başbaşa kaldım. Bir maskem var benim. Sabahları onsuz evden çıkmadığım, geceleri yatağımda başbaşa kalana kadar çıkarmadığım bir maskem var.
    Adı mı ne?
    Adı : MUTLULUK!

Taktığımda kahkalara boğulduğum, tadından gözlerimin dolduğu, sesinden huzur bulduğum bir maskem var.

Gün geceye döndü yine. Karanlık çöktü buralara, sessizlik hakim oldu sokaklara ve ben teslim oldum sana.

Soyutu dışladım, somutu yakaladım.
    Soyuta tutkun kaldım, somuta ağladım.
    Sahi, soyutmuydun sen somutmuydun?
    Hoş! Ben soyuta tutkunken sende bunu bilirken somut olmanı nasıl beklerim?
    Soyuta tutkun olduğumu bilir, somut olmak istemezsin ki sen...

Gitmek için mi gelmiştin, kalmak için mi?
    Ömürlük mü sevmiştin, mevsimlik mi?
    Baharım olup açtırcakmıydın gönül bahçemdeki gülleri, sonum olup soldurcakmıydın?
    Canım olup huzur mu bulcaktın ruhumda, kanım olup durmayacakmıydın bedenimde?

Vakit gece... Her yer karanlık... Kokun sinmiş odama... Saat her şey için geç kalındığını söylüyor bana... Maskemi çıkartmak vakti şimdi. Adı "mutluluk" olan maskemden soyunup, sahte tebessümlerden soyutlanıp acılara boğulma, gerçeklerle yüzleşme vakti.

Hüzün! Hadi çal kapımı!
    Her gece olduğu gibi bu gecede hazırım acılara...

Beni maskem olmadan tanıyan bilen tek şey yastığım sanırım. İnsanların zihinlerinde yarattığı "ßen"i değil gerçek "ßen"i gören tek şey yastığım. Ahhh ne çok hüznü paylaştık biz onunla... Sevinçlerimi maskemle, hüzünlerimi yastığımla paylaştım. Senli anlarıma maskem şahit oldu, sensiz anlarıma yastığım...

Fazla yormamalı kendimi... Maskemi fazla yıpratmamalı... Yarın yeniden gün doğacak ve ben doğan güneşe rağmen yine karanlıkta kalacağım. Bana yoldaşlık eden tek şey ise maskem olacak. Ona sahip çıkmalı, korumalıyım.

Bir gecenin daha katili oldum şimdi. Acılarımı her gece olduğu gibi bu gecede yastığıma gömdüm. Şimdi meleklerin koruması altında güzel rüyalar görme zamanı...

Doğacak olan her güne benden ve maskemden büyük bir mutlulukla " Merhaba! "

2. Monera

Monera Forum Okuru

Cevap: yine gece oldu
    Emeğine sağlıkkkkkk :cry:

3. UzakMavi

UzakMavi Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    8
    Ödül Puanları:
    0

asıL yazıyı okuyan gözLerine sağLık :)

4. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

Doğacak olan her güne benden ve maskemden büyük bir mutlulukla " Merhaba! "

ellerine sağlık canım

yine gece oldu konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Bu gece yine ağladım yokluğuna

Bu gece yine ağladım yokluğuna

Bu gece yine ağladım yokluğuna.. Gözyaşı damlalalarım sızarken dudaklarıma doğru, tuzu dilimdeki yarayı yaktı biraz daha... Bu gece yine ağladım sensiz şarkılarla... hayatı ezmek yok etmek istedim son bir kez daha ... neden bilmiyorum ama yine ağladım sabaha kadar... sitem etmek istedim içimden bişeylere bağıra çağıra ... Belkide gözyaşlarım benim yerime tüm hakaretleyi bağırmıştır avazı...
  2. Tuğçe Yine Müslümanmı Oldu

Tuğçe Yine Müslümanmı Oldu

sezen aksu müslüman mı tuğçe resimleri tuğçe kazaz beren saat müslüman mı Oyun sanıyor galiba din değiştirmeyi :tsk:... Tuğçe Kazaz'ın eşinden boşandıktan sonra yeniden Müslüman olduğu iddia edildi. Gazetecilerin “Yeniden Müslümanmı oldunuz” şeklindeki sorularını, “Din konuları çok hassas. Burası bu konunun yeri değil. Din konusuyla ilgili önümüzdeki günlerde açıklama yapacağım” diye...
  3. Bu gece yine ağladım...

Bu gece yine ağladım...

Bu gece yine ağladım... Bu gece yine ağladım yokluğuna.. Gözyaşı damlalalarım sızarken dudaklarıma doğru, tuzu dilimdeki yarayı yaktı biraz daha... Bu gece yine ağladım sensiz şarkılarla... hayatı ezmek yok etmek istedim son bir kez daha ... neden bilmiyorum ama yine ağladım sabaha kadar... sitem etmek istedim içimden bişeylere bağıra çağıra ... Belkide gözyaşlarım benim yerime tüm...
  4. Simav Bu Gece Yine Sallandı!

Simav Bu Gece Yine Sallandı!

kütahya, simav, deprem oldu, 28 haziran 2011, sallandı, ile ilgili bilgiler burada melekler Sevgili melekler, Kütahya-Simv ilçesi bu gece 00:13 civarında tekrar sallandı! Kütahya'nın Simav ilçesinde, 19 Mayıs'taki 5,9 büyüklüğündeki depremin yaraları sarılmaya çalışılırken, saat 00.13'te meydana gelen 4,9 büyüklüğündeki en büyük artçı sarsıntı, bölgedeki vatandaşları tedirgin etti....

Sayfayı Paylaş