gebe
  1. nesliangelss82

nesliangelss82 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    0

Zayıflamak İçin Uykunuzu Alın

Konu, 'Diyet - Sağlıklı Beslenme' kısmında nesliangelss82 tarafından paylaşıldı.

[h=1][/h][​IMG] Araştırmalara göre çok gülmek ve düzenli uyumak insan sağlığı açısından oldukça faydalıdır. Son yapılan araştırmalara göre de iyi uyku alışkanlıkları kilo verme konusunda olumlu etkilere sahiptir. Ayrıca düzenli uyuyarak kalp hastalıklarına ve diyabete yakalanma riskini de azaltırsınız.
    Araştırmacılar düzenli uyuyan ve uykusu iyi alan kişilerin daha fazla yağ yaktıklarını bulmuştur. Bu yüzden düzenli ve deliksiz uyumaya özen gösterin. Uykunuzu iyi alırsanız daha uzun bir yaşam sürebilirsiniz.
    Yapılan başka bir araştırmaya katılan 10 gönüllü aşırı kilolu kişiden az uyuyanlar daha çabuk acıktılar ve daha fazla yemek yediler. Bunun sonucunda kilo veremediler. Bazıları kilo veremeden kilo aldı. Düzenli uyuyanlar ise kilo verdiler.
    Araştırmacılar katılımcıların katı diyetler uygulamadan da düzenli ve daha fazla uyuyarak kilo verdiklerini gözlemlediler. Daha az uyuyanlarda ise kilo kaybı gözlenmedi.
    Mesaj açık ve net… Uyku miktarı ve kalitesi zayıflamaya yardımcı olur ve diyabete ya da diğer hastalıklara yakalanma riskini azaltır.
    Uyuma konusunda zorluk çekiyorsanız ya da kaliteli ve yeterli uyku almak istiyorsanız aşağıdaki önerileri dikkate alın:
    1. 9.30 gibi yatağa girin ve en geç 10.30 gibi ışıkları söndürün.
    2. 7.30’dan sonra yemek yemeyin. Aksi takdirde uykunuz tuvalete gitmeniz gerektiği için bölünebilir.
    3. Kafein ve alkolden uzak durun.
    4. Yatak odanızda televizyon ya da bilgisayar bulundurmayın.
    5. Işıkları söndürmeden uyumaya çalışmayın.
    6. Odanızın çok fazla sıcak olmamasına dikkat edin.
    7. Uyumadan önce birkaç saat yatakta dinlenin. [​IMG]

SaBıR MeLeĞi bunu beğendi.
  2. SaBıR MeLeĞi

SaBıR MeLeĞi Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    47
    Ödül Puanları:
    28
    paylaşım için teşekkür cnm :D

Zayıflamak İçin Uykunuzu Alın konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Düş Sokağı Sakinleri - Beni Al Uykumdan

Düş Sokağı Sakinleri - Beni Al Uykumdan

Şarkılarım güneşten gelir Bütün denizleri bana getirir Sıcak bir yaz ve bir yudum aşk Büyülü mavi aynamın içindedir Hafifçe gel kendini düşlere ver Gülerek ağlamak çok güzel Yarım mutluluklar beni tam doğuramaz Kırık hikayeler dokunulmayı bekler Beni al uykumdan Balık kokan kumsallara batır Beni al uykumdan Meltemi dudaklarımdan kaldır "Ağcedey kov vatşey kuflaj..... hey!...
  2. zayıflamak isteyenler için 7 altın anahtar

zayıflamak isteyenler için 7 altın anahtar

Doğal ve sağlıklı bir beslenme tarzının zayıflamak için her zaman en doğru yöntem olduğunu belirten Dr. Ender Saraç zayıflamak isteyenler için önerilerde bulundu. Zayıflamak isteyenlerin günlük yaşamlarında yapacakları ufak değişiklikler, başarılı ve olumlu sonuçlar almalarını sağlayabiliyor. Dr. Ender Saraç zayıflamak isteyenler için 7 altın anahtar sıralıyor: - Günde 7 öğün (3 ana 4 ara)...
  3. uykunuzu alin önce

uykunuzu alin önce

gozlugu cikarmadan yuzu yıkamaya calısmak. kendine kahve yapmak icin kettlea su koyup, ocagi yakip, suyu isitmak icin kettlei yanan ocagin uzerine koymak. - sabahın altı-yedisi gibi kalkılır. - birbuçuktaki finale çalışılmaya daha yeni başlanır. - afyon daha patlamamıştır, duş almaya karar verilir.. - lastik malibu terliklerle esneye esneye duşa girilir.. - bahsi geçen terliğin...
  4. Murat Yılmazyıldırım-Beni Al Uykumdan

Murat Yılmazyıldırım-Beni Al Uykumdan

Şarkılarım güneşten gelir Bütün denizleri bana getirir Sıcak bir yaz ve bir yudum aşk Büyülü mavi aynamın içindedir Hafifçe gel kendini düşlere ver Gülerek ağlamak çok güzel Yarı mutluluklar beni tam doğramaz Kırık hikayeler dokunulmayı bekler Beni al uykumdan balık kokan kumsallara batır Beni al uykumdan meltemi dudaklarımdan kaldır Talı bir mavi düşün ortasındayım Doğaya bütün her...
  5. zayıflamak için sarmsak

zayıflamak için sarmsak

Zayıflamak için sarımsak Yüzyıllardır sarımsak sağlığa yararları sayesinde insanlık için çok özel bir besin kaynağı... Yüzyıllardır sarımsak, sağlığa yararları sayesinde insanlık için çok özel bir besin kaynağı... Bugün en kötü hastalıklarda bile, sarımsağın şifa kaynağı olarak adının geçmesi, sarımsağın insanlık için değerini kat be kat arttırmış durumda. Sarımsak sevenler için bu iyi bir...

Sayfayı Paylaş