Beraber zayıflayalım melekler

Arkadaşlar bende başlamak istiyorum diyete ama şu var 3 gün sonra ramazan giriyor bunun için napıcaz :S

ben artıkın yemek yemiyorum hııhh bıktımm yemek yapmaktan ve yemekten ( hıh sankii ben cok yemek yapıyormusum gibi :haha:) hehe neyse işteee artıkın yemek yemiyorumm zattii ramazannda geldiorucuzzz .. ohhhh :D

Ben de ramazan dolayısıyla bıraktım diyeti ağız tadıyla bir ramazan geçireyim zaten ramazanda fazla yenmez bi çıkaralım bakalım hayırlısı...

Canlarım ramazanın son günü.. eeee diyetciler ne alemdesiniz bakem ??? aaa canlarım şimdiik siz dersiniz ki bayramda geçsin.. Çünkü çok süper tatlılar olcak demii... :D
accik gaz verem dedim belkimm eski sıkı yönetime geri dönersiniizz güzel meleklerim.. Ben ramazandada diette sayılabilirim cunku fazla yemedim.. daha dogrusu okdar saat ac kaldıktan sonra yemek yemege halim olmuyordu... neyse uzun lafın kısası meleklerim ben suan 60kg 'ım

peki sizler kaç kilo oldunuz ??

rramazanda aldınızmı verdinizmi yoksem sabit mi kaldınız... :D

Valla datlım ben daha tartılmadım ama almış gibi hissediyorum.Dediğin gibi bayram geçsin ben başlıorum hatta sanırım yarından sonra başlarım artıkın .Tartılayım yazıcam zaten bakalım ne olduk :)

Merhaba meleklerim günlüğüme devam edeyim artık buradan yazmaya devam edeceğim.Belli bir diyet yapmak yerine bu sefer yediklerime dikkat ederek ,spor yaparak ve acı biber hapı kullanarak zayıflamaya çalışacağım.Bakalım bu sefer nasıl olacak.Kilom kaça ulaştı bilemiyorum yarın gidip tartılacağım ve yazacağım her şeyi.:)Bu sefer baya bi umutluyum babam sağolsun gitmiş beni fişeklemek için acı biber hapı almış.O almışken de kullanmamak olmaz değil mi :)

biber-hapi.jpg

işte resmi arkadaşlar.Daha önce handanca bunu kullanmış ve 1 ayda 7 kg vermişti bakalım ben ne vereceğim :)

Zayıflamanın 5 N Kuralı

23288.jpg
Acıkmadan yemek yiyip ve susamadan su için lütfen. Bahara formda başlamak için ipuçları

Bahara güzel bir vücutla merhaba demek aslında çok da zor değil. Birkaç ipucuyla bahara formda girin.
5 N kuralı:
• Baharda 5 N’yi dikkate alarak beslenmenin önemini vurgulayan
* ne yediğiniz,
  • nasıl pişirdiğiniz,
  • ne ile birlikte,
  • ne zaman ve
  • ne kadar,
yediğiniz çok önemli” diyor! İşte, Beslenme Danışmanı Dr. Gönül Ateşsaçan’ın ilkbaharlık önerileri…

• “Kıştan çıkarken fazla kalorili gıdalar, az hareket nedeni ile metabolizmamızı yavaşlatır, sonuç olarak yağlanırız. En önemlisi de vücudumuzda toksinler birikir. Bu toksinler, bizi yavaşlatır ve yorgun hissettirir. Bunlardan kurtulmak için hareketlenmelisin.”
• “Spor yapmaya henüz başlamadıysan, gün içinde kısa mesafeli yerlere yürüyerek gidebilir, evde 15–20 dakika dans ederek metabolizmanı canlandırabilirsin.”
• “Kibrit kutusu gibi kavramları bir kenara bırak! Herkesin midesi, kendi iki avucu kadardır. Bu yüzden bir öğünde iki avucun kadar yemek yemelisin.”
• “Evde veya dışarıda yemek yerken mümkün olduğu kadar basit şekilde beslen. Yani en fazla 3 veya 4 yemek çeşidi olsun.”
• “Mevsimlere göre beslenmeye özen göster. Yazın sulu ve serin; kışın sıcak ve kuru besinler tüket.”
• “Tatlandırıcı ve şeker kullanma. Sakız çiğneme.”
• “Yiyecekleri 30-40 kez çiğne. Çok çiğneyince asidik gıdalar, alkali olurlar ve midede çok az asit oluştururlar. Bu da sindirimi hızlandırır.”
• “Yemek sırasında su veya başka sıvı tüketme. Bu, sindirimi yavaşlatır.”
• “Öğün aralarında 10-12 bardak sıcak su tüket. Yemeklerini sakin bir ortamda ve oturarak ye. Ne kadar hızlı yersen, o kadar yavaş hazmedersin. Bu da kilo almana neden olur.”
• “Hastayken, ateşin varken sulu gıdalar tüket. Duygusal çöküntü yaşıyorsan, kız.
• Endişeli veya çok üzüntülü isen, fazla yemek yeme. Çünkü bu sırada sindirim sistemi kapanır; çalışmaz. Yediğin her şey vücudunda kalarak, asit ve toksin üretir.”
• Dengeli bir beslenme programı uygulayarak vücudundaki her yarım kilo için 10 kalori almalısın. Buna, günlük aktivite durumuna göre, 400-700 kalori daha eklemelisin. Örneğin 65 kilo olan aktif bir kişinin günlük alması gerekli kalori miktarı 2000 civarında. Bu kişi, haftada bir kilo vermek istediğinde, günlük kalori miktarından 500 kalori daha az beslenmesi yeterli.”
Kendinizi sevin ve çok değerli olduğunuzu öncelikle bize verilen bu armağan bedenlerimizi korumayı unutmayın.

Geri