2010 Haziran Anneleri

mama verenler siz günde kaç cc veriyosunuz toplam

günde toplam 90 ml'yi geçmemeye çalışıyorum, mesela bugün sadece gece yatmadan önce 60 ml verdim.

arkadaşlar size bebeğimin huzursuzluğundan ve artık takatimin kesildiğinden bahsetmiştimya..bugün doktora gittik böbreklerinde kum varmış oğlumun ve idrarını yaparken ağlıyormuş bol bol su içirmem gerekliymiş idrarla beraber kumunu dökermiş..çok üzüldüm ama doktorumuz önemli bişey olmadığını 3ay takip edeceğini söyledi..yani bazen bu huzursuzlukları illaki gazdan olmuyormuş..

geçmiş olsun eyşan, bi an önce sağlığına kavuşur inşallah miniğin, neyseki bebeklerin acı eşiği epey yüksekmiş, büyük insan kadar acı çekmez...

ben toplamda epey veriyorum. kabaca hesaplarsam günde 4 kere falan 90 cc içiyor
geçmiş olsun eyşancım. demek minicik bebekte bile kum oluyormuş. yazık nasıl ağrısı vardır şimdi.
neyse hiç değilse derdini öğrendiniz.
bizimkide çok huysuz sırtı yere gelince basıyor yaygarayı. bizimkinin derdi gezme. kucakta gıkı çıkmıyor

aslı biz bunları bi araya getirip kafa kafaya tokuşturalım, bizimki de sürekli ayakta ve aşağı yukarı sallanarak emmek istiyor, bir yere oturduğum anda memeyi bırakıp morarana kadar ağlıyor.

eysan cok gecmıs olsun
bırAn once dokerde kurtulur ınsallah
yavrum benım nasıl acıyodur canı

aslı yevrum sen cok mama verıyomussun yahu
sutun hıcmı yetmıyo acep
bılgenın kızıda sade memeyle yetınmıyo
2 ay kontrolune gıttıler
dr kızmıs bılgeye cunkı hande 1300 gr almıs
mama yok kesınlıkle demıs
ama hande mama ıcmeden durmuyokı

sağolun arkadaşlar..insallah yavrum biranönce döker kumunu...netten baktımda özellikle yaz aylarında doğan erkek bebeklerinde sık görülen bir durummuş..bol su içirtilerek döktürülebilimiş..bende anlamıyorum valla bi derler 6 ay su yok bi derler sık sık su ver..neyse hepimizin evlatlarını Allah bağışlasın..

aslında bende bı ıdrar tahlılı yaptırsammı ogluma bazen canı acır gıbı bı bagırıyo uykusunda memede

basıt bı ıdrar tahlılıyle bellı oluyomu eysan?

Benim oğlumda bazen canı acıyo gibi duruyo ama gazdan sanıyorum.
Valla şu mama olayı beni bitiriyo bende öğlenleri uyutmadan 90 cc felan veriyorum bugün 60 veriym dedm 15 dak.uyudu kıyamet kopmuş gibi bağırdı mecbur 30 daha verdm çok ağlarsa akşam üstüde bi 60 veriyorum bide gece 90 veriyorum uyumadan.Doktorlar verme diyo ama demesi kolay ağlıyo hep hemde bi yeri kesilmiş gibi napıcam mecbur veriyorm hele geçen gün inanmıycaksınız 120 cc yedi iştahlı bi bebek maşallah ve doymuyo sütümle yapıcak bişey yok

günde toplam 90 ml'yi geçmemeye çalışıyorum, mesela bugün sadece gece yatmadan önce 60 ml verdim.

geçmiş olsun eyşan, bi an önce sağlığına kavuşur inşallah miniğin, neyseki bebeklerin acı eşiği epey yüksekmiş, büyük insan kadar acı çekmez...

aslı biz bunları bi araya getirip kafa kafaya tokuşturalım, bizimki de sürekli ayakta ve aşağı yukarı sallanarak emmek istiyor, bir yere oturduğum anda memeyi bırakıp morarana kadar ağlıyor.

tokuşturalım meloşum. bizimki emerken ses etmiyor ama emdikten sonra yatırırsam kıyamet kopuyor. duyan der ki bu kıza işkence mi yapıyorlar
ama kucağıma alınca anında susuyor. nasıl alıştı böyle hiç bilmiyorum. çok kucağa da almadım ama doğduğundan beri öyle.

eysan cok gecmıs olsun
bırAn once dokerde kurtulur ınsallah
yavrum benım nasıl acıyodur canı

aslı yevrum sen cok mama verıyomussun yahu
sutun hıcmı yetmıyo acep
bılgenın kızıda sade memeyle yetınmıyo
2 ay kontrolune gıttıler
dr kızmıs bılgeye cunkı hande 1300 gr almıs
mama yok kesınlıkle demıs
ama hande mama ıcmeden durmuyokı

canım 2 memeden sağdığım süt sadece 50 ml. onla da çocuk doyar mı ??
doktorlar vermeyin diyorlar ama gelsin sustursunlar ağlayan bebekleri bakayım. uzaktan verme demesi kolay
mama vermediğim günler 5 saat kesintisiz emiyor. göğüslerim berbat oldu. ne uyuyor ne susuyor. ilk ay çok az mama aldı çünkü o kadarcık süt yetiyordu ama şimdi çok iştahlı 120 cc süt içiyor bir öğünde

slm kızlaarrr hepimizin derdi aynı galiba şu gaz sorunuyla başımız dertte 50 türlü şey deniyorum yapıyorumda azıcık rahatlıyo yavrum bende mama veriyorum geceleri 60 cc daha rahat uyusun diye mama daha geç sindiriliyo daha çok uyuyo hoş daha çok u 10 dk oluyo belki ama gazlı bi bebek için bu bile istenilir bişi oluyo kızlar çıkıyorum kendinize ve bebişlere iyi bakın emi öptüm

kızlarr mama konusunda bende kızıma 60 cc veriyorum.sizlere bişey soracam bebekleriniz anne sütü veya mama aldıktan 1-2 dk kadar sonra kusuyormu biz çok kusuyoruz bağrı çok ıslanıyo önüne önlük takmaya başladım yoksa sürekli üst değiştiriyorum

Geri